انواع وثیقه در دادسرا

وقتی صحبت از وثیقه می شود، انواع وثیقه یکسان ایجاد نمی شوند. انواع وثیقه در دادسرا و دادگاه برای متهمان در کشورمان وجود دارد که هر یک متفاوت بوده و دارای شرایط مختلفی است که متهم مورد نظر باید آنها را برآورده کند. شما می توانید برای ارائه وثیقه و انجام مراحل آن، با کارشناسان گروه حقوقی سون در ارتباط باشید. این امکان را دارید تا برای اجاره سند یا اجاره وثیقه با ایشان مشورت نموده و اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهید.

انواع وثیقه در دادسرا

ارائه ضمانت نامه

ضمانت نامه استانداردترین شکل وثیقه شماست. ضمانت نامه تقریباً همیشه از طریق یک شرکت وثیقه داده می شود.  که به طور معمول، 10 درصد کل مبلغ وثیقه برای متهم هزینه دارد. این را باید افزود که میزان وثیقه همیشه توسط قاضی تعیین می شود که از شرایط عمل مجرمانه برای تعیین میزان اتهام استفاده می کند.

بسیاری از متهمان ضمانت نامه را به عنوان نوع وثیقه ترجیحی خود انتخاب می کنند، زیرا در اغلب موارد، انواع وثیقه در دادسرا با ارزش پول رایج کشور تعیین می شود که از بودجه متوسط ​​افراد بیشتر است. از آنجایی که اکثر آنها به تنهایی نمی توانند هزینه وثیقه را بپردازند، به یک شرکت اجاره وثیقه مراجعه می کنند و ضمانت نامه خریداری می کنند و سپس شرکت مذکور را به مرور زمان بازپرداخت می نمایند.

روند اجاره وثیقه

هنگامی که به دلایل مجرمانه دستگیر می شوید، یک قاضی مبلغ وثیقه شما را در جلسه رسیدگی به جرم شما تعیین می کند که به آن قرار وثیقه می گویند. شما می توانید در این جلسه از کارشناسان گروه حقوقی سون کمک بگیرید تا بتوانند میزان قرار وثیقه را برای شما کاهش دهند. سپس، در صورتی که قصد اجاره سند در ارائه انواع وثیقه در دادسرا دارید، با کارشناسان وارد مذاکره شده  و آنهاتعهدات مالی شما را اطلاع خواهد داد.

پس از اینکه کارمزد 10% پرداخت می شود، شرکت ضامن، وثیقه شما را به طور کامل پرداخت می کند. سپس شما آزاد هستید که به کار و تجارت خود بپردازید. اما مطمئن شوید که تمام روزهای دادگاه و قرارهای ملاقات خود را رعایت خواهید کرد. در غیر این صورت، شما از وثیقه صرف نظر کرده و حکم بازداشت شما صادر خواهد شد.

اوراق قرضه ملکی

در انواع وثیقه در دادسرا ، اوراق قرضه ملکی، دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد و در آن دارایی به عنوان وثیقه استفاده می شود. برای اوراق قرضه ملکی، باید از حقوق کامل هر ملک استفاده شود. متداول ترین نوع اوراق قرضه دارایی از املاک و مستغلات به عنوان وثیقه استفاده می کند. با این حال، تنها نوع قابل قبول دارایی برای این نوع اوراق قرضه نیز نیست.

علاوه بر تفاوت‌ های محسوس با اوراق ضمانت که استفاده از دارایی به جای پول نقد است، مهم ‌ترین تفاوت، مدت زمان لازم برای تضمین یک ضمانت نامه می باشد. ممکن است هفته ها طول بکشد تا همه بازرسی ها و مدارک انجام شود.

انتشار استناد

انتشار استناد زمانی اتفاق می‌افتد که به متهم مورد نظر یک استناد داده شود که در انواع وثیقه در دادسرا ، معمولاً برای جرایم رانندگی بوده و برای فردی است که هرگز بازداشت نشده باشد. این نوع ترخیص به صلاحدید افسر استناد است. شما نمی توانید به تنهایی درخواست تجدید نظر برای وثیقه آزادی استناد دهید.

انتشار شناخت

آزادسازی شناسایی یا آزاد شده بر اساس تشخیص شما، احتمالاً دومین نوع توافق ‌پذیری است. تا جایی که به نقش متهم مربوط می‌شود. با آزادی تشخیص، متهم مجبور نیست یک سکه پیش از آزادی بپردازد. مانند انتشار استناد، انتشار شناسایی در انواع وثیقه در دادسرا ، به صلاحدید افسر دستگیر کننده است. تفاوت اصلی، غیر از جرم کیفری که موجب بازداشت شده است، این خواهد بود که متهم ممکن است مجبور شود برای آزادی در دادگاه حقوقی مبارزه کند.

انواع وثیقه در دادسرا
انواع وثیقه در دادسرا
انواع وثیقه در دادسرا

وثیقه نقدی

 این احتمالاً در دسترس ترین نوع وثیقه برای ارائه است. وثیقه نقدی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد که به طور کامل با پول نقد پرداخت می شود. اگر شما به عنوان متهم، توانایی پرداخت پول را دارید، این بهترین گزینه در دسترس در انواع وثیقه در دادسرا است. دلیلش این است که یک بار برای تمام روزهای دادگاه و قرارهای خود حاضر شوید و دادگاه شما به پایان برسد. دادگاه کل هزینه وثیقه را به شما برمی گرداند. بنابراین با وثیقه نقدی، هیچ پولی در دراز مدت، از دست نمی دهید.

قرار وثیقه

پس از دستگیری و محاکمه در زندان، باید به قاضی مراجعه کنید و او تصمیم می‌گیرد که آیا وثیقه را اعطا کنید یا خیر. اگر دادگاه فردی را تهدیدی برای جامعه بداند، ممکن است فرد از وثیقه محروم شود و در بازداشت نگه داشته شود. اما در صورت اعطای وثیقه یا قرار وثیقه، شخص از زندان آزاد می شود اما به او دستور داده می شود در تاریخ معینی در دادگاه حضور یابد. انواع وثیقه در دادسرا را از طریق دفتر حقوقی سون ارائه کنید.

در مورد وثیقه، متهم به یک شرکت اجاره وثیقه ، هزینه غیرقابل استرداد می پردازد و وثیقه نزد آن ها سپرده می شود. سپس شرکت، مبلغ اوراق قرضه شخص را می پردازد و متعهد می شود که شخص در جلسه استماع او شرکت کند. در این شرایط، عمدتا خانواده یا دوستان از طرف متهم این اوراق را می پردازند تا مطمئن شوند که به دادگاه باز می گردند.

شخصی که ضمانت نامه می پردازد ممکن است کل مبلغ یا درصدی از مبلغ ضمانت نامه را بپردازد، یا ممکن است تعهد کند که مبلغ را بدون پرداخت اولیه پرداخت کند. اگر متهم در جلسه دادگاه خود حاضر نشود، شخصی که ضمانت نامه را گذاشته است مبلغی را که پرداخت کرده است و یا انواع وثیقه در دادسرا را از دست می دهد یا مبلغ معوقه را به دادگاه بدهکار است. در این خصوص، راهنمایی های لازم را از گروه حقوقی سون دریافت کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.