چطور وثیقه برای دادگاه تهیه کنم؟

در بسیاری از موارد، افرادی که به دلایل مختلف متهم و دستگیر می شوند، می توانند با ارائه وثیقه به دادگاه، آزادی از زندان را برای خود فراهم کنند. اما برخی از مواقع، توانایی پرداخت وثیقه وجود ندارد. پرداخت نقدی یا ارائه سندملکی معتبر، برای برخی از این گونه افراد مساله است. از همین روست که سند اجاره ای می تواند بهترین راه حل باشد. اما روش تهیه وثیقه برای دادگاه چیست؟

روش تهیه وثیقه برای دادگاه

وثیقه نقدی چیست؟

وثیقه های نقدی به عنوان تضمینی برای بازگشت متهم برای محاکمه یا جلسات رسیدگی استفاده می شوند. این پول پس از حضور در دادگاه ضروری است، در غیر این صورت وثیقه به دولت ضبط می شود. در بیشتر مکان‌ها، برای هر جرمی که ادعا می‌شود، یک وثیقه استاندارد تعیین می‌شود، اما قضات معمولاً اختیار گسترده‌ای برای افزایش یا کاهش آن دارند.

قاضی همچنین می‌تواند به طور کامل از وثیقه چشم پوشی کند و یک متهم را با “تشخیص خود” آزاد کند، به این معنی که شخص قول می‌دهد که وقتی قرار باشد حاضر شود. روش تهیه وثیقه برای دادگاه را به صورت سند اجاره ای ، از کارشناسان سون سوال کنید.

حقوق جزا به مجموعه ای از قوانین مربوط به اعمال مجرمانه اشاره دارد. در مواردی که فردی از قانون جزایی خاصی پیروی نمی کند، با نقض قانون مرتکب عمل مجرمانه می شود. این مجموعه قوانین با قانون مدنی متفاوت است، زیرا مجازات های حقوق کیفری مستلزم تضییع حقوق و حبس است. برعکس، قوانین مدنی مربوط به حل و فصل اختلافات حقوقی و متضمن خسارت مالی است.

نظریه های مختلفی برای اینکه چرا ما یک سیستم حقوق کیفری داریم وجود دارد. هیچ یک از این دو نظریه انحصاری نیستند. نظریه های اصلی برای حقوق جزا عبارتند از بازدارندگی از جرم، اصلاح مرتکب، تأمین قصاص عمل و جلوگیری از جنایات بعدی که هر یک دارای اهمیت بالایی هستند. در مورد این نظریه های حقوق کیفری و اینکه کدام سیاست توسط مجموعه حقوق کیفری به بهترین وجه ترویج می شود، بحث های زیادی وجود دارد.

اگر فردی توانایی پرداخت وثیقه را نداشته باشد چه؟

اگر متهم نتواند مبلغ وثیقه تعیین شده توسط دادگاه خود را بپردازد، فرد می تواند از شرکت وثیقه خصوصی استفاده کند. این شرکت‌ها موافقت می‌کنند که در ازای هزینه‌ای غیرقابل استرداد، به نام حق بیمه، که معمولاً 10 تا 15 درصد از مبلغ وثیقه است، مسئولیت تعهدات وثیقه متهم را بر عهده بگیرند.

مابقی از طریق وثیقه تضمین می شود که شامل ماشین، خانه، جواهرات، و غیره. اگر متهم در دادگاه حضور نداشته باشد و شرکت اوراق قرضه پرداخت کند، شرکت از روش تهیه وثیقه برای دادگاه و برای بازپرداخت کل مبلغ استفاده خواهد کرد.

انتظار در زندان برای محاکمه چه آثاری دارد؟

متهمانی که بودجه لازم برای پرداخت حق بیمه اوراق قرضه را ندارند، مجبور می شوند در زندان منتظر محاکمه باشند. بازداشت موقت، تأثیرات منفی چشمگیری بر نتیجه پرونده متهم دارد. احتمال محکومیت به زندان برای کسانی که پیش از محاکمه در زندان هستند، چهار برابر بیشتر از متهمانی است که قبل از محاکمه آزاد شده اند.

بازداشت ‌شدگان پیش از محاکمه نیز احتمالاً تصمیمات عجولانه‌ای برای اعتراف به جرم کمتری اتخاذ می‌کنند تا زمان کمتری را پشت میله‌ های زندان بگذرانند تا اینکه اتهامات بالاتر و مجازات طولانی ‌تری در دادگاه داشته باشند. علاوه بر این، آسیب روانی ناشی از بازداشت پیش از محاکمه غیرضروری می تواند ویرانگر باشد.

روش تهیه وثیقه برای دادگاه
روش تهیه وثیقه برای دادگاه
روش تهیه وثیقه برای دادگاه

وثیقه چه مواردی را شامل می شود؟

اگر به دنبال روش تهیه وثیقه برای دادگاه هستید باید بدانید که هنگامی که یک متهم قبل از محاکمه نگهداری می شود، دادگاه می تواند آنها را تحت شرایطی به نام وثیقه آزاد کند. وثیقه معمولاً شامل پرداختی به دادگاه است که معمولاً در پایان پرونده در صورتی که متهم از دستورات دادگاه پیروی کند بازپرداخت می شود.

اگر متهم (یا دوستان یا خانواده او قادر به پرداخت مبلغ کامل وثیقه نیستند، می توانند از آنچه به عنوان سند اجاره ای تهیه کنند. شناخته می شود استفاده کنند. خانواده قراردادی را با یک نماینده وثیقه دارای مجوز امضا می کنند که هزینه آنها را پرداخت می کند. این قراردادها معمولاً “قراردادهای غرامت” یا “قراردادهای وثیقه” نامیده می شوند و دوستان یا خانواده که آنها را امضا می کنند “غرامت دهنده” نامیده می شوند.

روش تهیه وثیقه برای دادگاه می تواند متفاوت باشد. وثیقه وجه نقد، دارایی، سند یک خانه، یا چیز دیگری با ارزش است که غرامت‌دهنده یا متهم آن را به یک عامل وثیقه می‌دهد تا زمانی که متهم با وثیقه آزاد است نگه دارد. این ممکن است علاوه بر حق بیمه – یا “کارمزد” – پرداخت شود. وثیقه باید معقول باشد، مثلاً 10 درصد مبلغ اوراق. در صورتی که متهم به دادگاه مراجعه نکند یا از دستورات دادگاه پیروی نکند و وثیقه ضبط شود، وکیل وثیقه می تواند وثیقه را نگه دارد.

مامور وثیقه چه کسی است؟

وکیل وثیقه شخصی است که مستقیماً با متهم یا غرامت دهنده برای تودیع وثیقه در تعامل است. ماموران وثیقه برای دادگاه کار نمی کنند. ماموران وثیقه هزینه را برای ضمانت نامه دریافت می کنند و همچنین ممکن است وثیقه ای را بخواهند، چیزی ارزشمند که عامل وثیقه در زمانی که متهم با وثیقه آزاد است نگه می دارد تا مطمئن شود که متهم از دستورات دادگاه پیروی می کند.

روش تهیه وثیقه برای دادگاه مقرر شده است که مامور وثیقه نمی‌تواند هزینه‌ای خارج از قرار تعیین شده را دریافت کند و تقاضای بخشودگی اعسار را ارائه نماید. در صورتی که به اجاره سند برای آزادی از زندان نیاز دارید، با گروه سون در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.