وثیقه ملکی برای وام

آیا تا به حال چیزی را به شخص دیگری به عنوان وفای به یک وعده، تعهد داده اید؟ به این ترتیب، طرف مقابل شما، می‌دانند که شما قصد دارید آنچه را که قول داده‌اید انجام دهید، زیرا چیزی ارزشمند به عنوان وثیقه به آنها داده‌اید. وثیقه ملکی برای وام ، با استفاده از همین ایده کار می کنند، با این تفاوت که شامل بازپرداخت بدهی با بهره اضافه می شود.

وثیقه ملکی برای وام

وثیقه چیست؟

وثیقه دارایی است که وام گیرنده برای تضمین وام از وام دهنده استفاده می کند. این بدان معنی است که اگر وام گیرنده در پرداخت وام خود نکول کند، وام دهنده می تواند دارایی او را در اختیار بگیرد. نمونه هایی از وثیقه شامل خودرو (برای وام خودرو) است. وثیقه وام مسکن (رهن) اغلب خود خانه است.

وام وثیقه چیست؟

وام وثیقه، که وام تضمین شده نیز نامیده می شود، به این معنی است که وام دهنده دارایی شما را به عنوان پشتوانه وام در صورت عدم پرداخت وام می پذیرد. وثیقه ملکی برای وام نیز از جمله وام های تضمین شده است، به این معنی که املاک و مستغلات به عنوان وثیقه در وام استفاده می شود.

وام های وثیقه ریسک وام دهنده را کاهش می دهد که این امر باعث خواهد شد گرفتن وام برای شما آسان تر باشد. همچنین ممکن است در دراز مدت هزینه کمتری برای شما داشته باشد.

وام های وثیقه چگونه کار می کند؟

وام دهندگان از وثیقه استفاده می کنند تا از بازپرداخت شما، وام گیرنده اطمینان حاصل کنند. در مورد رهن، وام دهنده به عنوان وثیقه بر روی مال مورد رهن حق وثیقه دارد. حق حبس مکانیزمی است که در صورت عدم رعایت مفاد قرارداد، حقوق خاصی را به وثیقه شما می دهد.

وام دهنده شما می تواند وثیقه ملکی برای وام را پس بگیرد، بفروشد و با پولی که از فروش به دست می آورد وام را بپردازد. هنگامی که وام را به طور کامل پرداخت کردید، وام دهنده وام دهنده را از اموال شما می گیرد. وام های بدون وثیقه از وثیقه یکسان استفاده نمی کنند.

وام های وثیقه متفاوت از وام های بدون وثیقه یا خطوط اعتباری چرخشی است که می تواند شامل کارت های اعتباری، وام های دانشجویی و وام های شخصی باشد. “غیر وثیقه” به سادگی به این معنی است که وام با وثیقه مانند خانه، قایق یا ماشین پشتیبانی نمی شود.

وام دهندگان وام بدون وثیقه به شما این امکان را می دهند که پول را مستقیم قرض کنید. این بدان معنی است که برای وام دهنده ریسک بیشتری دارد، زیرا این وام ها فقط با اعتبار شما پشتیبانی می شوند. ممکن است برای تایید به نمرات اعتباری بالاتری نیاز داشته باشند.

وثیقه ملکی برای وام
وثیقه ملکی برای وام
وثیقه ملکی برای وام

نمونه هایی از وام های وثیقه

انواع مختلفی از وثیقه ملکی برای وام نوجود دارد که از دارایی های مختلفی استفاده می کنند.

رهن وثیقه مسکونی

وام مسکن با وثیقه استاندارد کمی متفاوت است. در این مورد، املاک و مستغلات به عنوان وثیقه برای وام استفاده می شود، حتی اگر وام گیرنده هنوز مالک آن نباشد. با وام مسکن، می توانید تحت سلب مالکیت قرار بگیرید. اگر وام دهنده شما با حسن نیت تلاش کرده است تا با شما تماس بگیرد، وکلای دادگستری می توانند ابتدا پرونده حقوقی را ارائه دهند.

اگر هنوز به دنبال گزینه هایی برای جلوگیری از دست دادن خانه خود به دلیل سلب مالکیت نیستید، وام دهنده شما می تواند از طریق سیستم قضایی شکایت کند (در توقیف قضایی) یا خانه را بدون دخالت دادگاه به حراج بگذارد (در توقیف غیر قضایی). سپس از خانه این که به عنوان وثیقه ملکی برای وام قرار داده اید، اخراج خواهید شد.

وام مسکن دوم

وام مسکن دوم شبیه رهن اولیه یک خانه است، فقط یک رهن اضافی برای خانه است. درست مانند وام مسکن اول خود، از خانه خود به عنوان وثیقه برای وام مسکن دوم نیز استفاده می کنید. با این حال، برای دسترسی به وام مسکن دوم، از سهام خانه خود استفاده می کنید. 

قوق صاحبان سهام به تفاوت بین ارزش خانه شما و آنچه در آن مدیون هستید اشاره دارد. بسته به شرایط خود، ممکن است بتوانید به مقدار زیادی از سهام خانه خود دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، وام های سهام مسکن نوعی وام مسکن دوم است که در آن وام دهنده شما مبلغی یکجا به شما می دهد.

اما وثیقه ملکی برای وام برای وام‌دهنده ریسک بیشتری دارند، زیرا وام مسکن اول در صورت نکول پرداخت می‌شود و وام مسکن دوم بعداً پرداخت می‌شود. با این حال، وام‌های سهام مسکن تضمین شده‌اند، که می‌تواند به این معنی باشد که نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد.

وام خودرو

وام خودرو از وسیله نقلیه خریداری شده به عنوان وثیقه استفاده می کند. اگر پرداخت های خود را برای وام خودرو خود انجام ندهید، وام دهنده می تواند وسیله نقلیه را پس بگیرد تا بخشی یا تمام بدهی شما را بپردازد.

وام در برابر اوراق بهادار

همچنین می توانید با وثیقه گذاشتن سهام اقلامی مانند سهام و اوراق قرضه وام دریافت کنید. این وام در مقابل اوراق بهادار ممکن است وام مبتنی بر پرتفوی نیز نامیده شود. در این صورت، می توانید از دارایی های شخصی خاصی به عنوان وثیقه برای وام استفاده کنید، مانند:

حساب های بازنشستگی

شما ممکن است از اوراق بهادار به عنوان وثیقه ملکی برای وام  و برای بسیاری از چیزها استفاده کنید، مانند خرید ملک، سرمایه گذاری در یک تجارت یا خرید وسیله نقلیه. با وام در برابر اوراق بهادار، ارزش دارایی مورد استفاده برای وثیقه بر مبلغ وام تأثیر می گذارد. علاوه بر این، اگر ارزش اوراق بهاداری که به عنوان وثیقه گذاشته‌اید کاهش یابد، وام‌دهنده شما ممکن است از شما بخواهد که برای بازگرداندن موجودی خود پول نقد تهیه کنید.

وام های تجاری

وام های تجاری از دارایی هایی مانند ماشین آلات، تجهیزات، موجودی یا ساختمان ها برای وثیقه وام استفاده می کنند. همچنین ممکن است از وثیقه اوراق بهادار استفاده شود، مانند سهام، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، و غیره. همچنین وام دهنده ممکن است از درآمدهای آتی کسب و کار نیز به عنوان وثیقه استفاده کند. دریافت وام تجاری بدون وثیقه ملکی برای وام ننیز امکان پذیر است، اما این وام ها معمولاً با نرخ بهره بالاتر و الزامات وام گیرنده دشوارتر همراه هستند.

مزایا و معایب وام های وثیقه

وام های وثیقه دارای مزایا و معایب بسیاری برای وام گیرندگان است. این ایده خوبی است که قبل از انتخاب درخواست وام وثیقه، هر دو مزایا و معایب را به دقت در نظر بگیرید.

جوانب مثبت:

برای کسانی که اعتبار محدود یا ناقص دارند خوب است: وام وثیقه می تواند واجد شرایط بودن وام گیرندگان با سابقه اعتباری محدود یا امتیاز اعتباری ضعیف را بهبود بخشد.

مبالغ وام بزرگتر: معمولاً می توانید با وام های وثیقه به مبالغ وام های بزرگتر نسبت به وام های بدون وثیقه دسترسی پیدا کنید.

نرخ بهره پایین تر: از آنجایی که شما یک کالا را برای وثیقه ملکی برای وام قرار می دهید، معمولاً می توانید با وام وثیقه ای از نرخ بهره کمتری نسبت به وام بدون وثیقه استفاده کنید.

جوانب منفی:

ریسک پذیرتر برای وام گیرنده: اگر تصمیم به استفاده از وام وثیقه دارید، خطر بیشتری برای از دست دادن دارایی مورد استفاده برای وثیقه دارید.

محدودیت ها: برخی از وام دهندگان ممکن است محدودیت هایی را برای استفاده از پول ایجاد کنند.

ممکن است بیشتر طول بکشد: فرآیند تأیید ممکن است طولانی تر شود زیرا وام دهنده باید ارزش وثیقه را ارزیابی کند. همچنین باید اطلاعات بیشتری از آنچه برای وام بدون وثیقه ملکی برای وام نیاز دارید در اختیار وام دهنده خود قرار دهید.

شرایط بازپرداخت سخت‌گیرانه‌تر: ممکن است در مقایسه با وام بدون وثیقه، با شرایط بازپرداخت سخت‌تر با وثیقه مواجه شوید.  می توانید برای اجاره وثیقه ، با گروه سون در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.