آیا سند اجاره ای برای قرار وثیقه معتبر است؟

جلسه یا قرار وثیقه زمانی است که قاضی تصمیم می گیرد که آیا باید در زندان نگه داشته شوید یا اجازه دهید تا زمانی که پرونده شما در دادگاه جنایی است به جامعه بازگردید. پس از جلسه وثیقه، ممکن است وثیقه دریافت کنید که حکم دادگاهی است که به شما امکان می‌دهد تا زمانی که پرونده شما در سیستم دادگاه است، در جامعه بمانید. معمولاً شرایطی برای وثیقه شما وجود دارد و اینها قوانینی هستند که باید دقیقاً رعایت شوند یا ممکن است شما را به زندان بازگردانند تا منتظر تاریخ دادگاه بعدی خود باشید. در این شرایط می توانید با سند اجاره ای برای قرار وثیقه، تا جلسه محاکمه، آزاد شوید.

سند اجاره ای برای قرار وثیقه

آماده شدن برای قرار وثیقه

در اینجا چک لیستی از مواردی است که باید در مورد اینکه آیا باید با وثیقه اجازه خروج داشته باشید (این به عنوان طرح وثیقه نیز شناخته می شود) باید به آنها توجه کنید:

 • جایی که شما با قید وثیقه در آنجا زندگی خواهید کرد.
 • چه کسی بر شما نظارت خواهد کرد (به عنوان مثال، این می تواند ضامن باشد یا اگر کسی را ندارید که بتواند ضامن شما باشد، از طریق وکیل خود می توانید آن را دنبال کرده و یا از طریق گروه سون برای اجاره سند جهت ضمانت بهره ببرید).
 • چه شرایط آزادی معقول و ضروری خواهد بود (به عنوان مثال، منع رفت و آمد معقول چگونه است، چه کار یا مدرسه داشته باشید که باید در نظر بگیرید).
 • اطلاعاتی در مورد شغل یا دوره هایی که می گذرانید. از طریق وکیل خود می توانید جهت سند اجاره ای برای قرار وثیقه اقدام کنید.
 • چگونه به مسائل مربوط به مواد مخدر یا الکل که در جرمی که به آن متهم شده اید رسیدگی می کنید.
 • چگونه برای پیگیری تاریخ دادگاه خود و رفتن به دادگاه برنامه ریزی می کنید.

به وکیل خود بگویید:

 • چگونه به دوستان یا خانواده دسترسی پیدا کنید.
 • اگر آسیب، بیماری، سلامت روان یا مشکلات اعتیاد دارید.

در جلسه وثیقه چه اتفاقی می افتد؟

 • مرحله 1

  بر اساس قانون کیفری، شما حق دارید در 24 ساعت پس از دستگیری در صورت وجود قاضی یا در اسرع وقت در صورت عدم دسترسی، جلسه وثیقه داشته باشید. سند اجاره ای برای قرار وثیقه می تواند در این خصوص شما را یاری کند.

  همچنین ممکن است شما را از ایستگاه پلیس یا زندان به دادگاهی ببرند که در آن در سلولی نگه داشته می شوید یا ممکن است توسط یک صفحه ویدئو به دادگاه مرتبط شوید. شما این فرصت را خواهید داشت که با وکیل خود یا یک وکیل آزاد در آن روز صحبت کنید که به آن وکیل وظیفه می گویند.

  مرحله 2

  منشی دادگاه، اتهامات را می خواند. جنایاتی که پلیس و قاضی می گویند شما انجام داده اید.  مواردی که در دادگاه، بر علیه شماست. در برخی موارد، قاضی یک شاهد را فرا می خواند که معمولاً افسر تحقیق است. این وظیفه قاضی است که نشان دهد چرا نباید با وثیقه آزاد شوید.

  برای شما مهم است که بر برنامه وثیقه خود تمرکز کنید که به دادگاه نشان می دهد در کجا زندگی خواهید کرد و اگر در جامعه هستید چگونه بر شما نظارت می شود. در مورد اتهامات صحبت نکنید. سند اجاره ای برای قرار وثیقه را نیز در اسرع وقت در نظر بگیرید.

  مرحله 3

  وکیل شما می تواند شما یا یک ضامن بالقوه (یا هر دو) را به دادگاه بخواند تا دادگاه را متقاعد کند که اگر به قید وثیقه آزاد شوید، شرایط وثیقه خود را رعایت خواهید کرد و در تاریخ دادگاه خود حاضر خواهید شد.

  مرحله 4

  سپس یک قاضی تصمیم می گیرد که یا شما را به قید وثیقه آزاد کند یا شما را در زندان نگه دارد تا منتظر محاکمه خود باشید. دادگاه به شدت اتهامات، سوابق و برنامه شما رسیدگی خواهد کرد.

شرایط ارائه سند اجاره ای به دادگاه

اگر آزاد شوید معمولاً شرایطی برای انجام یا عدم انجام برخی کارها وجود دارد. رعایت دقیق شرایط بسیار مهم است. اگر این کار را نکنید، ممکن است دوباره به زندان بیفتید. اگر آزاد نشوید، نمی توانید جلسه دیگری برای وثیقه داشته باشید. وکیل یا وکیل مدافع شما می تواند گزینه ها را توضیح دهد. همچنین، برای سند اجاره ای برای قرار وثیقه شما را یاری نماید.

در جلسه وثیقه، قاضی تصمیم می گیرد که آیا شما باید در بازداشت نگه داشته شوید یا آزاد شوید. اگر به شما وثیقه داده شود، احتمالاً باید شرایطی را که دادگاه به شما داده است، رعایت کنید. جلسه وثیقه شما گام بسیار مهمی در روند دادگاه کیفری است.

شما فقط یک جلسه وثیقه در دادگاه دادگستری دریافت می کنید. اگر از وثیقه محروم شوید، تا زمانی که پرونده شما حل و فصل شود، به دادگاه برود، یا پس از بررسی وثیقه در دیوان عالی دادگستری آزاد شوید، در بازداشت خواهید بود.

سند اجاره ای برای قرار وثیقه
سند اجاره ای برای قرار وثیقه
سند اجاره ای برای قرار وثیقه

با یک وکیل صحبت کنید

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، با یک وکیل مدافع جنایی تماس بگیرید. به وکیل بگویید با چه اتهامات جنایی روبرو هستید و برای جلسه وثیقه بازداشت شده اید. وکیل شما می تواند در روند پرونده کیفری شما را کمک کرده و جهت سند اجاره ای برای قرار وثیقه، اقدامات لازم را انجام دهد.

کاری که وکیل شما انجام خواهد داد

وکیل با شما صحبت می کند تا در جریان کار شما و روند پرونده قرار گیرد. او نیاز دارد در خصوص موارد ذیل نیز اطلاعاتی داشته باشد.

 • سابقه شخصی و پزشکی شما
 • اگر سابقه کیفری دارید
 • اگر هزینه های معوق دیگری دارید
 • اگر در صورت آزادی از زندان جایی برای ماندن دارید

اگر از موارد زیر رنج می برید، مهم است که به وکیل خود بگویید:

 • شرایط پزشکی
 • اعتیادها
 • مسائل مربوط به سلامت روان

وکیل شما در مورد موارد زیر با شما صحبت خواهد کرد:

 • کاری که پلیس می گوید انجام دادی
 • اطلاعات مربوط به سابقه کیفری شما

طرح وثیقه شما

اگر به قید وثیقه آزاد شوید و شرایط وثیقه خود را رعایت نکنید چه اتفاقی می افتد؟ توصیه می شود جهت سند اجاره ای برای قرار وثیقه اقدام کنید تا هم آزادی خود را تضمین کنید و هم از تبعات عدم ارائه وثیقه رها شوید. از سویی دیگر، وکیل نام و شماره تلفن خانواده و دوستانی را که ممکن است به عنوان ضامن شما عمل کنند، می‌پرسد و در صورت لزوم با آنها تماس می‌گیرد تا در جلسه وثیقه شما حاضر شود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.