آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه

مشاوره در مورد استفاده از ترتیبات حول آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه ، حوزه ای است که به نظر می رسد می توانند به تغییر در نحوه استفاده از زندان و حبس کمک کنند. شما می توانید برای آزادی متهم از زندانی، جهت اجاره وثیقه اقدام کنید. در این راستا، گروه حقوقی سون ، راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه

شرایط اجاره وثیقه

امروزه در بسیاری از کشورها، دیدگاه ‌هایی در مورد اصلاحات پیشنهادی در مورد مکانیسم‌ های حاکم بر آزادی از بازداشت وجود دارد. از جمله اینکه چگونه می‌ توان حمایت هایی برای افرادی که از بازداشت خارج می‌شوند، ارائه کرد. همانند اصلاحات مربوط به قانون وثیقه، هدف اساسی این پیشنهادها کاهش تخلفات مجدد است که منجر به قربانیان کمتر در آینده می شود.

می دانیم که برای قربانیان جنایت، به ویژه در مواردی که خطر قربانی شدن مجدد وجود دارد، آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه و یا هر گونه وثیقه دیگر، فردی که مرتکب جنایت علیه آنها شده است، می تواند زمان استرس زا و ترسناکی باشد.

حصول اطمینان از اینکه قربانیان و سازمان ‌های حمایتی اطلاعات مورد نیاز برای انجام برنامه‌ ریزی ایمنی پیشگیرانه را در صورت لزوم در اختیار دارند، در توانمندسازی آنها برای تصمیم‌گیری مهم است. بنابراین، سازمان ها به دنبال دیدگاه هایی در مورد نحوه پشتیبانی از جریان اطلاعات در چنین شرایطی هستند.

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که در حال حاضر در زندان بازداشت هستند، در مقطعی با آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه به جوامع بازخواهند گشت و بنابراین ضروری است که فرآیندهای آزاد سازی مؤثری که بر حمایت از ادغام مجدد موفق متمرکز است، وجود داشته باشد.

فرصت زندگی بهتر

این امر با دادن بهترین فرصت ممکن برای ایجاد ارتباط مثبت با جامعه، دسترسی به مسکن و اشتغال و ادامه دریافت حمایت برای اعتیاد و مشکلات سلامت روان، به افراد سود برساند. به نفع جامعه هم خواهد بود. با ارائه حمایت مؤثرتر از افرادی که بازداشت را ترک می‌کنند، بهترین فرصت به آنها داده می‌ شود تا از رفتار توهین ‌آمیز خودداری کنند که این، جوامع ما را ایمن‌تر نگه می ‌دارد.

برعکس، اگر آزادی یک فرد برای آن برنامه ریزی نشده باشد، اگر نتواند به خدماتی همچون آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه دسترسی پیدا کند که نیازهای او را برآورده می کند، او و دیگران را ایمن نگه می دارد و از آنها برای انتخاب های مثبت حمایت می رساند، این در حالی است که او را برای ادغام دوباره و همراه با موفقیت در جامعه آماده نمی کنیم و احتمالاً دوباره مرتکب جرم شده و از طریق سیستم قضایی باز می گردند. هیچ کس از آن سود نمی برد.

بنابراین، بسیاری به دنبال دیدگاه‌ هایی درباره طیف وسیعی از گزینه‌ ها برای بهبود حمایت از افرادی هستند که از زندان خارج می‌شوند. همچنین به دنبال دیدگاه هایی در مورد نقطه ای است که در آن آزادی باید انجام شود و اینکه آیا در برخی شرایط می توان از افراد بیشتری که در حال گذراندن احکام حبس هستند، برای گذراندن بخشی از مجازات خود در جامعه با کمک آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه و با هدف امکان ادغام مجدد آنها حمایت کرد.

اصلاحات لازم برای آزادی زندانی با وثیقه

 از جمله اقدامات اصلاحی که می توان برای آزادی زندانیان همراه با اجاره سند و یا دیگر انواع وثیقه به کار برد، به شرح ذیل خواهد بود:

 1. ارائه اطلاعات به سازمان ‌های حمایت از قربانیان در مورد آزادی زندانیان به منظور ایجاد امکان برنامه ‌ریزی پیشگیرانه ایمنی.
 2. دادن توانایی به دسته های خاصی از زندانیان برای نشان دادن شایستگی خود برای آزادی زودتر یا گذراندن باقیمانده دوران محکومیت خود در جامعه پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه ها و غیره.
 3. پیش بردن نقطه ای که در آن زندانیان کوتاه مدت به طور خودکار آزاد می شوند. چه بدون قید و شرط یا مشروط به شرایطی مانند آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه.
 4. پیش بردن نقطه ای که در آن زندانیان طولانی مدت می توانند ابتدا به پرونده خود توسط هیئت آزادی مشروط رسیدگی کنند.
آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه
آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه
آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه

اصلاح یا جایگزینی مدل فعلی منع تردد در حبس خانگی

 1. ارائه توانایی دادگاه ها برای تعیین نسبت مجازات حبس که یک فرد باید در جامعه اجرا کند در حالی که مشروط به شرایط و نظارت الکترونیکی در مرحله صدور حکم، با تاکید بر حمایت از ادغام مجدد.
 2. تغییر ترتیبات آزادی منعطف کنونی به طوری که آزادی دیگر در روز جمعه یا قبل از تعطیلات عمومی اتفاق نمی افتد تا افرادی که از زندان با شرایط آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه خارج می شوند بتوانند در زمان آزادی به پشتیبانی دسترسی داشته باشند.
 3. قرار دادن وظایف مشخص برای نهادهای عمومی برای مشارکت در برنامه ریزی قبل از آزادی برای زندانیان.
 4. ارائه خدمات حمایتی برای زندانیانی که مستقیماً از دادگاه آزاد می شوند تا امکان ادغام مجدد آنها فراهم شود.
 5. بازنگری در استانداردهای مراقبت برای افرادی که از حبس، محکومیت ‌های کوتاه‌ مدت و بلند مدت خارج می‌ شوند و جویای دیدگاه‌ هایی در مورد اینکه این استانداردها علاوه بر سازمان ‌های قضایی باید برای چه خدماتی اعمال شوند.

سیستم فعلی در بسیاری از کشورها به طور کلی مدت ‌های مختلف مجازات حبس را به سه دسته تقسیم می‌کند، به طوری که آنها به روش‌های مختلف اجرا می‌شوند و تحت فرآیندهای متفاوتی از آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه قرار می‌گیرند:

 • تعیین مجازات های کوتاه مدت: ثابت کمتر از 4 سال.
 • تعیین مجازات های طولانی مدت: ثابت 4 سال یا بیشتر.
 • نامعین : حبس ابد، دستورات برای محدودیت مادام العمر.

محکومیت کوتاه مدت

تقریباً تمام افرادی که محکومیت های کوتاه مدت خود را سپری می کنند، به طور خودکار در نیمه پایان دوره محکومیت خود آزاد می شوند. اکثر آنها بدون قید و شرط آزاد خواهند شد. برخی از افراد آزاد شده در نیمه راه بسته به جرم و مجازات تعیین شده ملزم به رعایت شرایط و نظارت و یا آزادی موقت زندانی با اجاره وثیقه خواهند بود.

افرادی که محکومیت های کوتاه مدت مشخصی را سپری می کنند در صورت تمایل می توانند به خدمات مراقبت از طریق داوطلبانه دسترسی داشته باشند و این خدمات توسط طیف وسیعی از منابع ارائه می شود. آنها می توانند در صورت تمایل از مقامات محلی خود حمایت مراقبتی را درخواست کنند. در صورتی که نیاز به مشاوره در خصوص شرایط اجاره سند یا اجاره وثیقه برای زندانی دارید، می توانید با کارشناسان گروه حقوقی سون در تماس باشید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.