انواع وثیقه برای زندانی

انواع مختلفی از وثیقه وجود دارد که ممکن است برای یک زندانی ارسال شود. این موارد در زیر به اختصار بیان شده است. در صورتی که برای یکی از اطرافیان خود، نیاز به ارائه انواع وثیقه برای زندانی دارید، می توانید برای دریافت مشاوره های لازم، با گروه حقوقی سون در تماس باشید. این دفتر حقوقی معتبر، جهت اجاره سند و اجاره وثیقه ، همکاری های لازم را با مراجعان خود داشته و مشاوره های عملی را ارائه می نماید.

انواع وثیقه برای زندانی

انواع وثیقه جهت آزادی زندانی

اوراق قرضه تجاری:

یک شرکت وثیقه ممکن است موافقت کند که کل وثیقه زندانی را در قبال هزینه ای که توسط قانون تعیین شده است به میزان ده تا پانزده درصد  از کل مبلغ وثیقه، بپردازد. این هزینه قابل استرداد نیست. باید در نظر داشت که انجام این کار، باید با دقت کامل انجام شود. جهت دریافت انواع وثیقه برای زندانی ، انتخاب شرکت و دفتر حقوقی که دارای اعتبار بوده و برای ارائه وثیقه همکاری لازم را داشته باشد، مهم است.

اموال غیرمنقول ممکن است به عنوان وثیقه پذیرفته شود، مشروط بر اینکه همه صاحبان آن در هنگام نوشتن وثیقه در زندان حضور داشته باشند. حقوق صاحبان ملک برابر است با چند برابر مبلغ اوراق قرضه که پس از معافیت، تمامی حق التزام و تعهدات کسر می شود.

وثیقه نقدی:

در انواع وثیقه برای زندانی ، کل مبلغ وثیقه، به اضافه برخی هزینه ‌های غیرقابل استرداد، ممکن است به صورت نقدی یا حواله‌ ای تایید شده برای آزادی از زندان پرداخت شود. در این موارد، پس از تکمیل پرونده در دادگاه، کل مبلغ پس از کسر هزینه‌ های زندان برای تودیع وثیقه نقدی، مسترد می ‌شود.

ضمانت نامه پیش از محاکمه:

زندانیانی که روابط اجتماعی خود را نشان می دهند، مثلاً شرایط شغلی طولانی مدت و برخی از شرایط دیگر مورد توجه دادگاه را برآورده می کنند، اغلب اجازه دارند با پرداخت درصدی از کل مبلغ وثیقه به خدمات پیش از محاکمه در حوزه قضایی محلی، برای آزادی اقدام کنند.

ضمانت نامه خود:

در انواع وثیقه برای زندانی ، قاضی که دارای صلاحیت قضایی مناسب است ممکن است به زندانی اجازه دهد تا به جای تودیع وثیقه، ضمانت نامه حضور خود در دادگاه محاکمه را امضا کند.

اتهامات غیر قابل وثیقه:

برخی اتهامات در سطح قضایی وثیقه ندارند. وثیقه برای قتل، سرقت مسلحانه، تجاوز جنسی، خیانت در امانت، هواپیماربایی، شهادت دروغ و فروش یا قاچاق مواد مخدر و برخی جرایم کودک آزاری فقط می تواند توسط قاضی دادگاه عالی در شهرستانی که جرم ادعا شده در آن رخ داده، تعیین شود.

بازداشت ‌شدگان:

افرادی که دارای حکم ‌های معوق هستند، نمی ‌توانند تا زمانی که این بازداشت ‌شدگان راضی یا خارج شوند، از زندان آزاد شوند. بسیاری از بازداشت ‌شدگان به ‌طور خودکار توسط رایانه قرار می‌گیرند و معمولاً در صورت دستگیری یا زمانی که می ‌خواهید برای برقراری تعهد و ارائه انواع وثیقه برای زندانی اقدام کنید، اگر حوزه قضایی دیگری بازداشت‌کننده برجسته‌ای داشته باشد، به شما توصیه می ‌شود.

شرایط ارائه وثیقه

پرداخت وثیقه برای رهایی از زندان ممکن است مفهومی ساده به نظر برسد. ایده این است که اگر کسی دستگیر شود، شخص دیگری می تواند پول بدهد و فرد زندانی آزاد می شود. در حالی که این ایده اساسی پشت وثیقه است، چیزهای بیشتری در این فرآیند وجود دارد.

غالباً افرادی که سیستم عدالت کیفری را طی نکرده اند با وضعیت وثیقه مواجه می شوند، اما مطمئن نیستند که چه کاری انجام دهند. اگر دستگیر شوید، باید در وهله اول، وثیقه نقدی و یا دیگر انواع وثیقه برای زندانی را بپردازید، آیا این بدان معناست که اگر توانایی پرداخت کل مبلغ را ندارید، باید در زندان بمانید؟ آیا شخص دیگری می تواند پرداخت کند؟ آیا می توانید یک وثیقه گذار استخدام کنید تا هزینه شما را پرداخت کند؟ آیا برای اجاره وثیقه می توانید اقدام کنید؟

درک نحوه عملکرد وثیقه، نحوه تعیین میزان وثیقه توسط دادگاه، نوع روش‌های پرداختی که می‌توانید استفاده کنید و سایر مسائل مشابه برای هر کسی که با دستگیری یکی از اعضای خانواده یا یکی از عزیزان مواجه می‌شود، مهم است. در این خصوص، توصیه می شود که راه حل های حقوقی را از گروه حقوقی سون دریافت کرده و برای اجاره وثیقه و اطلاع از انواع وثیقه برای زندانی با کارشناسان این گروه حقوقی، مشورت نمایید.

وثیقه و سیستم عدالت کیفری

وثیقه اصطلاحی است که به آزادی متهم یا دستگیر شده، پس از دستگیری قبل از پایان پرونده کیفری می پردازد. وثیقه می تواند شامل پرداخت پول توسط متهم یا شخصی به نمایندگی از متهم به دادگاه شود. این پول تضمین می کند که متهم برای بقیه مراحل دادرسی کیفری به دادگاه بازگردد.

بنابراین، ارائه انواع وثیقه برای زندانی مجازاتی نیست که قبل از مجرم شناخته شدن فردی به هر جرمی صادر شود، بلکه راهی برای اطمینان از بازگشت متهمان جنایی به دادگاه بدون نیاز به نگه داشتن تمام مدت آنها در بازداشت است. وثیقه می‌تواند نقش مهمی در روند عدالت کیفری ایفا کند، زیرا هم میزان فضای زندان مورد نیاز را محدود می‌کند و هم تضمین می‌کند که افرادی که تا زمانی که پرونده‌ هایشان در جریان است آزاد هستند به دادگاه بازگردند.

افراد تقریباً در هر مرحله از فرآیند عدالت کیفری، مانند بلافاصله پس از دستگیری، یا حتی پس از صدور حکم توسط دادگاه، می توانند به قید وثیقه آزاد شوند و برای ارائه انواع وثیقه برای زندانی اقدام کنند.

به طور کلی، هر زمان که فردی دستگیر شود، سه نتیجه ممکن داشته باشد. دستگیر شده آزاد می شود، متهم با قرار وثیقه متهم می گردد و یا متهم تفهیم اتهام می شود و تا پایان پرونده در بازداشت می ماند. قرار وثیقه یکی از راه‌هایی است که افراد می ‌توانند قبل از تشخیص جرم از زندان آزاد شوند.

هنگامی که پلیس یا مأموران اجرای قانون افراد را دستگیر می کنند، آنها را به طور فیزیکی بازداشت می کنند. افراد تحت بازداشت، معمولا توسط پلیس برای یک فرآیند اداری که اغلب به آن رزرو می گویند، به زندان یا مرکز رسیدگی کیفری منتقل می شوند.

گاهی پلیس بدون طرح اتهام، دستگیرشدگان را آزاد می‌کند، اما در صورت طرح اتهام، فرد دستگیر شده باید تا زمانی که با قرار وثیقه و انواع وثیقه برای زندانی آزاد شود، تا زمانی که دادگاه حکمی صادر کند، یا تا زمانی که پرونده به نحو دیگری حل شود، در بازداشت بماند.

رزرو فرآیند اداری است که پس از دستگیری انجام می شود. در این فرآیند پلیس مجموعه ای از وظایف مانند گرفتن عکس از دستگیر شده، ثبت اطلاعات شخصی مانند نام، تاریخ تولد و سن، گرفتن اثر انگشت، گرفتن هر گونه اموال فیزیکی دستگیر شده و قرار دادن آنها در انبار را انجام می دهد. پس از این مرحله از بازداشت، متهم برای تعیین قرار وثیقه اعزام خواهد شد. با ارائه انواع وثیقه برای زندانی می توان برای آزادی و مرخصی موقت زندانی اقدام کرد. می توانید با کمک و راهنمایی گروه حقوقی سون ، این روند را برای خود، ساده تر کنید.

 

انواع وثیقه برای زندانی
انواع وثیقه برای زندانی
انواع وثیقه برای زندانی
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.