درخواست تجدید نظر زندانی چیست؟

فرجام خواهی زندانی، درخواست تجدیدنظر زندانی در مورد محکومیت، حکم دیگری است که در یک دادرسی کیفری توسط شخصی که به هر دلیلی در بازداشت به سر می برد، صادر می شود. برای اینکه فرجام خواهی به عنوان تجدیدنظر زندانی طبقه بندی شود، تجدیدنظرخواه باید در زمان تسلیم اخطار تجدیدنظر در بازداشت باشد و تجدیدنظرخواه نباید توسط وکیل مدافع باشد.

درخواست تجدید نظر زندانی چیست؟

روش های درخواست فرجام خواهی

اگر تجدیدنظرخواه ،قبل از رسیدگی به درخواست تجدیدنظر از بازداشت آزاد شود، تجدیدنظرخواهی همچنان یک تجدیدنظر زندانی باقی خواهد ماند. اگر تجدیدنظرخواه از طریق وکیل خود اقدام نماید، درخواست تجدیدنظر به درخواست تجدیدنظر وکیل تبدیل می شود.

اگر تجدیدنظرخواه در بازداشت باشد اما وکیل داشته باشد، تجدیدنظرخواهی یک تجدیدنظر وکیل است. اگر متعاقباً وکیل تجدیدنظر توسط دادگاه از پرونده حذف شود و تجدیدنظرخواه همچنان در بازداشت باشد، درخواست تجدیدنظر به درخواست تجدیدنظر زندانی تبدیل می‌شود.

اگر فرجام‌خواه خارج از بازداشت باشد و وکیل او وکالت نداشته باشد، تجدیدنظر خواهی درست مانند درخواست تجدیدنظر وکیل انجام می‌شود، مگر اینکه تجدیدنظرخواه، وکالت خود را داشته باشد.

آیا به وکیل نیاز است؟

شما می توانید از خود در دادگاه تجدید نظر دفاع کنید، اما توصیه می شود در صورت امکان از مشاوره حقوقی استفاده کنید. ممکن است بخواهید درخواست کمک حقوقی را ارائه نمایید. می توانید در این خصوص، با کارشناسان گروه حقوقی سون در تماس بوده و راهنمایی های لازم را دریافت نموده و یا برای ارائه سند اجاره ای برای دادگاه و آزادی زندانی اقدام نمایید. همچنین برای تسلیم درخواست تجدید نظر زندانی نیز از وکلای سون، یاری بگیرید.

ارائه درخواست تجدید نظر کتبی

هنگامی که تمایل ندارید اعتراض خود را شخصاً در دادگاه مطرح کنید، می توانید درخواست تجدیدنظر زندانی کتبی را ارائه نمایید. شما باید به دادگاه اطلاع دهید که می خواهید اعتراض خود را به صورت کتبی استدلال کنید. شما می توانید این کار را با نوشتن در اخطار تجدیدنظر خود انجام دهید تجدید نظر خود را به صورت کتبی ارائه نمایید. همچنین می‌توانید در این مورد به دادگاه تجدیدنظر نامه بنویسید یا در جلسه دادگاه به صورت شفاهی به دادگاه توضیح دهید.

پس از اینکه دادگاه درخواست شما را برای استدلال کتبی درخواست تجدید نظر دریافت کرد، سردفتر دادگاه تجدیدنظر نامه ای برای شما ارسال می کند و به شما می گوید که چه زمانی باید استدلال کتبی خود را به دادگاه ارسال کنید. اگر تصمیم بگیرید که به جای حضوری، درخواست تجدیدنظر زندانی را به صورت کتبی مطرح کنید، فرصتی برای کمک گرفتن از وکیل در دادگاه نخواهید داشت.

آیا می توانم برای هر پرونده کیفری به دادگاه تجدید نظر اعتراض کنم؟

در صورتی که قاضی از طریق کیفرخواست پیگیری شود، می توانید یک پرونده جنایی را به دادگاه تجدیدنظر ارسال کنید.اگر قاضی از طریق محکومیت اجمالی اقدام کرد، می توانید به دادگاه عالی اعتراض نمایید. شما همچنین می توانید درخواست برای تجدید نظر رای صادره را در مورد تصمیم دادگاه تجدید نظر ارائه کنید، اما درخواست تجدیدنظر زندانی باید صرفاً در مورد قانون باشد.

درخواست اجازه زندانیان برای تجدیدنظرخواهی از تصمیم دادگاه تجدیدنظر محکومیت اجمالی به دادگاه همزمان با درخواست تجدیدنظر در صورت اعطای مرخصی رسیدگی می شود. هنگام پر کردن اخطار تجدیدنظر برای یک موضوع تجدید نظر اجمالی محکومیت را با کمک یک وکیل کامل کنید.

در بخش «دلایل تجدیدنظر»، باید دلایلی را که فکر می‌کنید دادگاه باید اجازه تجدیدنظر را صادر کند، به همراه دلایلی که فکر می‌کنید درخواست تجدیدنظر زندانی باید مجاز باشد، ارائه کنید. اما در اینجا این نکته مطرح است که چگونه می توان فهمید که قاضی از طریق کیفرخواست یا از طریق محکومیت اجمالی اقدام کرده است؟

اگر محاکمه شما در دادگاه عالی دادگستری، یا در مقابل یک قاضی به تنهایی یا در مقابل یک قاضی و هیئت منصفه بود، قاضی با کیفرخواست پیش می رفت. اگر محاکمه شما در دادگاه دادگستری بود، ممکن است قاضی از طریق کیفرخواست یا از طریق محکومیت اجمالی پیش رفته باشد. بخش سوابق محلی که در آن در بازداشت هستید ممکن است بتواند به شما در یافتن پاسخ کمک کند..

درخواست تجدید نظر زندانی چیست؟
درخواست تجدید نظر زندانی چیست؟
درخواست تجدید نظر زندانی چیست؟

چگونه درخواست تجدید نظر را شروع کنم؟

شما درخواست تجدیدنظر را با پر کردن فرم و تحویل آن به مسئول مرکزی که در آن در بازداشت هستید، شروع می کنید. آن شخص موظف است درخواست تجدیدنظر زندانی را به دفتر دادگاه تجدیدنظر تحویل دهد. می‌توانید از بخش سوابق یا دفتر طبقه ‌بندی مؤسسه‌ای که در آن در بازداشت هستید، یک نسخه از فرم را بخواهید تا آن را پر کنید.

مهلت تسلیم دادخواست تجدیدنظر تا چه زمانی است؟

اخطار تجدیدنظر باید ظرف 30 روز پس از روز صدور حکم به مسئول موسسه تحویل شود. اما اگر زمان درخواست تجدیدنظر به پایان رسیده باشد و اخطار تجدیدنظر در مدت زمان مورد نیاز ارسال نشده باشد، باید بخشی از فرم را با عنوان “درخواست تمدید زمان” تکمیل کنید.

اگر درخواست تجدیدنظر زندانی را به درستی تکمیل نکنید، سردفتر دادگاه تجدیدنظر می تواند آن را به مؤسسه عودت دهد. به خاطر داشته باشید که این روند رسیدگی به درخواست تجدیدنظر شما را به تاخیر می اندازد. پس از ثبت درخواست تجدیدنظر، مدیر دفتر دادگاه تجدید نظر رونوشتی از اخطار تجدیدنظر را به دفتر دادگاه بدوی که اصل اسناد و مدارک را درخواست می کند، ارسال می نماید. این بسته به این دارد که پرونده توسط چه بخشی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته باشد.

آیا پس از تحویل اخطاریه تجدیدنظر به مسئول موسسه، مدارک دیگری را نیز باید ثبت کنم؟

اگر درخواست تجدیدنظر زندانی شما به صورت کتبی انجام می شود، از شما خواسته می شود که مطالب کتبی را ارسال کنید. اگر درخواست تجدیدنظر شما شخصاً انجام می شود، نیازی به ارائه هیچ مدرک دیگری به جز درخواست تجدیدنظر ندارید، مگر اینکه به دنبال ارائه مدارک جدید یا استدلال بی اثر بودن کمک وکیل باشید.

اداره مربوطه اسناد مورد نیاز برای استیناف از جمله رونوشت ها را جمع آوری و آماده می کند و به دادگاه تجدید نظر ارسال می کند. شما یک کپی از مدارک مورد نیاز برای درخواست ا در یک دفتر تجدیدنظر دریافت خواهید کرد. می توانید به سادگی با دریافت مشاوره های لازم از گروه حقوقی سون، در خصوص درخواست تجدید نظر زندانی و یا اقدامات لازم در خصوص اجاره سند و یا اجاره وثیقه اقدام کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.