سند اجاره ای در اصفهان

وثیقه زمانی است که شخصی با امضای قرار وثیقه که به آن شناسایی نیز می گویند، متعهد می شود برای پاسخگویی به اتهامات وارده، در دادگاه حاضر شود. وثیقه بر اساس این اصل است که متهم تا زمانی که جرمش ثابت نشود بی گناه فرض می شود. ممکن است از یک شخص خواسته شود که به عنوان بخشی از وثیقه خود پولی را تسلیم کند. اما هنگامی که متهم، توانایی پرداخت نقدی وثیقه را ندارد، بهترین روش اجاره سند است. شما می توانید برای سند اجاره ای در اصفهان از طریق گروه سون اقدام کنید.

سند اجاره ای در اصفهان

انواع وثیقه

قرار وثیقه:

فردی که دستگیر شده و به ایستگاه پلیس آورده می شود را می توان از طریق برگه اتهام، متهم کرد و با قرار وثیقه آزاد نمود تا در تاریخ و ساعت معینی در دادگاه حاضر شود. در این شرایط، این احتمال می رود که پیش از آزادی، بابت وثیقه، پولی را پرداخت کرده و یا سندی به عنوان ضمانت بگذارند.

وثیقه دادگاه:

هنگامی که متهم به دادگاه آورده می شود، قاضی این امکان را دارد تا وی را با قید وثیقه آزاد نماید و یا شرایطی را برای ایشان معین کند. در این شرایط، شخص می تواند به دادگاه بابت وثیقه، مبلغی را پرداخت کرده و یا از سند اجاره ای در اصفهان استفاده نماید.

در برخی از مواقع، دادگاه تصمیم می گیرد تا برای آنکه حضور متهم را تضمین کند، ضمانتی را از ایشان دریافت کند. این ضامن مستقل، در واقع، مسئولیت حضور متهم را در دادگاه بر عهده دارد. ایشان تضمین می کند که در صورتی که متهم، مطابق با توافق در دادگاه حاضر نشود، مبلغی را پرداخت کرده و یا سند وی توقیف شود. ضمن آنکه این ضامن، باید از سوی دادگاه، مورد تایید باشد.

وثیقه دادگاه عالی:

زمانی که فردی به خیانت، جنایات جنگی، قتل، اقدام به قتل و توطئه برای قتل متهم می شود، دادگاه منطقه قدرت صدور وثیقه برای او را ندارد. برخی از جرایم تحت قانون جرایم علیه دولت است که اعطای وثیقه در دادگاه منطقه را رد می کند. در این موارد متهم یا قائم مقام قانونی او باید برای تامین وثیقه به دیوان عالی کشور مراجعه کند اگر در چنین شرایطی هستید،  سند اجاره ای در اصفهان را دنبال کنید.

درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی

هنگامی که متهم توان ارائه وثیقه به دادگاه را نداشته و یا آن را غیر منصفانه می داند، می تواند به دادگاه عالی، شکایت خود را ارائه کند. ضمن آنکه این امکان را دارد تا اعتراض خود را در راستای کاهش میزان وثیقه به دادگاه عالی ارائه کرده و شکایت خود را تا حصول نتیجه دنبال نماید. توصیه می شود در این خصوص، از راهنمایی و مشاوره وکیل، بهره مند شوید.

شرایط استرداد وثیقه

هنگامی که پرونده در دادگاه کامل شده و تمامی شرایط مشخص شده توسط آن، رعایت گردد، وجه وثیقه مسترد می شود. در صورتی که متهم در دادگاه حاضر نشود، این مبلغ و یا سند ارائه شده، قابل استرداد نخواهد بود و ضبط می شود. در صورت عدم رعایت هر یک از شرایط وثیقه، قاضی حکم دادگاه صادر می کند.

این حکم به پلیس و دادگاه قدرت می‌دهد تا شما را دستگیر کند و شما را برای پاسخگویی به تمام اتهامات مربوط به وثیقه به دادگاه بکشاند. نقض وثیقه همچنین ممکن است منجر به هزینه اضافی علیه شما شود. برای جلوگیری از این موارد، می توانید به راحتی برای سند اجاره ای در اصفهان از طریق گروه سون اقدام کنید.

سند اجاره ای در اصفهان
سند اجاره ای در اصفهان
سند اجاره ای در اصفهان

اگر پول وثیقه ضبط شود چه می توان کرد؟

در صورتی که متهم در صورت لزوم به دادگاه مراجعه نکند، قاضی می تواند حکم به ضبط وثیقه یا نگهداری در صندوق دولت بدهد. رویه‌ای وجود دارد که به آن بخشودگی ضمانت ‌نامه می‌گویند که به فردی که وثیقه گذاشته است، اجازه می ‌دهد تا در صورت ضبط وثیقه، برای بازگرداندن آن اقدام کند.

برخی افراد برای انجام این کار وکیل استخدام می کنند، اما اگر توانایی پرداخت وکیل را ندارید، می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که یک فرصت کوتاه، برای کاهش مبلغ تعیین شده در قرار وثیقه وجود دارد و شما باید از تاریخی که دادگاه پرونده ، دستور توقیف وثیقه را صادر می کند، ظرف مدت معینی درخواست خود را ارائه دهید.

در صورتی که وثیقه در دیوان عالی کشور ضبط شده باشد (یک پرونده جنایی)، باید به دادگاهی که حکم ضبط را صادر کرده است، درخواست داد. اگر در دادگاه کیفری (یک پرونده جنحه) اتفاق افتاده باشد، درخواست به قاضی دیوان عالی کشور در آن شهرستان داده می شود. اگر برای سند اجاره ای در اصفهان اقدام کرده اید، می توانید برای جلوگیری از ضبط آن، از یک وکیل کمک بگیرید.

تقاضای بخشودگی وثیقه باید به صورت کتبی توسط شخصی که وثیقه گذاشته شده باشد و باید دلیل موجهی برای بازگرداندن وجه توسط دادگاه ارائه شود. این دلایل شامل اسنادی است که متهم به دادگاه نیامده است، مانند بستری شدن در بیمارستان، در زندان بودن در جای دیگری و عدم اطلاع از زمان مراجعه به دادگاه.

چگونه می توانم وثیقه خود را پس بگیرم؟

در صورتی که متهم در صورت لزوم در دادگاه حاضر شده باشد، وثیقه نقدی، در پایان پرونده مسترد می شود. در این شرایط و در پایان یافتن موضوع پرونده، قاضی دستور تبرئه یا استرداد و مبلغ یا سند ارائه شده به عنوان وثیقه را صادر کند. دادگاه پس از تبرئه وثیقه، برای شخصی که وثیقه را سپرده است، چک صادر می کند. اگر برای سند اجاره ای در اصفهان اقدام کرده اید، سند شما در این شرایط، مسترد می شود.

اگر پس از موعد تعیین شده توسط قاضی، وثیقه شما بازگردانده نشد، می توانید با شعبه دادگاه خود در تماس باشید. هنگام پیگیری، لازم است تا رسید وثیقه خود را در دست داشته باشید تا اطلاعاتی را که آنها جهت یافتن پرونده نیاز است، ارائه دهید. اگر تمام این مراحل را امتحان کرده اید و نتوانسته اید پول خود را پس بگیرید، وکیل پرونده جنایی ممکن است بتواند کمک کند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.