هزینه اجاره وثیقه ملکی

اگر یکی از نزدیکان شما دستگیر و بازداشت شود، مطمئناً نگران سلامتی او خواهید بود. خوشبختانه، شما راهی خواهید داشت که آنها را به قید وثیقه آزاد کنید، در حالی که پرونده آنها توسط دادگاه در حال رسیدگی است، می توانید برای اجاره سند اقدام نمایید. این امکان برای شما وجود دارد که هزینه اجاره وثیقه ملکی را از گروه حقوقی سون دریافت کرده و راهنمایی های لازم را در خصوص قرار وثیقه کسب نمایید.

هزینه اجاره وثیقه ملکی

وثیقه چیست؟

وثیقه می تواند به صورت وجه نقد، ضمانت نامه یا ضمانت اموال باشد که دادگاه برای اطمینان از بازگشت متهم به دادگاه برای محاکمه نگه می دارد. برای اطمینان از اینکه اقدامات درستی را هنگام ارسال وثیقه انجام می دهید، باید از یک متخصص وثیقه باتجربه مانند گروه حقوقی سون کمک بگیرید که تمام کارهای قانونی را برای تسهیل آزادی متهم انجام می دهد.

نکات مهم در ارائه وثیقه

در اینجا حقایق مفیدی وجود دارد که ممکن است بخواهید در مورد اوراق قرضه دارایی و هزینه اجاره وثیقه ملکی بدانید:

در صورتی که دادگاه اجازه دهد، می توانید یک وثیقه ملکی را برای خروج عزیزان بازداشت شده خود از زندان ارسال کنید. ضمانت نامه، تضمینی است که ارزش اموال مشهود را به عنوان تضمین آزادی موقت مظنون به دادگاه ارسال می کند.

این می تواند خانه یا املاک دیگری باشد که دادگاه به عنوان وثیقه برای آزادی موقت مظنون به شرط حضور در دادگاه برای محاکمه نگه می دارد. ضمانت نامه، مالكيت تاييد شده توسط دادگاه نگهداري مي شود و تا زمان خاتمه يافتن پرونده مظنون در اختيار منشي قرار مي گيرد.

یک وثیقه ملکی در صورت پذیرش، باید دارای حقوق صاحبان سهام بدون محدودیت حداقل یک و نیم برابر (150٪) مبلغ وثیقه تعیین شده توسط قاضی باشد.  یک خانه با وام مسکن تا زمانی که مقدار سهام آن بتواند شرایط اوراق قرضه را برآورده کند، می تواند به عنوان اوراق قرضه دارایی واجد شرایط باشد که هزینه اجاره وثیقه ملکی بر اساس نوع ملک مشخص خواهد شد.

اگر ملک متعلق به بیش از یک نفر باشد، هر یک از مالکان ملزم به امضای توافقنامه ای هستند که رضایت خود را مبنی بر استفاده از ملک به عنوان وثیقه برای یک اوراق قرضه نشان می دهد. پس از صدور ضمانت نامه، دادگاه معادل وثیقه بر روی اموال حق التزام قرار می دهد.

هنگامی که شما آزادی شخصی را از طریق ضمانت نامه اموال به دست می آورید، باید مراقب باشید که متهم در دادگاه حاضر شود. در غیر این صورت، دادگاه ممکن است دعوای توقیف اموال شما را مطرح کند و علاوه بر این، ممکن است به دنبال بازپس گیری تفاوت بین عواید حاصل از فروش توقیف و مبلغ وثیقه باشد که هزینه اجاره وثیقه ملکی نیز به آن افزوده می شود.

ارائه اسناد لازم برای دادگاه

قبل از اینکه مجاز به ارسال وثیقه ملکی باشید، دادگاه از شما می خواهد که با ارائه این اسناد، ثابت کنید که دارای حقوق صاحبان سهام هستید:

  1. ضمانت یا سند ترک ادعا
  2. رسید مالیات بر دارایی فعلی
  3. اعلامیه فعلی ارزیابی املاک توسط ارزیاب
  4. نامه ای از محل دریافت وام مسکن برای نشان دادن ارزش
  5. سند اعتماد مبنی بر نام بردن منشی دادگاه به عنوان ذینفع
  6. مدارک مربوط به عنوان صادر شده توسط یک شرکت بیمه کننده
  7. کلیه اشخاصی که در سند به عنوان مالک اعلام شده اند ملزم به حضور در زمان درج سند ملک هستند.

اگر پول نقد کافی برای وثیقه نقدی ندارید، یا ارسال کنندگانی که مایل به ارسال ضمانت هستند، ندارید، ممکن است اجاره وثیقه ملک برای شما کارساز باشد که همراه با هزینه اجاره وثیقه ملکی است. اما از آنجایی که حوزه‌های قضایی وجود دارند که اموال یا املاک را به عنوان ضمانت برای وثیقه نمی ‌پذیرند، و آنهایی که این کار را می‌کنند ممکن است مجموعه‌ای از رویه‌ها و الزامات متفاوتی داشته باشند، ابتدا باید با دادگاه یا نماینده وثیقه خود برای اطلاعات دقیق در مورد وثیقه مشورت کنید.

سیستم وثیقه حوزه قضایی اتفاقاً، این نوع وثیقه ای است که کارشناسان وثیقه آرورا می توانند انجام دهند. ارسال ضمانت نامه اموال یا سایر انواع وثیقه می تواند کمی پیچیده باشد، به خصوص برای افرادی که به خوبی با این روند آشنا نیستند. اطمینان حاصل کنید که عزیزانتان با کمک متخصص یک نماینده با تجربه وثیقه همچون گروه حقوقی سون آزاد می شوند. هزینه اجاره وثیقه ملکی را از ایشان سوال نمایید.

هزینه اجاره وثیقه ملکی
هزینه اجاره وثیقه ملکی

آیا ممکن است وثیقه ضبط شود؟

اگر متهم در صورت لزوم به دادگاه مراجعه نکند، قاضی می‌تواند حکم به ضبط وثیقه یا نگهداری در شهر بدهد. رویه‌ای وجود دارد که به آن بخشودگی ضمانت‌نامه می‌گویند، که به فردی که وثیقه داده است، اجازه می‌دهد تا در صورت ضبط وثیقه، درخواست بازگرداندن آن را بدهد. برخی افراد برای انجام این کار وکیل استخدام می کنند، اما اگر توانایی مالی وکیل ندارید، می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید. گروه حقوقی سون، در این خصوص راهنمایی های لازم را ارائه می کنند.

هنگام پرداخت هزینه اجاره وثیقه ملکی به خاطر داشته باشید که یک مهلت سخت برای بخشودگی تقاضای غرامت وجود دارد و شما باید ظرف یک سال از تاریخی که دادگاه دستور ضبط وثیقه را صادر کرده است، درخواست دهید. اگر وثیقه در دیوان عالی کشور ضبط شده باشد، درخواست باید به دادگاه صادر کننده حکم ضبط شود. اگر در دادگاه کیفری اتفاق افتاده باشد، درخواست به قاضی دیوان عالی کشور در آن محل داده می شود.

درخواست بخشودگی وثیقه باید به صورت کتبی توسط شخصی که وثیقه گذاشته شده باشد و دلیل موجهی برای استرداد وجه توسط دادگاه ارائه شود. این دلایل شامل دلایلی می باشد که متهم به دادگاه نیامده است، مانند بستری شدن در بیمارستان، در زندان بودن در جای دیگری و عدم اطلاع از زمان مراجعه به دادگاه و سختی هایی که بدون آن پول با آن روبرو خواهید شد، باشد. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد بخشودگی وثیقه را در گروه حقوقی سون دریافت کنید. هزینه اجاره وثیقه ملکی در این دفتر حقوقی، کاملا منصفانه خواهد بود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.