نحوه استفاده از سند اجاره ای

پس از دستگیری به دلیل جرم و رسیدگی در ایستگاه پلیس، احتمالاً به زندان محلی فرستاده خواهید شد. در بیشتر موارد، پس از آن، فرصتی خواهید داشت که قبل از محاکمه خود آزاد شوید. شرایط آزادی شما در جلسه وثیقه و با استفاده از سند اجاره ای یا ارائه وثیقه تعیین می شود.

استفاده از سند اجاره ای

آزادی متهم با اجاره سند

پنج راه برای رهایی از زندان پس از دستگیری وجود دارد:

  • از اجاره سند برای ارسال وثیقه در دادگاه استفاده کنید.
  • تمام مبلغ وثیقه را که قاضی دستور داده است به دادگاه یا زندان بدهید.

اگر خوش شانس باشید، قاضی می تواند دستور آزادی پیش از محاکمه بدهد که به شما اجازه می دهد تا بر اساس شناخت خودتان تا تاریخ دادگاه بعدی آزاد باشید. اگر در حوزه قضایی شرکت کننده هستید، قاضی می تواند شما را در یک برنامه “آزادی پیش از محاکمه” آزاد کند. در حالی که پرونده شما در حال بررسی است، باید با سیستم دادگاه، با سطوح مختلف نظارت، همکاری کنید. در عین حال می توانید استفاده از سند اجاره ای برای دادگاه را نیز در برنامه داشته باشید.

اولین تماس شما با یک نماینده وثیقه

قاضی برای رهایی شخصی از زندان وثیقه تعیین کرده است. اگر مقدار پول برای متهم زیاد باشد که نمی تواند کل مبلغ وثیقه خود را جمع کند، آنها یا یکی از اعضای خانواده یا دوست، می توانند به خدمات یک ضامن مراجعه کنند. در اینجا اطلاعات مهمی وجود دارد که باید به ضامن ضمانت ارائه دهید. قبل از تماس، این اطلاعات را آماده کنید.

  1. محل دقیق بازداشت فرد و نام زندان ثبت شود.
  2. نام کامل شخص و شماره تلفن، اگر می توانید آن را دریافت کنید.
  3. مبلغ وثیقه ای که مامور وثیقه باید بپردازد تا متهم از زندان خارج شود.

سپس نماینده وثیقه، گزینه های قیمت گذاری را با شما در میان خواهد گذاشت تا برای استفاده از سند اجاره ای در جلسه وثیقه خود آماده شوید. در این حالت، ضامن، هزینه غیرقابل استرداد، معمولاً 10 تا 20٪ از کل مبلغ وثیقه را دریافت می کند.

نقش وثیقه گذار

پس از پرداخت هزینه شرکت ضمانت‌نامه، نماینده ضامن به دادگاه وثیقه می‌دهد تا متهم را آزاد کند. تا زمانی که متهم در صورت لزوم در دادگاه حاضر شود و هیچ تاریخ دادگاهی را از دست ندهد، نیازی به پرداخت پول بیشتری به ضامن نخواهید داشت.

اگر متهم در تاریخ دادگاه حاضر نشود و از ارائه وثیقه و استفاده از سند اجاره ای صرف نظر کند، دادگاه پول وثیقه‌ای را که ضامن به او داده است، نگه می‌دارد. اکنون دوستان یا خانواده ای که وثیقه را امضا کرده اند، مسئولیت پرداخت کل مبلغ وثیقه را خواهند داشت. مأمور قرار وثیقه نیز این اختیار را دارد که متهم را بیابد و بازداشت کند و سپس به دادگاه تحویل دهد.

استفاده از سند اجاره ای
استفاده از سند اجاره ای
استفاده از سند اجاره ای

نقد وثیقه تجاری

مشکلات ذاتی با اتکای سیستم قضایی به وثیقه تجاری برای اطمینان از حضور مردم در دادگاه وجود دارد. اولین انتقاد از وثیقه این است که اغلب برای افراد کم درآمد غیرقابل استطاعت است. در حالی که ثروتمندان به خانه می روند، آنها در زندان به سر می برند. حتی حق بیمه غیرقابل استرداد فقط 10٪ ممکن است برای بسیاری از متهمان خیلی زیاد باشد. این مساله می تواند با استفاده از سند اجاره ای تا حدی مرتفع شود.

انتقاد دوم به تأثیر استفاده از وثیقه مربوط می شود. اگر متهم جلسه دادگاه خود را رها کند و خانواده آنها وثیقه را پرداخت کرده باشد، اکنون خانواده کل مبلغ وثیقه را از دست داده است. اگر آنها از وثیقه برای به دست آوردن اوراق قرضه (مانند خانه) استفاده می کردند، ممکن است با سلب مالکیت روبرو شوند.

در پاسخ به این انتقادات، برخی خواستار لغو وثیقه و استفاده همگانی از سیستم های سپرده دادگاهی شده اند. متهم 10 درصد وثیقه را به دادگاه می پردازد که پس از محاکمه مسترد می شود یا آنکه با ارائه و استفاده از سند اجاره ای، خسارت کمتری متوجه ایشان خواهد بود.

نقش وثیقه گذار

اگر شما دستگیر شده و به یک جرم متهم شوید، تا زمانی که جرم شما ثابت نشود، بی گناه فرض می شوید. از آنجایی که شما بی گناه فرض شده اید، در صورت تعهد کتبی به حضور در دادگاه، می توانید تا تاریخ دادگاه از بازداشت آزاد شوید که به این وثیقه گفته می شود. ممکن است مجبور شوید به عنوان بخشی از وثیقه خود پول بدهید.

دادگاه می تواند وثیقه را رد کند، اگر معتقد باشد که شما در حین وثیقه احتمال دارد مرتکب جرم شوید. اگر برای محاکمه در دادگاه کیفری ویژه فرستاده شوید، نمی توانید وثیقه بگیرید مگر اینکه مدیر دادسرا اجازه دهد. اگر دستگیر و متهم به جرمی شوید، در اسرع وقت به دادگاه منطقه معرفی خواهید شد. می توانید در دادگاه تقاضای آزادی با وثیقه از بازداشت را بدهید. در این حالت، استفاده از سند اجاره ای می تواند کمک باشد.

ضامن ها یا وثیقه ها

ممکن است دادگاه از قول شما برای حضور در دادگاه راضی نباشد. ممکن است تصمیم بگیرد که برای تضمین شما به یک ضامن مستقل نیاز است. ضامن مستقل شخصی است که خود را مسئول حضور شما در دادگاه می کند. آنها قول می دهند در صورت عدم حضور شما طبق توافق، مبلغی را به دادگاه بپردازند.

قرار وثیقه

هنگامی که شما را دستگیر می کنند و به ایستگاه پلیس می آورند، مسئول ایستگاه ممکن است تصمیم بگیرد که شما را با وثیقه، با یا بدون ضمانت، آزاد کند. آنها در مورد میزان پولی که در وثیقه تعیین شده تصمیم خواهند گرفت. برای حضور در دادگاه منطقه در تاریخ مشخصی باید وثیقه امضا کنید و استفاده از سند اجاره ای ، بهترین گزینه برای شما خواهد بود. اگر حکم دادگاه برای بازداشت شما وجود داشته باشد، نمی توانند شما را به قید وثیقه آزاد کنند.

وثیقه دادگاه منطقه

اگر دستگیر و بازداشت شوید، در اسرع وقت به دادگاه منطقه آورده می شوید. در دادگاه منطقه، نماینده قانونی شما می تواند از قاضی درخواست کند تا شما به قید وثیقه آزاد شوید. قاضی می تواند تصمیم بگیرد که شما را در بازداشت نگه دارد یا اگر با وثیقه یا بدون وثیقه وارد قرار وثیقه شوید، شما را آزاد کند. میزان وجهی که در وثیقه توسط قاضی تعیین می شود. شما می توانید برای استفاده از سند اجاره ای در دادگاه، از خدمات گروه سون بهره مند شوید.

 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.