ارائه سند ملکی برای ضمانت در دادسرا

یکی از مراحلی که ممکن است متهم با آن روبرو شود، حضور در دادسرا می باشد. به طور معمول، پس از ابلاغ احضاریه به خوانده، مهلتی 30 روزه برای تسلیم پاسخ داده می شود. ممکن است در طی این مدت، طرفین به توافق با یکدیگر برسند. یا آنکه موضوع در دادسرا مطرح شود. در چنین شرایطی، سند ملکی برای دادسرا نیاز است. شما می توانید برای اجاره سند از طریق گروه سون اقدام کنید.

سند ملکی برای دادسرا

توافق طرفین

توافق در مورد همه مسائل به این معنی است که پرونده بدون اعتراض مطرح می شود. این بدان معناست که معمولاً می توان پرونده را سریعتر رسیدگی کرد. البته شما همچنان باید به دادگاه مراجعه کنید تا نشان دهید که شرایط قانونی را برای تأیید موافقت نامه توسط دادگاه رعایت می کنید.

اگر طرفین نتوانند در مورد همه مسائل به توافق برسند، پرونده معارض می شود. سریع ترین و کم هزینه ترین راه برای حل اختلافات این است که سعی کنید مسائل را از قبل با طرف مقابل حل کنید. میانجیگری می ‌تواند برای مذاکره مفید باشد. در غیر این صورت ممکن است به سند ملکی برای دادسرا نیاز باشد.

برخی از دادگاه‌ها از مردم می‌ خواهند که برای حل و فصل مسائل مورد اختلاف به میانجیگری و شورای حل اختلاف مراجعه کنند. اگر نمی توانید اختلافات خود را حل کنید، باید با یک وکیل تماس بگیرید تا به شما در ارائه پرونده خود در دادگاه کمک کند. افرادی که پرونده های مورد منازعه دارند، باید از قانون، قوانین آیین دادرسی و قوانین شواهد برای اثبات ادعای خود پیروی کنند.

توجه داشته باشید که در صورت داشتن سوال یا نگرانی، با قاضی منصوب در پرونده نمی توانید صحبت کنید. قضات باید با همه طرف ها منصف باشند. قواعد رفتار قضایی، قضات را از صحبت با هر یک از طرفین در مورد پرونده خود خارج از جلسه دادرسی که در آن همه طرفین ممکن است حضور داشته باشند و نظر خود را بیان کنند، محدود می کند. در این جا در صورتی که نیاز سند ملکی برای دادسرا باشد، گروه سون شما را یاری می کند.

آماده شدن برای جلسه استماع

هنگامی که دادخواست تقدیم شده و به خوانده ابلاغ می شود، ممکن است فرم های دیگری وجود داشته باشد که باید قبل از جلسه دادرسی شما آماده و در دادگاه ثبت شود. قاضی ممکن است بخواهد یک حکم پیشنهادی را قبل از جلسه بررسی کند. برای فرم های دادگاه محلی خود با دادگاه محلی تماس بگیرید.

فرم های مورد نیاز ممکن است بسته به ماهیت پرونده شما متفاوت باشد. ممکن است مدارک اضافی برای جمع آوری برای جلسه استماع وجود داشته باشد، مانند اسنادی که باید به عنوان مدرک معرفی شوند. در این خصوص، بهتر است پیش از هر اقدامی، با یک وکیل مجرب مشورت کرده و در صورت لزوم برای سند ملکی برای دادسرا اقدام کنید.

چه چیزی باید به جلسه دادرسی آورده شود؟

شما باید تمام مدارک مربوط به پرونده خود را به همراه داشته باشید. اگر پرونده شما مورد اعتراض قرار می گیرد، باید ادعای خود را با مدارک اثبات کنید که می تواند شامل شهادت سایر شهود، اسناد و شواهد باشد. این ایده خوبی است که نسخه هایی از آثار را برای ارائه به دادگاه و طرف های دیگر پرونده داشته باشید. این مدارک می تواند سوابق مالی، صورت‌ های مالیات بر درآمد، برگ چک حقوق و… باشد.

هم شما و هم پاسخ دهنده حق دارید قبل از جلسه دادرسی در مورد شهود و رونوشت اسناد اطلاعات کسب کنید. فرآیند به دست آوردن و مبادله چنین اطلاعات یا شواهدی کشف نامیده می شود. قوانین مربوط به آنچه شما اجازه دارید از طریق کشف به دست آورید، پیچیده است و محدودیت های زمانی سختی اعمال می شود. اگر نیاز به اکتشافات زیادی برای پرونده خود دارید یا نیاز به سند ملکی برای دادسرا دارید، از کمک یک وکیل بهره مند شوید.

سند ملکی برای دادسرا
سند ملکی برای دادسرا
سند ملکی برای دادسرا

آیا می توان قبل از جلسه رسیدگی، پرونده خود را حل و فصل کرد؟

حتی پس از شروع مراحل قانونی، طرفین می توانند اختلافات خود را قبل از جلسه رسیدگی حل کنند. اکثر پرونده ها خارج از دادگاه حل می شوند. وقتی طرفین توافق کنند برای همه بهتر است. میانجیگری همیشه در هر زمان در طول مراحل قانونی در دسترس است و به شدت توصیه می شود. قاضی می‌تواند و بارها میانجی‌گری را تعیین کند.

برای آماده شدن برای دادرسی چه باید کرد؟

کارهای زیادی وجود دارد که باید قبل از تاریخ دادگاه و در روز حضور خود انجام دهید. ممکن است بخواهید یک کپی از این صفحه را برای نگهداری در پرونده خود چاپ کنید. قوانین مربوط به پرونده خود را بخوانید. خواندن این قوانین به شما کمک می کند تا برای پرونده آماده شوید و از برخی اشتباهات جلوگیری کنید. جهت اجاره سند ملکی برای دادسرا آماده باشید.

تمام فرم های دادگاه را به درستی پر کرده و تحویل دهید. این یک فرآیند مهم است. مدارک شما تنها راه ارتباط شما با قاضی است. تماس مستقیم با قاضی خارج از دادگاه ممنوع است. فرم ها را می توان در دفتر کار پر کرد و بایگانی نمود. به یاد داشته باشید، کارمندان دادگاه نمی توانند مشاوره حقوقی بدهند.

اطمینان حاصل کنید که اسناد دادگاه را در مورد جزئیات پرونده علیه طرف مقابل ارسال کنید. شما باید یک نسخه از تمام مدارک ثبت شده در دادگاه را به طرف مقابل بدهید. این امر لازم است تا طرف مقابل در جریان موضوع قرار گیرد. قبل از محاکمه خود از دادگاه دیدن کنید تا بتوانید با مراحل دادگاه و ارائه سند ملکی برای دادسرا آشنا شوید.

ممکن است بخواهید با دفتر منشی تماس بگیرید تا برنامه ای از پرونده های آینده را دریافت کنید. بیشتر مسائل حقوقی در دادگاه علنی رسیدگی می شود. تماشای نحوه ارائه پرونده ها در دادگاه به شما کمک می کند تا برای آنچه در دادگاه اتفاق می افتد آماده شوید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.