نیاز به وثیقه ملکی

ما بارها و بارها بر اهمیت وثیقه هنگام ارزیابی یک فرصت ملکی تاکید می کنیم. مرورهای سرمایه گذاری و تفاهم نامه های ما معمولاً چندین نوع مختلف وثیقه را مشخص می کند که در صورت غیر محتمل یک نکول یا رویداد دیگری از این قبیل، یک خرید را تضمین می کند. بنابراین، انواع مختلف وثیقه به روش های مختلفی برای تضمین تعادل اصلی سرمایه گذار عمل می کنند. در صورتی که برای دریافت وام و یا ارائه به دادگاه نیاز به وثیقه ملکی وجود دارد، می توانید با کارشناسان گروه حقوقی سون در ارتباط باشید.

برای یک سرمایه گذار، داشتن رهن در یک ملک، به این معنی است که او در اولین موقعیت رهن، بالاترین موقعیت بدهی در ملک مرتبط را دارد. اساساً، در صورت نکول در جایی که وثیقه یا دارایی مرتبط باید نقد شود، سرمایه‌گذارانی که دارای سند بدون رهن هستند نسبت به سرمایه‌گذارانی که در دسته بدهی پایین‌تر هستند مانند میزان بدهی رهنی سهام مشترک می باشند، اولویت دارند.

نیاز به وثیقه ملکی

واگذاری کلیه قراردادهای اجاره

این سند که گاهی واگذاری اجاره نامیده می‌شود، به وام‌دهنده که معمولاً مبدع پرتفوی است، حق دریافت درآمد حاصل از اجاره یا اجاره اموال مرتبط را در صورت عدم پرداخت وام توسط مالک، هنگام نیاز به وثیقه ملکی می‌دهد. به عنوان مثال، اگر ملک یک ساختمان اداری است که مستاجران به طور فعال اجاره ماهانه را پرداخت می کنند، سرمایه گذاران حق دریافت این درآمد را خواهند داشت.

داشتن حقوق درآمد خالص عملیاتی ملک می تواند جریان نقدی منظمی ایجاد کند که به حفظ خدمات بدهی منظم، مانند پرداخت سود ماهانه به سرمایه گذاران کمک می کند. در صورتی که پرتفوی باید انحلال شود، این نوع وثیقه می‌تواند جریان درآمدی کوتاه‌مدتی را در قالب پرداخت سود برای سرمایه‌گذاران فراهم کند، در حالی که وثیقه باقی‌مانده برای کمک به بازپرداخت مانده اصلی نقدینگی در زمان نیاز به وثیقه ملکی می ‌شود.

زندانیانی که حکم بازداشت دارند، باید در اسرع وقت با وکیل تماس بگیرند. این امر به ویژه در مورد افرادی که در انتظار محاکمه هستند یا در آستانه ورود به دادخواست می باشند، برای جلوگیری از ضبط وثیقه زندانی فراری ، صادق است. اغلب، یک تبادل می تواند با حوزه قضایی صادر کننده حکم انجام شود. البته با فرض اینکه زندانی بخواهد به اتهام خود اعتراف کند.

به عنوان مثال، فرض کنید شخصی به اتهام سرقت در یک منطقه در زندان است و متوجه می شود که یک شهرستان دیگر، نیز حکم بازداشت او را صادر کرده است. متهم قصد دارد در پرونده خود اعتراف کند و در مورد دیگر نیز همین کار را خواهد کرد. وکیل مدافع و دادستان در هر شهرستان، ممکن است توافقی را انجام دهند که در آن متهم به یک پرونده اقامه کند. تا از ضبط وثیقه زندانی فراری جلوگیری شود.

 ممکن است در ازای رد اتهام دیگر به پرونده شهر دیگر اقامه شود. انگیزه برای دادستان این است که چنین معامله ای پرونده را از دادگاه های دیگر که مملو از پرونده هستند، پاک کند. در مقابل، متهم مجازاتی کمتر از آنچه می توانست دریافت کند، را شاهده خواهد بود در شرایطی که اجازه می داد پرونده دوم به طور مستقل ادامه یابد.

اولین بهره امنیتی در مورد تمام دارایی های موجود در محل

این نوع وثیقه یک ادعای حقوقی در مورد کلیه دارایی های موجود در محل ملک، مانند تجهیزات ساختمانی یا وسایل است که در صورت عقب افتادن پرداخت ها، قابل تصرف مجدد است. بهره اول تضمینی به وام دهنده اجازه می دهد تا هر اقلام بازپس گرفته شده را به عنوان وثیقه برای پرداخت وام بفروشد که در زمان نیاز به وثیقه ملکی می باشد.

ضمانت شخصی

  1. فراتر از وثیقه مستغلات و جریان نقدی آن، وام گیرندگان می توانند از دارایی خالص و دارایی شخصی خود برای ارائه ضمانت شخصی به عنوان نوعی وثیقه استفاده کنند. این یک قول قانونی الزام آور از طرف وام گیرنده است که تصریح می کند که وام دهندگان حق دارند دارایی های شخصی وام گیرنده یا طرف مرتبط با وام گیرنده را در صورت توقف پرداخت ها، داشته باشند.

    اگرچه هیچ صلاحیت رسمی برای تبدیل شدن به یک ضامن شخصی در یک معامله وجود ندارد، اما به نظر می رسد می توان با نظارت و حضور دفتر حقوقی، برای آن اقدام نمود. در حالی که ضمانت‌ نامه شخصی وثیقه «سخت» نیست، اما در زمان نیاز به وثیقه ملکی ، سطحی از مسئولیت‌پذیری را افزایش می‌دهد و به وام‌دهندگان کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که وام‌گیرندگان قادر به ارائه وام خود هستند.

    نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که همواره باید در این خصوص، مشاوره های لازم را از کارشناسان دریافت کنید. اطلاعات ارائه شده در اینجا، صرفاً برای اهداف اطلاعاتی عمومی ارائه شده است و نباید به عنوان توصیه ای برای خرید، فروش یا نگهداری هر گونه اوراق بهادار یا سرمایه گذاری، مالیات، مالی، حسابداری، حقوقی، نظارتی تعبیر شود و یا در نظر گرفته شود. در صورتی که نیاز به وثیقه ملکی وجود دارد، می توانید برای اجاره سند یا اجاره وثیقه از طریق گروه حقوقی سون اقدام کنید.

نکات مهم در ضمانت نامه شخصی

ضمانت نامه شخصی قولی است برای بازپرداخت شخصاً وام در صورت عدم موفقیت منابع بازپرداخت پذیرفته شده در نظر گرفته می شود. هنگام ارزیابی وام املاک و مستغلات برای بازپرداخت، یک وام دهنده قابلیت حیات همه منابع بالقوه بازپرداخت را تجزیه و تحلیل می کند. منابع بازپرداخت معمولاً چیزی شبیه به این است:

منبع اولیه بازپرداخت: جریان نقدی حاصل از درآمد اجاره یا فروش واحدها

منبع ثانویه بازپرداخت: انحلال وثیقه

منبع سوم بازپرداخت: ضمانت شخصی

اگر پروژه املاک و مستغلات نتواند درآمد یا فروش کافی برای بازپرداخت وام طبق توافق ایجاد کند و وام دهنده مجبور به سلب مالکیت شود، در این صورت ضامن یا ضامن‌ها ملزم به پرداخت تفاوت بین درآمدهای وثیقه و وام معوق خواهند بود.  نیازی به گفتن نیست، این وضعیتی نیست که بخواهید خود را در آن قرار دهید، به همین دلیل است که قبل از موافقت با یک نوع ضمانت و نیاز به وثیقه ملکی ، مهم است که تفاوت‌ های بین انواع ضمانت‌های شخصی را درک کنید.

نیاز به وثیقه ملکی
نیاز به وثیقه ملکی

انواع ضمانت شخصی

وام دهندگان در هنگام وام دادن به دنبال حداکثر محافظت ممکن هستند. برای این منظور، چندین نوع تضمین شخصی وجود دارد که وام دهنده ممکن است درخواست کند. اگر وام گیرنده تنها مالک یک شرکت و یا تنها اصل در معامله باشد، این احتمال وجود دارد که از او تنها ضمانت نامه خواسته شود. این بدان معناست که آنها به صورت جداگانه مسئول بازپرداخت وام یا پوشش هر گونه شکاف بین درآمدهای نقدی وثیقه و مانده وام هستند.

هنگام موافقت با یک ساختار تضمینی، یک نکته مهم در نیاز به وثیقه ملکی وجود دارد که باید از آن آگاه بود. وام دهنده ممکن است فقط یک ضامن را نام ببرد، اما اگر آن ضامن متاهل باشد و دارایی مشترک با همسر خود داشته باشد، در واقع همسر نیز درگیر است. آنها باید از معامله آگاه باشند تا دچار غافلگیری نشوند. در این خصوص، راهنمایی های لازم را از گروه حقوقی سون دریافت کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات

اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.