اجاره سند برای زندانی

در حالت کلی، متهم به شخصی گفته می شود که جرمی را مرتکب شده و به آن اتهام وارد می شود. پس از دستگیری متهم، باید در برابر قاضی حاضر شود. حال اگر زندانی بخواهد به صورت موقت و مشروط تا زمان محاکمه آزاد شود، می تواند از شرایط اجاره سند برای زندانی استفاده نماید.

ضمانت نامه مبلغی است که قاضی برای آزادی متهم از زندان قبل از محاکمه تعیین می کند. این یک قرارداد کتبی است که توسط متهم یا یک یا چند ضامن منعقد می شود که متهم تعیین شده در دادگاه حاضر شود. در صورتی که متهم در زمان صدور حکم حاضر شود، وثیقه مسترد می شود. اما در صورت عدم حضور متهم، دادگاه قرار وثیقه را نگه داشته و قرار بازداشت وی را صادر می کند.

اجاره سند برای زندانی

ضمانت نامه یا وثیقه

متهم ممکن است وجه نقد، ضمانت نامه یا وثیقه شخصی را ارسال کند یا آنکه برای اجاره سند برای زندانی اقدام نماید. وقتی اوراق قرضه نقدی یا تضمینی گفته می شود، به چه معناست؟ متهم فقط می تواند وجه نقد یا ضمانت نامه را ارسال کند. در بسیاری از موارد، هنگام تعیین قرار وثیقه، هیچ گونه اوراق قرضه شخصی گرفته نخواهد شد.

اوراق قرضه نقدی عبارت است از مبلغ کامل ضمانت نامه ارسال شده یا حواله که توسط متهم یا خانواده ایشان صورت می گیرد. این مبلغ می بایست به حساب دادگاه واریز گردد. اگر متهم طبق زمان مقرر در دادگاه حاضر شود و پرونده رسیدگی شود، دادگاه حکم استرداد وجه را صادر می کند.

اوراق قرضه پرداخت شده برای نفقه متخلف کودک به گیرنده پرداخت یا متهم بازپرداخت نمی شود.  نکته مهم و قابل توجهی که باید در این جا به آن اشاره کنیم این است که همه بازپرداخت ‌های نقدی مربوط به پرونده‌های جنحه تجدیدنظر شده از طریق دادگاه برای اجاره سند برای زندانی رسیدگی می‌شود.

اوراق قرضه شخصی

ضمانت نامه شخصی عبارت است از قرار قسم خورده متهم مبنی بر اینکه طبق دستور به دادگاه مراجعه می کند و شرایط آزادی خود را رعایت می کند. در زمان آزادی نیازی به پول نیست، اما متهم موظف است هزینه اداری را از مبلغ وثیقه به خدمات پیش از محاکمه پرداخت کند. برای ارسال وثیقه شخصی، متهمان نمی توانند خودشان وثیقه شخصی بگذارند. فقط یک وکیل می تواند درخواست آزادی را با قید وثیقه شخصی به قاضی ارائه دهد.

وثیقه یک توافق بین متهم و دادگاه است. یک متهم موافقت می کند که در ازای این اطمینان حاصل شود که در تاریخ تعیین شده به دادگاه بازخواهد گشت، مبلغ مشخصی پول ارسال کند یا اجاره سند برای زندانی را بپذیرد. وقتی یک متهم در دادگاه تبرئه می شود وجه وثیقه او مسترد می شود.

اجاره سند برای زندانی
اجاره سند برای زندانی

اهمیت ارائه وثیقه برای زندانی

اگر شخصی از ضامن وثیقه استفاده کند، معمولاً 10 تا 30 درصد هزینه پرداخت می شود. این پول توسط دادگاه مسترد نمی شود. این می تواند مبلغ زیادی باشد که مردم قادر به پرداخت آن نیستند و در نتیجه آنها را در زندان نگه می دارد.

در بسیاری از موارد دیگر، اکثر متهمان در هیچ یک از این دو دسته قرار نمی گیرند. وثیقه اغلب به با رقم های سنگینی تعیین می شود که حتی برای جزئی ترین اتهامات در نظر گرفته می شود. اما در این میان، اجاره سند برای زندانی و اجاره وثیقه چرا اینقدر مهم است. زیرا بیشتر مردم، منابع مالی لازم برای پوشش مالی یا وثیقه ملکی را ندارند.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان به دلیل هر نوع جرم جدی دستگیر شده باشید، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود برای رهایی از زندان وثیقه بگیرید. گروه حقوقی سون ، در راستای کمک به گرفتاری های ایجاد شده برای متهم و خانواده های ایشان، خدمات اجاره سند یا اجاره وثیقه را ارائه می نماید. می توانید در خصوص اجاره سند برای زندانی ، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

به عنوان مثال، اگر دادگاه وثیقه را به صورت نقدی تعیین کند، این بدان معناست که شما می توانید این مبلغ را به دادگاه بپردازید تا از زندان آزاد شوید. پس از بازگشت به دادگاه در تاریخ مشخص شده، می توانید پول خود را پس بگیرید.

حتی اگر در دادگاه محکوم شده باشید، پول خود را پس خواهید گرفت. با این حال، شما حتی در یکی از جلسات دادگاه خود حاضر  نشوید، بلافاصله این مبلغ را از دست خواهید داد و حکم بازداشت شما صادر خواهد شد. اگر نتوانید وثیقه تعیین شده توسط دادگاه را بپردازید یا برای اجاره سند برای زندانی اقدام نکنید، نمی توانید از زندان آزاد شوید. بنابراین، تا زمانی که دادگاه برای محاکمه شما تعیین کرده است، باید در زندان بمانید.

ناتوانی در پرداخت وثیقه می تواند یک موقعیت سخت و استرس زا باشد. این بدان معناست که ممکن است مجبور شوید بین زمان دستگیری و شروع محاکمه ماه ها در زندان بمانید. به همین دلیل، اجاره سند برای زندانی معمولاً اولویت اول شما پس از دستگیری است. بنابراین، بسیاری از مردم به وثیقه به عنوان وسیله ای برای رهایی از زندان روی می آورند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره های لازم درباره اجاره وثیقه برای زندانی، با گروه حقوقی سون در ارتباط بوده و خدمات حقوقی را از این دفتر دریافت نمایید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.