نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه

در پرونده های جنایی، معمول است که قاضی برای آزادی متهم به پرداخت وثیقه دستور می دهد. با این حال، در برخی موارد، دادگاه ممکن است به دنبال تعیین وثیقه نامتناسب با جرم مورد ادعا باشد، یا ممکن است به طور کلی وثیقه را رد کند. بنابراین، اگر شما متهم به جرمی هستید، درک نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه مهم است. وکلای باتجربه وثیقه در دفاتر حقوقی، می توانند وکالت قاطعانه و مؤثری را در جلسات وثیقه و در سراسر پرونده جنایی شما ارائه دهند. ضمن آنکه می توانید از گروه سون برای سند اجاره ای کمک بگیرید و با اجاره سند و ارائه آن بابت وثیقه دادگاه، آزادی خود از زندان را فراهم نمایید.

نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه

اعمال وثیقه در پرونده های جنایی

طبق قانون، اعطای وثیقه در صلاحیت دادگاه است. پس از متهم شدن به یک جرم، او در یک جلسه مقدماتی در دادگاه حاضر می شود و طی آن به طور رسمی از اتهامات وارده به او مطلع می شود و ادعا می کند. علاوه بر این، قاضی تعیین خواهد کرد که آیا فرد واجد شرایط آزادی پیش از محاکمه است یا خیر.

اگر چنین است، شرایط هر آزادی باید چگونه باشد. به طور معمول، دادگاه حکمی را صادر می کند که میزان وثیقه ای را که متهم باید بپردازد تا پایان محاکمه خارج از زندان بماند، صادر می کند. در حالی که مبلغ وثیقه پیشنهادی برای هر جنایت توسط برنامه وثیقه تعیین شده است، این مبالغ فقط توصیه است.

قاضی حقایق هر پرونده را ارزیابی می کند تا تعیین کند که آیا باید وثیقه را با مبلغی بالاتر یا کمتر از مبلغ پیشنهادی تعیین کند. یا به طور کلی وثیقه را رد کنید. نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه در این روند بسیار مهم است.

نقش وکیل در گرفتن وثیقه

  • از آنجایی که تصمیم در مورد اعطای یا رد وثیقه کاملاً به عهده قاضی است، شواهد ارائه شده به قاضی در حضور مقدماتی متهم برای به دست آوردن مبلغ عادلانه وثیقه حیاتی است. بنابراین، برای هر متهم کیفری توصیه می شود که در جلساتی که در آن بحث وثیقه مطرح می شود، یک وکیل مدافع مجرب برای بحث از جانب او به کار گیرد. وکیل می تواند هر مدرکی را که برای متهم مفید باشد، از قبیل شخصیت و ارتباط متهم با جامعه، فقدان سابقه کیفری متهم و عدم تهدید قبلی توسط متهم ارائه کند.

    علاوه بر این، اگر دادگاه قرار وثیقه صادر کند، اما متهم نتواند وثیقه بگذارد، وکیل می‌تواند با این استدلال که مبلغ وثیقه بر اساس حقایق مربوطه پرونده بیش از حد است، درخواست رسیدگی مجدد به وثیقه را ارائه کند. دادگاه ادله و شهادت های اضافی را بررسی می کند و اگر شواهد را قانع کننده بداند ممکن است وثیقه را به مقدار کمتری کاهش دهد. نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

رد قرار وثیقه توسط دادگاه

در مواردی که دادگاه قرار وثیقه را رد کرده و قبل از محاکمه، قرار بازداشت متهم را صادر می کند، وکیل می تواند با تنظیم قرار دادخواست رسیدگی سریع به قرار بازداشت را بخواهد. حتی اگر قرار وثیقه مناسب باشد، در بیشتر موارد، برای متهم ضروری است که از طریق یک نماینده مجاز، وثیقه، دریافت کند. در این حالت می توان از اجاره وثیقه بهره برد.

وکلای مدافع جنایی به طور معمول با ماموران وثیقه برخورد می کنند و می توانند متهمان را در تماس با نمایندگان قابل اعتماد و تسهیل ارتباطات و معاملات بین متهم و نماینده کمک کنند. آزادی به قید وثیقه در هر پرونده جنایی مهم است، زیرا به متهم اجازه می دهد تا بر تهیه دفاعیه و استفاده از حقوق خود تمرکز کند. نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه در این روند، مثبت خواهد بود.

نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه
نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه
نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه

ممنوعیت وثیقه بالا

متهم باید در اسرع وقت یک وکیل برای کمک به روند دریافت وثیقه داشته باشد. با وجود اینکه قانون وثیقه بیش از حد را ممنوع می کند، بسیاری از مردم با وثیقه هایی مواجه می شوند که برای وضعیت آنها بسیار بالاست. همیشه این موضوع را با یک وکیل مدافع جنایی که می تواند برای کاهش وثیقه شما تلاش کند، در میان بگذارید.

هنگامی که شخصی به اتهام کیفری دستگیر می شود، معمولاً برای بررسی وثیقه نزد قاضی می رود. در برخی موارد که بازداشت‌شده خطر فرار نیست و یا خطری برای جامعه ایجاد نمی‌کند، قاضی بررسی وثیقه، بازداشت‌شده را با تشخیص شخصی خود آزاد می‌کند. اما در مواقع دیگر، قاضی برای پرونده وثیقه نقدی تعیین می کند. هدف از تعیین وثیقه نقدی، تضمین حضور بازداشت‌شده در دادگاه‌های آتی است.

نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه این است که بتواند در جلسه قرار وثیقه، رقم تعیین شده را کاهش دهد. در طول جلسه رسیدگی به وثیقه کیفری، فرد دستگیر شده حق دارد وکیل قانونی حضور داشته باشد. بسته به شرایط، وکیل شما می تواند از طرف شما برای شناخت شخصی شما یا برای وثیقه نقدی کمتر استدلال کند.

دلایلی برای کاهش وثیقه

در جلسه بررسی وثیقه، وکیل شما ممکن است بتواند استدلال کند که با توجه به شرایط اطراف، شما واجد شرایط کاهش وثیقه هستید یا اصلاً وثیقه ندارید. به طور خاص، وکیل شما ممکن است بتواند یک یا چند استدلال زیر را در حمایت از کاهش وثیقه مطرح کند که نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه را به خوبی نشان می دهد:

  • اینکه شما با جامعه ارتباط دارید (مانند کودکان یا شغل)، و خطر فرار نیستید
  • که هیچ پرونده کیفری دیگری در دست بررسی ندارید
  • اینکه شما در حال حاضر مشروط یا مشروط نیستید
  • اینکه سابقه طولانی دستگیری یا محکومیت جنایی ندارید
  • اینکه شما یک وضعیت پزشکی جدی دارید که از زندانی شدن شما در زمانی که در انتظار محاکمه هستید جلوگیری می کند
  • اینکه خطری برای دیگران یا جامعه در کل ایجاد نکنید

اگر قرار وثیقه تعیین شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر در پرونده جنایی شما وثیقه نقدی تعیین شده باشد، چند گزینه دارید. ابتدا می توانید وثیقه را خودتان بپردازید یا از شخص دیگری بخواهید آن را از طرف شما پرداخت کند. نقش وکیل در کاهش قرار وثیقه را نادیده نگیرید. از طرف دیگر، می توانید از طریق یک ضامن وثیقه بدهید و هزینه او را بپردازید که معمولاً از یک تا ده درصد کل مبلغ وثیقه متغیر است. سپس ضامن از طرف شما وثیقه خواهد گذاشت.

حضور وکیل در هنگام بررسی وثیقه و وکالت از طرف شما می تواند عواقب احتمالی پرونده شما را کاهش دهد. آنها می‌توانند هم در جلسه بررسی وثیقه و هم در محاکمه پرونده شما نمایندگی کنند. برای ارزیابی رایگان پرونده و مشاوره حقوقی با وکیل مدافع جنایی با تجربه تماس بگیرید. همچنین می توانید برای اجاره سند، با گروه سون در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.