اجاره سند برای حبس تعزیری

در حالت کلی، هنگامی که فردی متهم می شود، تا زمان مشخص و قطعی شدن جرم، دادگاه تصمیم خواهد گرفت که لازم است برای متهم، وثیقه صادر شود تا در تاریخ بعدی در دادگاه حاضر گردد. دادگاه ممکن است تصمیم بگیرید متهم باید تا زمان رسیدگی به پرونده در دادگاه بازداشت و به زندان منتقل شود یا اگر متهم در حین جمع آوری اطلاعات بیشتر در بازداشت نگه داشته شود. این دادگاه را قادر می سازد تا تصمیم آگاهانه ای در مورد درخواست وثیقه اتخاذ کند. در این میان، می توان جهت اجاره سند برای حبس تعزیری اقدام نمود. وثیقه دادگاه از اولین حضور در جلسه تا حضورهای بعدی و صدور حکم را شامل می شود.

اجاره سند برای حبس تعزیری

شرایط استاندارد وثیقه

وثیقه دارای شرایط تعیین شده توسط دادگاه خواهد بود. هر قرارداد وثیقه دارای شرایط خاصی است. شخص نباید بدون اجازه دادگاه،کشور را ترک کند. همچنین، آنها از داشتن سلاح گرم یا مهمات منع شده اند. اگر دلیل کافی وجود داشته باشد و خطر ناروایی برای امنیت عمومی باشد، دادگاه می تواند این شرایط را تغییر دهد.

دادگاه می تواند شرایط بیشتری را اعمال کند که شامل موارد زیر است:

 1. شرایط برای حمایت از قربانی
 2. ضامن که با رعایت شرایط دادگاه مسئول متهمین خواهد بود.
 3. قولی مبنی بر اینکه متهم در صورت عدم حضور یا زیر پا گذاشتن شرایط، مبلغ معینی را به دادگاه خواهد پرداخت که به عنوان ضمانت نقدی شناخته می شود. اجاره سند برای حبس تعزیری، یک راه حل کاربردی برای چنین افرادی است.

نظارت

 • دادگاه همچنین می تواند شرایطی را وضع کند که مستلزم نظارت و نظارت بر وثیقه گذار توسط سازمان اصلاحات اجتماعی باشد. همه شروط تحمیل شده در قرارداد وثیقه با کمک برای اطمینان از درک این شرایط است. دادگاه می تواند دستور دهد که فردی که قرار وثیقه قرار می گیرد تحت نظارت یک افسر اصلاحات جامعه باشد.

  هدف کلی نظارت بر وثیقه این است که اطمینان حاصل شود که شرایط توافق نامه وثیقه حفظ می شود و وثیقه گذار در جلسه بعدی برنامه ریزی شده خود در دادگاه حضور می یابد. ضمانت‌كننده عموماً در عرض دو روز كاري پس از حضور در دادگاه، یک مصاحبه اولیه خواهند داشت که در آن شرایط توافقنامه وثیقه و نقش و مسئولیت های افسر اصلاحات جامعه مورد بحث قرار می گیرد.

  جلسات منظم تشکیل خواهد شد. ممکن است برنامه‌ها و مشاوره‌های اضافی برای کمک به رسیدگی به مسائل اساسی رفتار متخلفانه زندانیان برنامه‌ریزی شود. اجاره سند برای حبس تعزیری در این شرایط، از جمله اقداماتی است که باید متهم و خانواده او، به سرعت پیگیری کنند.

  همچنین ممکن است متهم مشمول شرایط انجام آزمایش ادرار و تنفس باشد و تحت نظارت الکترونیکی یا شرایط منع رفت و آمد باشد. افسر اصلاحات جامعه اطمینان حاصل می کند که وثیقه گذار به طور کامل شرایط و عواقب نقض این شرایط را درک می کند. تخلفات به دادگاه گزارش خواهد شد.

  بازخورد شفاهی و توافق در صورت لزوم به دست می آید. افسران رابط بومی برای کمک در صورت نیاز در دسترس هستند.

نظارت فشرده وثیقه

شایستگی وثیقه هر فرد توسط دادگاه بررسی و تعیین می شود. ممکن است تنها با اجاره سند برای حبس تعزیری، کار انجام گیرد. برخی از افراد به سطح بالاتری از نظارت نیاز دارند. گاهی اوقات، دادگاه به جای بازداشت موقت که ممکن است توسط دادگاه ضروری تشخیص داده نشود، نظارت شدید وثیقه را صادر می کند.

نظارت فشرده وثیقه گاهی اوقات به عنوان بازداشت در منزل با وثیقه شناخته می شود، زیرا دارای شرایط نظارت الکترونیکی است و ممکن است از متهم بخواهد که در خانه بماند مگر اینکه اجازه خروج برای اهداف مورد تایید خاص را داشته باشد.

دادگاه این اختیار را دارد که دستور منع رفت و آمد و اقامت متهم در یک آدرس مشخص را صادر کند. این آدرس توسط وثیقه گذار معرفی می شود و ارزیابی آدرس و ترتیبات زندگی پیشنهادی انجام می شود و قبل از صدور حکم دادگاه برای رسیدگی به دادگاه گزارش می شود. همچنین، نظارت الکترونیکی دقیق برای اطمینان از تحقق شرایط وثیقه استفاده خواهد شد.

در وثیقه تحت نظارت شدید، متهم هنوز در حبس است و فرض بر این است که آنها در این زمان از جرم بی گناه هستند. این در حالی است که می توان از روش اجاره سند برای حبس تعزیری، نیز استفاده کرد.

اجاره سند برای حبس تعزیری
اجاره سند برای حبس تعزیری
اجاره سند برای حبس تعزیری

نقض شرایط وثیقه

در صورتی که متهم شرایط خود را نقض کند، می توان آن را به دادگاه معرفی کرد. ممکن است توسط دادگاه شرایط اضافی در نظر گرفته شود، یا ممکن است فرد قرار وثیقه را لغو کرده و در بازداشت قرار گیرد. انجمن اصلاحات مسئولیت مدیریت فرد دارای قرارداد کفالت را بر عهده دارد و مسئولیتی در قبال اعطای یا تنظیم شرایط قرار وثیقه ندارد.

شرایط افزایش جرم و وظایف سیستم حقوقی

با تشدید نگرانی‌ها در مورد افزایش جرم در سال‌های اخیر، طیف گسترده‌ای از اصلاحات در سیستم حقوقی کیفری مورد حمله قرار گرفته است. این ادعاهای سیاسی و بی ‌اساس در حالی مطرح می‌شوند که اصلاحات سال‌ها محبوبیت فزاینده‌ای را در پاسخ به نگرانی‌های گسترده نسبت به این سیستم داشته است.

هیچ اقدام اصلاحی به اندازه تلاش برای حذف وثیقه نقدی توجه را جلب نکرده است. از همین روست که راهکارهایی همچون اجاره سند برای حبس تعزیری، می تواند موثر باشد. علل افزایش اخیر جرایم خشونت آمیز مبهم و پیچیده است و در را برای کسانی که به دنبال پاسخ های آسان یا مقصر دانستن سیاست های اصلاح حقوق کیفری هستند، باز می گذارد.

افزایش نرخ جرم و جنایت، هدفی برای کسانی هستند که به دنبال کسب امتیاز سیاسی هستند. آنچه که این تاکتیک‌های ترساندن و نیش‌های بی‌نظیر نتوانستند به تصویر بکشند این است که شیوه‌های فعلی در سیستم‌های وثیقه نقدی امنیت عمومی را تضعیف می‌کند و تکرار جرم را افزایش می‌دهد.

وثیقه نقدی با افزایش 6 تا 9 درصدی در تکرار جرم همراه بوده است. حبس پیش از محاکمه که نتیجه مکرر وثیقه نقدی غیرقابل استطاعت است، اثر جرم زا دارد، به این معنی که به جای کاهش جرم، آن را افزایش می دهد. اجاره سند برای حبس تعزیری، می تواند کمکی برای کسانی باشد که پرداخت نقدی قرار وثیقه را منصفانه ندانسته و توان پرداخت آن را ندارند.

این سیستم با به خطر انداختن سلامت افراد و جوامع، ثبات اقتصادی، اشتغال، روابط خانوادگی و مسکن به امنیت عمومی آسیب بیشتری وارد می‌کند. اصلاحات وثیقه نقدی پادزهر سیستمی است که ریشه در نابرابری های اجتماعی و اقتصادی دارد و در سراسر سیستم حقوقی کیفری تداوم داشته است. در صورتی که به سند اجاره ای جهت ارائه به دادگاه نیاز دارید، می توانید از خدمات اجاره وثیقه سون، بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.