اجاره وثیقه برای دادگاه

وثیقه نقدی به عنوان تضمینی برای بازگشت متهم برای محاکمه یا جلسات رسیدگی استفاده می شود. این پول پس از حضور در دادگاه ضروری بازگردانده می شود، در غیر این صورت وثیقه به نفع دولت ضبط می شود. در بیشتر مکان‌ها، برای هر جرمی که ادعا می‌شود، وثیقه استاندارد تعیین می‌شود، اما قضات معمولاً اختیار گسترده ‌ای برای افزایش یا کاهش آن دارند. قاضی همچنین می‌تواند به طور کامل از وثیقه چشم پوشی کند و متهم را با تشخیص خود آزاد کند، به این معنی که شخص قول می‌دهد زمانی که قرار باشد، حاضر شود. این در حالی است که برخی از مواقع، برای اجاره وثیقه برای دادگاه یا اجاره سند اقدام می شود.

اجاره وثیقه برای دادگاه

عدم توانایی فرد برای پرداخت وثیقه

اگر متهم نتواند وثیقه تعیین شده توسط دادگاه خود را بپردازد، فرد می تواند از یک شرکت وثیقه خصوصی استفاده کند. این شرکت ‌ها می‌پذیرند که در ازای هزینه ‌ای غیرقابل استرداد، به نام اجاره وثیقه برای دادگاه بوده و معمولاً 10 تا 15 درصد از مبلغ وثیقه است، مسئول تعهدات وثیقه متهم باشند. مابقی از طریق وثیقه هایی همچون ماشین، خانه، جواهرات و غیره تضمین می شود. اگر متهم در دادگاه غیبت کند و شرکت اوراق قرضه پرداخت کند، شرکت از وثیقه برای بازپرداخت کل مبلغ، استفاده خواهد کرد.

انتظار در زندان برای محاکمه چه آثاری دارد؟

متهمانی که بودجه لازم برای پرداخت اجاره وثیقه را ندارند، مجبور می شوند در زندان منتظر محاکمه بمانند. بازداشت پیش از محاکمه تأثیرات منفی چشمگیری بر نتیجه پرونده متهم دارد. احتمال محکومیت به زندان برای کسانی که پیش از محاکمه هستند، چهار برابر بیشتر از متهمانی است که قبل از محاکمه آزاد شده اند. بازداشت ‌شدگان پیش از محاکمه همچنین احتمالاً تصمیمات عجولانه ‌ای برای اعتراف به جرم کمتری اتخاذ می‌کنند تا زمان کمتری را پشت میله‌ های زندان بگذرانند تا اینکه اتهامات بالاتر و مجازات طولانی ‌تری را در دادگاه بگذرانند.

علاوه بر این، آسیب روانی ناشی از بازداشت پیش از محاکمه غیرضروری می تواند ویرانگر باشد. یک نوجوان 16 ساله  که متهم به سرقت یک کوله پشتی بود، وثیقه سنگینی برای وی تعیین شد و خانواده او نتوانستند اجاره وثیقه برای دادگاه را انجام دهند. وی به مدت سه سال در زندان در انتظار محاکمه ماند و بیشتر زمان را در سلول انفرادی گذراند. در نهایت، دادستان از اتهامات علیه او صرفنظر کرد، اما آسیب وارد شده بود و این نوجوان، بلافاصله پس از آزادی خودکشی کرد.

چگونه می توان نظام وثیقه نقدی را اصلاح کرد؟

اصلاحاتی برای جلوگیری از استفاده از وثیقه نقدی یا حذف کامل آن پیشنهاد شده است. یک ارزیابی در این روند نشان داد که هیچ تأثیر منفی بر تکرار جرم یا میزان حضور در دادگاه نشان نداده است. در واقع، اولین ناحیه قضایی شهر، نرخ ظاهری بالایی را گزارش کرد.

این صلاحدید به قضات اجازه می‌ دهد تا متهمانی را که قادر به پرداخت وثیقه یا اجاره وثیقه برای دادگاه نیستند، به شرط ملاقات دوره‌ ای با مددکاران اجتماعی و بررسی منظم تلفنی، آزاد باشند. این برنامه 88 درصد نتیجه حضور در دادگاه را به همراه داشت که قابل مقایسه با نتایج آزادی یک متهم با اعتراف بوده است.

اصلاحات قانونی تعیین می کند که آیا شخصی باید با محاسبه خطر تکرار جرم بر اساس یک الگوریتم رایانه ای وثیقه نقدی بپردازد یا خیر. اگرچه الگوریتم ‌ها می ‌توانند مشکل‌ ساز باشند، زیرا می ‌توانند در تقویت بسیاری از سوگیری‌ های موجود در جامعه به طور کلی و سیستم عدالت کیفری به طور خاص خدمت کنند. در هر صورت، این برنامه در کنار اجاره وثیقه برای دادگاه موفقیت ‌آمیز بوده است. از زمان اعمال آن، تعداد افراد دستگیر شده در زندان موقت 67 درصد کاهش یافته است.

در بسیاری از کشورها، قانونی حذف وثیقه برای افرادی که متهم به جنایات خاص، بیشتر جرایم غیرخشونت آمیز و دو جنایت طبقه بندی شده به عنوان خشونت هستند، اجرایی شده است. بر اساس این قانون، قضات باید یا به تشخیص خود متهمان را آزاد کنند یا یک راه غیر پولی مانند اجاره وثیقه برای دادگاه فراهم کنند که به طور معمول،  برای اطمینان از حضور در دادگاه تعیین می شود. صلاحدید قضایی در تعیین وثیقه برای کسانی که متهم به تقریباً تمام جرایم خشونت آمیز مانند جرایم جنسی و تهدید شاهدان هستند، حفظ می شود.

اجاره وثیقه برای دادگاه
اجاره وثیقه برای دادگاه
اجاره وثیقه برای دادگاه

اهمیت اجاره سند برای دادگاه

هنگامی که فردی به جهت تعیین قرار وثیقه، نیاز به تامین سند یا وثیقه دارد و از نظر مالی، برای تامین آن، توانایی لازم را ندارد، بایستی در کوتاه ترین زمان، برای اجاره وثیقه برای دادگاه ، اقدام نماید. در کشورهایی که اختلافات میان افراد افزایش یافته است، نیاز به وثیقه برای آزادی زندانی، بیشتر دیده می شود. در این راستا، برخی از افراد، با ادعاهای واهی، قصد آن را دارند که با سوء استفاده از شرایط و گرفتاری مردم، با نام های تامین سند و اجاره سند ، آن را در مقابل دریافت مبالغ سنگینی، فریب دهند.

لازم به ذکر است که لازم است برای سند اجاره ای ، به سراغ اشخاص حقیقی یا حقوقی بروید که مطمئن بوده و مورد اعتماد هستند تا از ایجاد زیان های جدی، جلوگیری شود. گروه حقوقی سون ، یکی از دفاتر حقوقی با اعتبار بالا می باشد که می تواند ضمن ارائه مشاوره های علمی و کاربردی در خصوص روند پرونده کیفری شما، شرایط مناسبی را در راستای اجاره وثیقه برای دادگاه ارائه نموده و شما را در این خصوص یاری کنند.

این نکته کاملا روشن است که هنگامی که قانون، حمایت های لازم را در خصوص قشر آسیب دیده به اجرا در نیاورد، آن بخش، به سرعت به موقعیتی برای ایجاد حاشیه و جرم تبدیل می شود که  می تواند یک هدف برای مجرمان منظور شود. بسیار دیده شده است که برخی از افراد، در ازای دریافت وجه نقد، سندی غیر واقعی و جعلی را به درخواست کننده ارائه می نمایند که این خود، مشکلی را به مسائل و درگیری های فرد متهم و خانواده وی، اضافه خواهد کرد.

قیمت اجاره وثیقه برای دادگاه

گروه حقوقی سون، در راستای ممانعت از فریب کاری برخی از سودجویان، تیمی حرفه ای از وکلا را برای ارائه مشاوره های کارشناسی در خصوص اجاره سند در اختیار دارد که می توانند بهترین راهنمایی های حقوقی را برای آزادی متهم از زندان به شما ارائه نموده و برای اجاره سند اقدامات لازم را انجام دهند.

در نظر داشته باشید که متناسب با مبلغ وثیقه و نوع سندی که درخواست می کنید، قیمت اجاره وثیقه برای دادگاه مشخص خواهد شد. می توانید در این خصوص، با ارائه مشخصاتی از پرونده خود، مبلغ و قیمت اجاره سند را دریافت کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.