سند اجاره ای برای جرائم کیفری

پرونده کیفری یک اقدام قانونی در دادگاه است که در مورد مسائل مربوط به جرم تصمیم گیری می کند. قاضی یا هیئت منصفه در صورت وجود، تمام شواهد را می شنود و در مورد مجرم بودن یا نبودن فرد متهم به رأی می رسد. اگر متهم مجرم شناخته شود، کلانتری یا قاضی در مورد هر گونه مجازات تصمیم می گیرد. سند اجاره ای برای جرائم کیفری، می تواند شما را از زندانی شدن نجات دهد.

سند اجاره ای برای جرائم کیفری

روند در پرونده کیفری

اگر بخواهید در یک پرونده دادگاه جنایی به عنوان شاهد شهادت بدهید، یک نامه رسمی به نام استناد، توسط یکی از موارد زیر دریافت خواهید کرد:

دادستان: وکیلی که برای دادستانی کار می کند. وی تصمیم می گیرد که آیا پرونده باید به دادگاه برود یا خیر.

وکیل مدافع: وکیلی که وکالت متهم را بر عهده دارد.

آماده کردن پرونده برای دادگاه ممکن است مدتی طول بکشد. این بدان دلیل است که برای همه مهم است که پرونده به درستی آماده شده باشد و تمام اطلاعات دقیق باشد. یک پرونده تنها در صورتی می تواند به دادگاه برود که آنها معتقد باشند شواهد کافی وجود دارد که نشان دهد فرد متهم مرتکب جرم شده است.

اگر متهم اعتراف به بی گناهی کند، محاکمه خواهد شد و شاهدان باید شهادت خود را ارائه دهند. در عین حال، سند اجاره ای برای جرائم کیفری می تواند راهگشا باشد.

مصاحبه شاهدان

گاهی اوقات دادستان با شاهدان در مورد پرونده و شواهدی که ارائه خواهند کرد مصاحبه می کند تا به آنها کمک کند برای یک پرونده قضایی آماده شوند. وکلای مدافع ممکن است از شهود نیز بخواهند که مصاحبه کنند. بیانیه ای که در این مصاحبه گرفته شد، گزاره پیش آگاهی نامیده می شود. اگر از شما خواسته شد باید یک بیانیه پیش شناختی بدهید.

دادگاه کدام جرایم را تعقیب خواهد کرد؟

دیوان، جدی ترین جنایاتی را که برای جامعه بین المللی نگران کننده است، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد. اینها جنایات نسل کشی، جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی هستند. پیشنهاد شده است که دادگاه باید جرم تجاوز را تحت تعقیب قرار دهد. سند اجاره ای برای جرائم کیفری مشخص شده از سوی دادگاه، یک راه حل است.

سند اجاره ای برای جرائم کیفری
سند اجاره ای برای جرائم کیفری
سند اجاره ای برای جرائم کیفری

دادگاه عالی کیفری

دادگاه عالی که صلاحیت کیفری خود را اعمال می کند به عنوان دادگاه کیفری مرکزی شناخته می شود. متشکل از یک قاضی یا قضات دادگاه عالی است. دادگاه در زمان و مکان‌هایی تشکیل می‌شود که رئیس دیوان عالی می‌تواند به پرونده‌های کیفری که خارج از صلاحیت دادگاه حوزه است، رسیدگی کند.

دادگاه عمدتاً به محاکمات قتل و تجاوز جنسی و محاکمات جنایی نیز تحت قانون رسیدگی می کند. معمولاً محاکمات توسط یک قاضی با هیئت منصفه ای انجام می شود، اما رئیس دیوان عالی می تواند به دو یا چند قاضی دستور دهد تا برای یک محاکمه خاص با هم بنشینند.

درخواست تجدیدنظر علیه محکومیت توسط دادگاه کیفری مرکزی می تواند به دادگاه تجدید نظر ارسال شود. موارد زیر یک مرور کلی از روند رسیدگی در دادگاه کیفری محلی است و در هیچ دادگاهی نباید به عنوان مرجع قانونی مورد استفاده قرار گیرد. توصیه می شود در صورتی که فردی متهم به جرمی باشد، از وکیل مشاوره بگیرد و جهت سند اجاره ای برای جرائم کیفری اقدام نمایید.

دادگاه حوزه کیفری

این دادگاه می تواند پرونده هایی را که شامل تخلفات یا نقض قوانین جزایی یا نقض مقررات محلی است، رسیدگی کند. دادگاه همچنین به موارد مقدماتی پرونده های جنایی قبل از انتقال به دادگاه شهرستان رسیدگی می کند. رویه های مختلفی برای طرح اتهامات جنایی علیه یک فرد وجود دارد.

 اتهامات جنحه را می توان بر اساس سند اتهامی یا شکایتی که توسط آژانس های پلیس محلی یا با ارائه اطلاعات دادستانی توسط دادستان ناحیه یا دفتر معاون دادستان در دادگاه منطقه تنظیم شده است. هنگامی که اسناد اتهامی یا اطلاعات دستیار دادستان شهر در دادگاه ثبت می شود، ممکن است حکم جلب برای متهم صادر شود یا احضاریه کیفری به متهم ابلاغ شود، مگر اینکه آژانس پلیس برای حضور متهم برگه حضور صادر کرده باشد. که در تاریخ و زمان مشخص در دادگاه صورت گرفته است.

در صورتی که متهم طبق دستور در برگه حضور یا احضاریه حاضر نشود، دادگاه می تواند قرار بازداشت متهم را صادر کند. توصیه می شود تا در اولین مراحل، اقدامات لازم برای سند اجاره ای برای جرائم کیفری را در نظر بگیرید. در این خصوص، گروه سون شما را یاری می کنند.

در محاکمه، متهم رسماً از اتهامات مطرح شده در دادگاه مطلع می شود و دادگاه نیز به متهم در مورد حقوق خود (حق داشتن وکیل، حق محاکمه و غیره) توصیه می کند و به متهم این فرصت را می دهد که اعتراف به گناه یا بی گناهی اگر متهم توان پرداخت وکیل را نداشته باشد، دادگاه متهم را به افسر وکلای عمومی هدایت می کند یا با توجه به حوزه قضایی، تقاضای وکیل تعیین شده را به دفتر وکیل تعیین شده ارسال می کند.

در نظر گرفتن وکیل مدافع

 اگر دفتر وکیل تعیین شده یا وکیل عمومی تشخیص دهد که متهم دستورالعمل های مالی را رعایت می کند، یک وکیل برای وکالت او تعیین می شود. در غیر این صورت، متهم یا باید وکیل خود را حفظ کند یا بدون وکیل (طرفدار) اقدام کند. اگر متهم در بازداشت کلانتری باشد، دادگاه می‌تواند متهم را به تشخیص خود آزاد کند یا قرار وثیقه بگذارد. برای سند اجاره ای برای جرائم کیفری با گروه سون هماهنگ کنید.

اگر متهم یا شخص ثالثی از طرف متهم وثیقه بگذارد و اگر متهم در جلسات بعدی دادگاه حاضر نشود، وجه وثیقه ارسال شده ممکن است ضبط شود. اگر فردی به ارتکاب جرم متهم شود و این اتهام در دادگاه شهر مطرح شود، متهم حق درخواست رسیدگی مقدماتی را دارد. در جلسه رسیدگی، دادگاه تعیین خواهد کرد که آیا دلیل منطقی وجود دارد که معتقد باشد متهم مرتکب جرم شده است.

همانطور که در تمام جلسات رسیدگی صادق است، متهم حق حضور و حق وکالت توسط وکیل در جلسه مقدماتی را دارد. متهم همچنین می‌تواند در صورت صلاحدید، مدرک و شهادت ارائه کند. اگر دادگاه تشخیص دهد که اتهام جنایت اثبات شده است، موضوع برای رسیدگی هیئت منصفه بزرگ متوقف می شود. اگر دادسرا دلیلی مبنی بر ارتکاب جرم از سوی متهم ارائه نکند، دادگاه باید متهم را از بازداشت آزاد کند.

 اگر جلسه نشان دهد که متهم مرتکب جرمی غیر از جرم مورد اتهام شده است، دادگاه می تواند اتهام را کاهش دهد. برای جلوگیری از زندانی شدن تا جلسه محاکمه، می توانید برای سند اجاره ای برای جرائم کیفری را در اختیار داشته باشید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.