شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه

اگر تصمیم دارید، فردی را از زندان آزاد کنید، باید شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه را بدانید. همچنین، آگاهی از شرایط اجاره سند ، هزینه های وثیقه، تبرئه وثیقه، انتقال کامل و مشکلاتی که باید مراقب باشید، می تواند به شما کمک کند تا بهتر بتوانید این چالش را پشت سر بگذارید.

شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه

سند اجاره ای

وقتی فردی را از زندان آزاد می کنید، شرکت و یا شخص ضامن، یک سند اعتماد در خصوص خانه شما ثبت می کند. سند اجاره ای ثبت شده به این معنی است که از اموال شما به عنوان تضمین برای مبلغ وثیقه استفاده می شود. در سند، شما باید به عنوان «امین» و شرکت ضمانت نامه به عنوان «ذینفع» درج شود. مبلغی که در سند امانت ذکر شده باید کل مبلغ وثیقه باشد و کل مبلغ باید در شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه ذکر شود.

از آنجایی که وثیقه در صورتی که وام گیرنده نتواند وام را بازپرداخت کند، وثیقه به وام دهنده ارائه می کند، وام هایی که با وثیقه تضمین می شوند معمولاً نرخ بهره کمتری نسبت به وام های بدون وثیقه دارند. برای اینکه وام ایمن در نظر گرفته شود، ارزش قیمت اجاره وثیقه ملکی باید از مقدار باقیمانده وام یا بیشتر از آن باشد. که در قیمت اجاره وثیقه ملکی به آن پرداخته می شود.

لازم به ذکر است که تجدید نظر، تمامی مراحل و فرآیندهایی است که در آن مسیری که حکم دادگاه بدوی صادر شده است را به صورت مجدد بررسی نموده و تغییر رای در دادگاه تجدید نظر را مورد ارزیابی قرار داده و تصمیم­گیری جدیدی را ارائه می­نماید. البته اعمال تغییر در رای دادگاه بدوی در تجدید نظر، متاثر از پارامترهای متفاوتی است که با حصول آن­ها می­توان انتظار تغییر در رای را داشت.

از کاربرد وثیقه ملکی این است که وام های وثیقه ریسک وام دهنده را کاهش می دهد، به این معنی که گرفتن وام برای شما آسان تر است. در برخی موارد، ممکن است راحت تر وام بزرگ تری دریافت کنید. همچنین ممکن است در دراز مدت هزینه کمتری برای شما داشته باشد.

هزینه های وثیقه

شرکت های ضامن، معمولاً 10 درصد از مبلغ وثیقه را به عنوان کارمزد دریافت می کنند. پس از پرداخت هزینه، آنها مبلغ کامل وثیقه را به دادگاه می بندند. هزینه ضمانت نامه نباید در مبلغی که در سند امانت نشان داده شده است لحاظ شود. به طور کلی، هیچ پرداختی برای سند امانی برای ضمانت نامه وجود ندارد.

ثبت این امانت به این معنی است که از اموال شما برای تضمین کل وثیقه ای که نزد دادگاه گذاشته شده است استفاده می شود. همچنین، نمایندگان وثیقه که شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه را تعیین می کنند، باید دارای مجوز لازم باشند. در این خصوص می توانید با گروه حرفه ای و حقوقی سون در ارتباط بوده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نرخ بهره پایین تر نیز مطرح است. وقتی امتیاز اعتباری عالی داشته باشید، اغلب نرخ های حق بیمه را از وام دهندگان دریافت خواهید کرد. در حالی که ممکن است بهترین امتیاز را نداشته باشید، ارائه امنیت می تواند نرخ بهره بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد، زیرا ریسک کمتری برای وام دهنده دارد. این نکته در قیمت اجاره وثیقه ملکی موثر است.

با افزایش شانس تایید، نرخ بهره پایین تر و مدت طولانی تر، اغلب می توانید شرایط متناسب با بودجه خود را دریافت کنید. کاهش طول مدت وام ممکن است هزینه کلی کمتری به شما بدهد، در حالی که تمدید آن می تواند پرداخت های ماهانه کمتری را برای شما فراهم کند.

از دست دادن وثیقه

اگر شخصی که شما از زندان آزاد کرده اید در دادگاه حاضر نشود، دادگاه کل مبلغ وثیقه ای را که توسط شرکت ضمانت نامه به دادگاه پرداخت شده است حفظ می کند. سپس شرکت وثیقه از شما می خواهد که کل مبلغ وثیقه را بپردازید. شرکت همچنین ممکن است اموال شما را برای وصول آن توقیف کند. به بیان واضح، اگر شخصی که از زندان آزاد کردید در دادگاه حاضر نشود، می توانید خانه خود را از دست بدهید که این نکته باید در شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه بیان شود.

هنگام تعیین قیمت اجاره وثیقه ملکی ، باید در نظر داشته باشید که امنیت عموماً کمی آزادی عمل به شما می دهد. اما مراقب باشید، زیرا برداشتن پول بیشتر از آنچه نیاز دارید می تواند به معنای پرداخت سود اضافی باشد. اگر وسوسه شده اید که از پول برای خرید بدون بازگشت (ROI) استفاده کنید، ممکن است بخواهید ابتدا کل تصویر مالی خود را نگاه کنید.

اگر می خواهید پرداخت های ماهانه خود را کاهش دهید، دوره بازپرداخت طولانی تر می تواند یک مزیت بزرگ به نظر برسد. با این حال، این به معنای پرداخت سود بیشتر در طول عمر وام نیز است. هزینه کلی بالاتر برای وام شما ممکن است ارزش اتاق تکان دادن اضافی ماه به ماه را نداشته باشد.

شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه
شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه
شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه

انتقال کامل

اگر شخصی که برای او وثیقه گذاشته اید تمام جلسات دادگاه خود را تکمیل کند، دادگاه وثیقه را تبرئه می کند. یعنی دادگاه کل وثیقه را به شرکت وثیقه بازگردانده است. هنگامی که این اتفاق افتاد، شرکت وثیقه باید یک بازگردانی کامل را ثبت کند. این سند هرگونه ادعایی را که شرکت ضمانت نامه در مورد اموال شما دارد حذف می کند. ممکن است بازپرداخت کامل در اولین ارسال لحاظ نشود، اما پس از تبرئه وثیقه و پرداخت هزینه وثیقه ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که کپی هایی که دریافت کرده اید ممکن است با نسخه هایی که امضا کرده اید متفاوت به نظر برسند زیرا کوچکتر از اسناد اصلی هستند.

ارزیابی یک نظر حرفه ای بی طرفانه در مورد ارزش خانه است. در خرید یا فروش خانه، ارزیابی برای تعیین اینکه آیا قیمت قرارداد خانه با توجه به شرایط، موقعیت و ویژگی‌های خانه مناسب است یا خیر، استفاده می‌شود. در یک بازپرداخت مالی، به وام دهنده اطمینان می دهد که بیشتر از ارزش خانه به وام گیرنده پول نمی دهد.

وام دهنده معمولاً دستور ارزیابی را می دهد، اما مقررات فدرال بیان می کند که ارزیابی کننده باید بی طرف باشد و هیچ منفعتی مستقیم یا غیرمستقیم در معامله نداشته باشد. در این خصوص و اجاره سند می توانید از گروه حقوقی و معتبر سون راهنمایی دریافت کنید.

سپس رای یا قراری که برای آن دادخواست تنظیم شده است، دادگاه صادر کننده رای، دلایلی که به واسطه آن­ها درخواست تجدید نظر خواهی شده است و تاریخ ابلاغ رای آورده می­شود. لازم به ذکر است که ثبت موارد فوق ضرورت داشته و مطابق با شکل پرونده ، مستندات و مدارک لازم باید به دادخواست پیوست گردد.

از آنجایی که دلایل ارائه شده در تغییر رای در دادگاه تجدید نظر خواهی بسیار مهم است، لذا ارائه و تنظیم مستندات مستدل و قوی می­تواند این فرآیند را صحیح­تر پیش ببرد. شاید لازم باشد که برای انجام این کار، مشاوره­های حقوقی لازم را دریافت نمایید. به جهت آن که این می­تواند یک تلاش موثر و یا شاید آخرین تلاش برای اعمال تغییر در رای صادر شده باشد.

مشکلاتی که باید مراقب آنها بود:

در صورت بروز هر یک از موارد زیر با یکی از مشاوران ما با شماره تلفن زیر صحبت کنید:

  • امضای شما در سند امانت جعل شده است.
  • سند اعتماد پس از امضای شما به هر نحوی تغییر کرد.
  • شخصی بدون اطلاع یا اجازه شما از اموال شما به عنوان تضمین برای قرار وثیقه استفاده کرده است.
  • شرکت ضمانت نامه حواله کامل را صادر نمی کند، حتی اگر شما تمام هزینه ها را پرداخت کرده باشید و شخصی که وثیقه گذاشته اید طبق وعده در دادگاه حاضر شد.

گزارش باید شامل نقشه خیابانی باشد که اموال ارزیابی شده و فروش قابل مقایسه استفاده شده را نشان دهد. طرح ساختمان خارجی؛ توضیحی در مورد نحوه محاسبه متراژ مربع؛ عکس از نمای جلو، پشت و خیابان خانه؛ عکس های بیرونی جلوی هر ملک قابل مقایسه استفاده شده؛ و هر گونه اطلاعات دیگر، مانند داده های فروش بازار، سوابق عمومی زمین و سوابق مالیاتی عمومی، که برای تعیین ارزش بازار منصفانه ملک استفاده می شود.

ضمانت متهم در دادگاه

فرآیند ضمانت زمانی آغاز می شود که یک افسر خدمات پیش از محاکمه، بازجویی می کند. این نشان می دهد که  متهم می تواند با استفاده از شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه آزاد شود. اگر افسر تشخیص دهد که سند و فردی که ضامن قرار گرفته است، واقعی و قابل اعتماد است و اموالی که می تواند به عنوان وثیقه برای ضمانت نامه استفاده شود، امیدوار کننده است افسر (پس از سنجیدن تمام عوامل پرونده) آزادی پیش از محاکمه را به دادگاه توصیه می کند.

قاضی دادگاه ناحیه، در صورت توصیه افسر، دستور آزادی پیش از محاکمه می دهد. از سویی دیگر، ممکن است که دادستان به شدت درخواست بازداشت کند. متهم در چنین شرایطی تنها در صورتی آزاد می شوند که قاضی توصیه های افسر برای آزادی را بپذیرد.

آگاه باشید که اگر مشتری شما هر یک از شرایط آزادی پیش از محاکمه را نقض کند، صاحبان ملک (ضمانت نامه ها) به احتمال زیاد مقدار اوراق قرضه یا دارایی را از دست خواهند داد که عمدتا در شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه به ضامن ها بیان خواهد شد.

نکات مهم در تنظیم درخواست آزادی با وثیقه

ممکن است بخواهید قبل از شروع به تنظیم پیش نویس خود، در دادگاه علنی مواردی را توضیح دهید : 

الف. جمع آوری اطلاعات

هنگامی که دادگاه حکم به آزادی موکل شما با وثیقه ملکی، کار شما خانواده یا دوستان متهم واقعا شروع می شود. فقط به یاد داشته باشید ارزش بازار تخمینی ملک منهای هر مقدار وام مسکن، حقوق صاحبان سهامی است که وثیقه ملک محسوب می شود که در شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه آورده می شود.

شما باید با ضامن ها صحبت کنید تا ملک را به دست آورید و تأیید کنید. اطلاعات علاوه بر مدارک و اطلاعاتی که از ضامن ها دریافت می کنید، شما همچنین باید مدارک زیر را از منابع دیگر دریافت کنید:

از ضامن ها بپرسید که فکر می کنند دارایی آنها در حال حاضر چقدر ارزش دارد و چه زمانی داشته اند. دارایی آنها، مطابق با آخرین ارزیابی تعیین شده است. نام کامل ضامن ها، سایر اسامی استفاده شده، شماره تامین اجتماعی و تاریخ تولد را دریافت کنید.

یک کپی از اصل سند اعطایی، ثابت خواهد کرد که چه کسی ضامن ثبت شده است. شرایط سند ملکی برای ضمانت در دادگاه همچنین شرح حقوقی را در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که در این خصوص نیاز به مشاوره های حقوقی داشته و برای اجاره وثیقه به دنبال محلی معتبر می گردید، می توانید از خدمات گروه حقوقی سون بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.