مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه

تصمیمات قرار وثیقه در دادرسی کیفری، مرحله مهمی در روند تعقیب قضایی است. نتایج این تصمیمات می تواند پیامدهای گسترده ای برای قربانیان جرم و عموم مردم داشته باشد. از دیدگاه متهم، تصمیمات وثیقه صادر شده توسط دادگاه می تواند منجر به محرومیت یا محدودیت آزادی برای مدت قابل توجهی شود. به همین دلایل است که سرویس دادستانی، روشی را که در این تصمیمات اتخاذ می شود به عنوان معیاری از کیفیت مدیریت پرونده و آماده سازی در استانداردهای کیفیت پرونده گنجانده است. برای آن که بتوانید جلسه وثیقه مناسبی داشته باشید می توانید مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه را در نظر بگیرید. گروه حقوقی سون ، ضمن ارائه مشاوره های عملی، در راستای اجاره سند نیز، کمک های لازم را ارائه می دهند.

مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه

اقدامات لازم در قرار وثیقه

بررسی مستمر وضعیت بازداشت متهمان و اطمینان از رسیدگی به پرونده های محدودیت زمانی بازداشت مطابق با استاندارد ملی صورت می گیرد. در این خصوص، مخالفت با قرار وثیقه در جایی که مناسب است، با در نظر گرفتن خطری که برای قربانیان، مردم و مسیر عدالت ایجاد می‌کند، صورت می گیرد.

بسیار حیاتی است که دادستان در رابطه با وثیقه و مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه روش مناسب اقدام را به دادگاه توصیه کند و اطلاعات جامع کافی در رابطه با تصمیم برای اعطای وثیقه در دسترس باشد. همچنین بسیار مهم است که دلایل مخالفت با وثیقه، وکالت های دفاعی و تصمیمات دادگاه ها در پرونده ثبت شود.

این استانداردها و بسیاری از راهنمایی‌های زیر اعمال می‌شوند که آیا موضوع وثیقه در دادگاه قاضی، دادگاه جوانان یا دادگاه عالی باشد.

وثیقه: راهنمای مختصر

نقطه شروع در تصمیم وثیقه این است که به متهم باید فرصت ارائه مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه  و تسلیم وثیقه داده شود. با این حال، شرایطی وجود دارد که در آن دادستان می تواند به وثیقه اعتراض کند. قبل از اینکه شخصی به جرمی محکوم شود، دادستان فقط در صورتی می تواند به وثیقه اعتراض کند که یک یا چند شرط وجود داشته باشد. این دلایل برای امتناع وثیقه عبارتند از:

  1. اینکه متهم برای پاسخگویی به وثیقه خود در دادگاه حاضر نشود.
  2. اینکه متهم در حین وثیقه مرتکب جرایم دیگری نیز می شود.
  3. این خطر وجود دارد که متهم با شاهدان دادسرا مداخله کند.

اعتراض کفالت: عدم حضور

دادگاه معمولاً هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا متهمی که درخواست وثیقه می کند احتمالاً برای پاسخگویی به وثیقه خود باز نمی گردد و اینکه آیا شرایط لازم است به عوامل زیر توجه می کند:

سابقه قبلی عدم پاسخگویی به وثیقه:

سابقه محکومیت های قبلی یک فرد معمولاً نشان می دهد که آیا سابقه عدم پاسخگویی به وثیقه وجود داشته است یا خیر. اگر سابقه حضور وثیقه بدی وجود داشته باشد، وکلا با مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه باید توضیحات قانع ‌کننده‌ای در مورد آنچه در آن مواقع اتفاق افتاده و دلایلی که چرا آنها کمتر از آنچه به نظر می‌رسد اهمیت دارند، ارائه کنند.

آیا متهم با جامعه ارتباط دارد یا خیر:

دریافت وثیقه برای مهاجران زمانی که متهم به جرایم قابل حبس هستند، اغلب دشوارتر است، زیرا قضات نگران هستند که آنها به سادگی به کشور خود بازگردند تا از محکومیت خودداری کنند. باید دید که آیا مشکلات ناشی از آن، تأثیری بر این موضوع خواهد داشت یا خیر.

 به طور مشابه، اگر سبک زندگی متهم دارای یک عنصر بین المللی باشد، ممکن است دادگاه نیز نگران باشد. در مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه ، وکلای وثیقه آگاه خواهند بود که پیوندها با منافع خانوادگی و مالی باید نشان داده شود تا نشان دهد که نقل مکان به کشور دیگری بعید است.

مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه
مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه
مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه

جدی بودن جرم و قوت مدارک:

این یک دلیل رسمی برای عدم اعطای وثیقه از سوی دادگاه نیست، اما برای جرایم جدی، نظریه این است که اگر شواهد قوی باشد، احتمال محکومیت طولانی مدت زندان نیز وجود دارد و در نتیجه احتمال عدم مراجعه متهم به دادگاه بالاتر است غلبه بر این استدلال برای وکلای وثیقه در مواردی که جرم ادعا شده از جدی ترین نوع است مانند قتل یا سرقت مسلحانه می تواند دشوار باشد.

اعتراض وثیقه: جرایم دیگر در قبال وثیقه

در مواردی که اخیراً سابقه ارتکاب جرم وجود داشته باشد در حالی که برای سایر جرایم وثیقه گذاشته شده است، دادگاه کمتر احتمال دارد که وثیقه بدهد. مجدداً، دادگاه از طریق محکومیت قبلی متهم به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت. در مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه ، اگر جرایم قبلی مشابه یا به همان اندازه جدی با جرم متهم نباشد، دادگاه کمتر نگران خواهد شد. اگر فردی متهم به سرقت باشد، اما در حین رد صلاحیت، در زمان قرار وثیقه، جرایم قبلی مرتکب شده باشد، وکلای وثیقه خوب، از دادگاه می خواهند که به جرایم قبلی اهمیت کمتری بدهد.

اعتراض وثیقه: دخالت در شهود

دادستان می ‌تواند به این دلیل به وثیقه اعتراض کند که نگه داشتن متهم در زندان مانع از مداخله شهود دادسرا می‌شود، یعنی مانع از ارائه شهادت در دادگاه یا وادار کردن آنها به تغییر مدارک می‌شود. این باید بر اساس حقایق استدلال شود، و در صورتی که متهم از شهود مورد نظر مطلع باشد یا با آنها تماس داشته باشد، به احتمال زیاد مانع از وثیقه می شود. در برخی موارد تهدید و ارعاب بخشی از اتهامات است و این می‌تواند ادعای مداخله در مورد شهود را برای متهم آسان ‌تر کند. این مهم است که مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه از نزدیک با موکل خود برای رسیدگی به هر واقعیت یا شرایطی که توسط دادستانی به آنها استناد می شود، همکاری کنند.

شرایط کفالت چیست؟

شرایط وثیقه الزاماتی است که دادگاه به متهمی که درخواست وثیقه می کند می دهد تا قبل از پایان دادرسی مجبور نباشد در زندان بماند. برای برخی از متهمان قرار وثیقه بدون قید و شرط صادر می شود. این بدان معنی است که آنها بدون هیچ شرطی وثیقه صادر شده اند.

با این حال، گاهی اوقات، دادگاه ممکن است تنها زمانی احساس کند که بتواند وثیقه صادر کند که بتواند شرایطی را برای وثیقه قائل شود. شرط وثیقه چیزی است که دادگاه می تواند برای مقابله با خطراتی که متهم احساس می کند ممکن است از آن استفاده کند. استفاده از مشاوره حقوقی برای قرار وثیقه می تواند در این راستا، راهگشا باشد. گروه حقوقی سون، شما را در این خصوص و دریافت اجاره وثیقه ، یاری می کنند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.