تنظیم قرارداد برای اجاره سند

هنگامی که جهت تنظیم قرارداد برای اجاره سند اقدام می شود، لازم است که ضامن نیز حضور داشته باشد. ضامن کسی است که موافقت می کند بر یک متهم نظارت نماید در حالی که او به قید وثیقه در جامعه آزاد می شود ،تا پرونده جنایی خود در دادگاه حل شود. معمولاً این یک دوست یا خویشاوند است. این در حالی است که می توان برای اجاره سند، از امکانات گروه حقوقی سون نیز بهره مند شد.

تنظیم قرارداد برای اجاره سند

شرایط ضمانت

قبل از اینکه به فرد اجازه داده شود به عنوان ضامن عمل کند، لازم است که شرایط ضمانت را داشته باشد که شامل:

 1. بالای 18 سال باشد.
 2. هیچ اتهام جنایی معوقی نداشته باشد.
 3. در صورت وقوع، مایل به گزارش تخلف باشد.
 4. بتواند برای امضای وثیقه در دادگاه حضور یابد.
 5. در جرمی که شخص به آن متهم شده است، دخیل نباشد.
 6. قادر به نظارت بر متهم برای اطمینان از رعایت شرایط آزادی باشند.
 7. مقداری دارایی مالی داشته باشد که بتواند به عنوان تضمین در دادگاه تعهد دهد.

در بیشتر موارد هنگام تنظیم قرارداد برای اجاره سند ، شما نباید به عنوان ضامن، برای بیش از یک نفر در یک زمان عمل کنید. ضمن آنکه در حالت ایده آل، شما نباید سابقه کیفری داشته باشید. به عنوان تضمین، شما 3 مسئولیت دارید:

 • اطمینان حاصل کنید که متهم شرایط وثیقه را رعایت می کند.
 • مطمئن باشید که متهم در صورت لزوم به دادگاه مراجعه می نماید.
 • اگر متهم هیچ یک از شرایط وثیقه را رعایت نکرد، با پلیس تماس بگیرید.

قرار وثیقه

هنگامی که شما به عنوان ضامن برای تنظیم قرارداد برای اجاره سند عمل می کنید، باید به دادگاه قول بدهید که اگر فردی که ضامن او هستید شرایط وثیقه خود را رعایت نکند، به دادگاه پول بدهید. این مقدار وثیقه نامیده می شود. معمولاً این پول نباید از قبل پرداخت شود. مبلغی که قول می دهید باید برای شما قابل توجه باشد و از حساب یا دارایی خود در دسترس باشد.

اگر بتوانید ثابت کنید که پول دارید، معمولاً کافی است. دادگاه معمولاً از شما درخواست می کند که اسنادی مانند سند یا صورت حساب بانکی را ارائه کنید تا نشان دهد شما پول کافی دارید. پول وعده داده شده تنها در صورتی باید پرداخت شود که متهم شرایط وثیقه خود را رعایت نکند.

در زمان تنظیم قرارداد برای اجاره سند ، وکیل متهم یا وکیل وظیفه مبلغی را که می توانید قول بدهید به دادگاه می گوید. قاضی صلح یا قاضی در جلسه وثیقه، میزان تامین را تعیین می کند. اگر در هر زمان نمی خواهید به ضمانت ادامه دهید، می توانید به صورت کتبی درخواست حذف به عنوان ضامن را بدهید. برای ارائه درخواست خود به دادسرا مراجعه کنید.

زمانی که درخواست برکناری به عنوان وثیقه را دارید، حکم ضمانت برای متهم صادر می شود. متهم دستگیر و مجدداً تحت بازداشت قرار می گیرد. همچنین می توانید هنگام مراجعه به دادگاه متهم را همراه خود بیاورید و به عنوان ضامن درخواست عزل کنید.

اگر بعداً نظر خود را تغییر دادید، می توانید دوباره درخواست ضامن کنید و اقدامات لازم در خصوص تنظیم قرارداد برای اجاره سند را انجام دهید. این راهنما مشاوره حقوقی ارائه نمی دهد. همچنین جایگزین مشاوره یا کمکی که در صورت داشتن وکیل یا وکیل مدافع شما در دادگاه دریافت می کنید، نمی شود. به شدت از شما خواسته می شود که در مورد گزینه های قانونی خود و مجازات های احتمالی که ممکن است با آن روبرو شوید، از یک وکیل یا حقوقی مشاوره بگیرید.

در این خصوص، کارشناسان حرفه ای دفتر حقوقی سون در خدمت شما خواهند بود. در صورتی که در صورت محکومیت، احتمال زندانی شدن وجود داشته باشد، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک حقوقی باشید.

ضرورت مشاوره با وکیل

 1. دادگاه در حالت کلی، موظف است به هر کسی که متهم به یک تخلف است، اطلاعاتی را که در اختیار یا کنترل نماینده است را رایگان ارائه بدهد تا بتواند جهت تنظیم قرارداد برای اجاره سند تصمیم گیری درستی  انجام دهد. این می تواند شامل یادداشت های پلیس، اظهارات شاهدان، نمودارها و عکس ها باشد. این اطلاعات افشا نامیده می شود. اگر فکر می‌کنید چیزی از مطالب افشایی که از دادگاه دریافت می‌کنید کم است، این موضوع را در دادگاه به قاضی ذکر کنید یا به دفتر وکیل، اعتراض خود را بنویسید.

  اگر شما یا یکی از شاهدانتان برای تاریخ مقرر دادگاه به مترجم نیاز دارید، فوراً به دفتر دادگاهی که قرار است پرونده شما در آنجا رسیدگی شود، اطلاع دهید. دفتر دادگاه خدمات مترجم را برای جلسات دادگاه به صورت رایگان ارائه می دهد. فردی که متهم به یک جرم جنایی است که زبانش فارسی نیست حق محاکمه به زبان خود را دارد. در اسرع وقت در مورد قصد خود برای محاکمه به دادگاه اطلاع دهید. تنظیم قرارداد برای اجاره سند نیز در این شرایط متفاوت است.

تنظیم قرارداد برای اجاره سند
تنظیم قرارداد برای اجاره سند
تنظیم قرارداد برای اجاره سند

احضار برای شاهد

 • احضار برای شاهد حکم، دادگاهی است که شاهد را ملزم به حضور در دادگاه می کند. قاضی نیازی به احضار کسی به عنوان شاهد از طرف شما ندارد. این به شما بستگی دارد که هر شاهدی را که می خواهید برای دفاع خود احضار کنید تا آنها موظف به حضور در دادگاه باشند. با دفتر دادگاهی که قرار است پرونده شما در آنجا رسیدگی شود زودتر تماس بگیرید تا نحوه درخواست احضار برای شاهد را بیابید.

  اگر هر یک از حقوق شما بر اساس منشور حقوق و آزادی ها (منشور) در خصوص تنظیم قرارداد برای اجاره سند نقض شود، مانند حق شما برای محاکمه در یک زمان معقول، قاضی پرونده ممکن است اجازه استفاده از شواهد به دست آمده در نتیجه نقض حقوق منشور شما را در محاکمه خود ندهد.

  اگر می خواهید استدلال کنید که حقوق و آزادی های شما تحت منشور نقض شده است، باید اخطار کتبی درخواست و موضوع قانون اساسی را به دفتر دادستانی که پرونده را تحت تعقیب قرار می دهد، ارائه دهید. هنگام ارائه درخواست های دادگاه، از جمله درخواست های منشور، باید قوانین کیفری دادگاه دادگستری را رعایت کنید. می توانید برای انجام مقدمات تنظیم قرارداد برای اجاره سند با گروه حقوقی سون در ارتباط باشید.   

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند برای زندانی کرج
مقالات

اجاره سند برای زندانی کرج

اگر فردی به جرمی متهم شود، می‌تواند با قرار وثیقه پلیس آزاد شود یا در بازداشتگاه پلیس بازداشت شود. هنگامی که فردی به جرمی متهم

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.