وثیقه ملکی برای زندانی

شاید در بسیاری از مواقع، بلافاصله پس از دستگیری، اولویت اول یک فرد، بازیابی آزادی و رهایی از زندان است. ارسال وثیقه معمولاً بهترین راه برای رهایی از پشت میله های زندان است. وثیقه ملکی برای زندانی ، نوعی ضمانت نامه دادگاه است که  متهم یا خانواده وی، به عنوان وثیقه در اختیار دادگاه قرار می دهد و در تاریخ معینی که دستور داده شده به دادگاه باز می گردد. در صورت عدم حضور در تاریخ مقرر، دادگاه می تواند حکم به لغو قرار وثیقه و صدور قرار بازداشت متهم صادر کند.

وثیقه ملکی برای زندانی

وثیقه ملکی چیست؟

وثیقه به عنوان قول کتبی متهم یا ضامن (شرکتی که متعهد می شود به جای دیگری اقدام کند) مبنی بر پرداخت مبلغی است که توسط دادگاه تعیین می شود. در صورتی که متهم نامبرده در سند در دادگاه برای شخص تعیین شده حاضر نشود، وثیقه نقدی یا وثیقه ملکی برای زندانی ، توسط دادگاه ضبط می شود.

معمولاً تعیین میزان وثیقه بر عهده قاضی است. با این حال، در برخی موارد، برخی از زندان‌ ها برنامه‌ های استانداردی برای وثیقه دارند که مبالغ وثیقه را برای مجرمان عادی نشان می‌دهد. این به ویژه برای مجرمانی که می خواهند به سرعت آزاد شوند، مفید است. پرداخت مبلغ تعیین شده در جدول وثیقه اداره پلیس، بلافاصله منجر به آزادی فرد دستگیر شده می شود.

استفاده از اوراق قرضه ملکی

اما مواردی وجود دارد که فرد دستگیر شده برای پرداخت وثیقه تعیین شده توسط قاضی فاقد پول است. یا ممکن است شرایط دیگری وجود داشته باشد که در آن ارسال یک اوراق قرضه دارایی از نظر مالی مفید باشد. در این شرایط، قضات این اختیار را دارند که به متهم اجازه دهند اموال غیرمنقول مانند وثیقه ملکی برای زندانی را به عنوان وثیقه بگذارند.

هنگامی که شخص دستگیر شده وثیقه اموالی را می بندد، ارزش اموال غیرمنقول را به عنوان تضمینی برای بازگشت متهم به دادگاه در صورت دستور به دادگاه می دهد. در صورت عدم حضور در دادگاه در تاریخ تعیین شده توسط قاضی، متهم ممکن است دارایی را از دست بدهد، زیرا دادگاه اموال پست شده را مانند وثیقه نقدی می گیرد.

 اما قبل از اینکه دادگاه ملک را به عنوان وثیقه برای متهم بپذیرد، قاضی باید ابتدا جلسه ای را برای تعیین مالکیت قانونی اموالی که به عنوان وثیقه پیشنهاد می شود و همچنین ارزش فعلی بازار آن تعیین کند. دادگاه، پس از ارائه وثیقه ملکی برای زندانی ، جلسات دادرسی اوراق املاک را برنامه ریزی می کند. دفتر این دادگاه ها، اطلاعات را در تاریخ جلسه ارائه خواهد کرد. اگرچه گاهی اوقات، منشی برای متهم تاریخ رسیدگی تعیین می کند.

برای تهیه جلسه دادرسی به چه مدارکی نیاز دارید؟

اصل سند یا رونوشت گواهی شده سند ملک برای این جلسه نیاز است. در صورتی که ملک اخیراً به دست آمده باشد، متهم می‌تواند سند اعطایی، سند انصراف، گواهی فوت یا هر سند دیگری که تغییر مالکیت ملک خاص را مشخص کند، ارائه دهد.

ممکن است چند نفر نامشان در وثیقه ملکی برای زندانی قید شده است. دادگاه از کلیه افرادی که نام آنها در سند آورده شده است در جلسه ضمانت نامه ملکی برای بازجویی حضور خواهند یافت. همچنین دادگاه موظف به ارائه سابقه حق مالکیت از شرکت مالکیت متهمین خواهد بود. اما اینها نباید به عنوان مشخصات دارایی اشتباه گرفته شوند.

قطعاً دادگاه می خواهد ارزش فعلی ملک را در بازار تعیین کند. اگر ملک در 12 ماه گذشته خریداری شده باشد، متهم باید اظهارنامه مالیاتی را در طول جلسه ارائه کند تا به دادگاه اجازه دهد ارزش فعلی ملک را تعیین کند. همچنین، در خصوص  وثیقه ملکی برای زندانی ، در صورتی که در رهن باشد، دادگاه باید فهرست مبالغ پرداختی و مانده وام هر بانک یا شرکت وام مسکن را به متهم ارائه کند.

در چنین حالتی دادگاه تنها در صورتی مال را به عنوان وثیقه می پذیرد که حقوق صاحبان سهام دو برابر وثیقه باشد. در صورتی که ملک یا منزل در حال واگذاری باشد، متهم باید یک نسخه از اصل سند ملکی و یا حداقل رونوشت واقعی سند مزبور را ارائه دهد.

همچنین برای متهم مهم است که بداند در صورتی که مظنون معتقد باشد که توانایی پرداخت وثیقه را ندارد، همیشه می‌تواند از قاضی بخواهد تا مبلغ مورد نیاز در جدول وثیقه ملکی برای زندانی کاهش دهد. متهم می تواند از دادگاه تقاضای کاهش میزان وثیقه را از طریق رسیدگی ویژه یا در حین دادرسی کند. هر ایالت رویه خود را برای این کار دارد.

وثیقه ملکی برای زندانی
وثیقه ملکی برای زندانی
وثیقه ملکی برای زندانی

مدت زمان ارزیابی ملک

در نهایت، مهم است که بدانید فرآیند استفاده از اوراق قرضه ملکی معمولاً چندین هفته طول می کشد. اغلب، قاضی اسناد اضافی را می خواهد که اغلب نیاز به بازدید اضافی در دادگاه دارد. اگر یکی از نزدیکان شما دستگیر و بازداشت شود، مطمئناً نگران سلامتی او خواهید بود. خوشبختانه، شما راهی خواهید داشت تا آنها را به قید وثیقه آزاد کنید، در حالی که پرونده آنها توسط دادگاه در حال رسیدگی است، می توانید با وثیقه ملکی برای زندانی ، شرایط آزادی موقت وی را مهیا کنید.

در نظر داشته باشید که وثیقه می تواند به صورت وجه نقد، ضمانت نامه یا ضمانت اموال باشد که دادگاه برای اطمینان از بازگشت متهم به دادگاه برای محاکمه نگه می دارد. برای اطمینان از اینکه اقدامات درستی را هنگام ارسال وثیقه انجام می دهید، باید از یک متخصص وثیقه باتجربه مانند گروه حقوقی سون کمک بگیرید که تمام کارهای قانونی را برای تسهیل آزادی متهم انجام می دهد.

در صورتی که دادگاه اجازه دهد، می توانید یک وثیقه ملکی برای زندانی خود ارسال کنید. ضمانت نامه، مدرکی است که ارزش اموال مشهود را به عنوان ضمانت آزادی موقت مظنون به دادگاه ارسال می کند. این می تواند خانه یا املاک دیگری باشد که دادگاه به عنوان وثیقه برای آزادی موقت مظنون به شرط حضور در دادگاه برای محاکمه نگه می دارد. ضمانت نامه مالكيت تاييد شده، توسط دادگاه نگهداري مي شود و تا زمان خاتمه يافتن پرونده مظنون در اختيار منشي قرار مي گيرد. شما می توانید برای دریافت مشاوره های لازم در خصوص وثیقه ملکی و اجاره وثیقه یا اجاره سند ، با گروه حقوقی سون در تماس باشید.

 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.