وکیل پرونده کیفری

به طور کلی، دادگاه هنگامی که یک پرونده جنایی را آغاز می کند، به مسائلی می پردازد که بر جامعه تأثیر می گذارد. یک کسب و کار یا فردی که به دنبال غرامت مالی است، یک پرونده مدنی را آغاز می کند. با این حال، تفاوت های بسیار بیشتری بین این دو وجود دارد که درک آنها مهم است. وکیل پرونده کیفری می تواند با بررسی مدارک و اسناد، متهم را راهنمایی کرده و از حقوق او دفاع کند. در صورتی که یکی از عزیزانتان در دادگاه کیفری پرونده دارد، می توانید جهت تامین وثیقه و برای اجاره وثیقه از طریق سون اقدام کنید.

وکیل پرونده کیفری

مدنی در مقابل پرونده کیفری

چندین تفاوت اساسی بین پرونده های جنایی و پرونده های مدنی وجود دارد. پرونده های کیفری مربوط به جرایمی است که جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد و مجازات های بزرگتر و شدیدتری را در پی دارد. این موارد برای محکومیت نیاز به شواهد محکمی دارند و متهم از حقوق بیشتری برخوردار است.

در مقایسه، جرایم مدنی علیه یک فرد یا سازمان خاص است و برای محکومیت به شواهد کمتری نیاز است. مجازات معمولاً یک پرداخت نقدی است که توسط قاضی تعیین می شود و متهم حقوق کمتری دارد. در عین حال، وکیل پرونده کیفری می تواند راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

حقوق جزا

حقوق جزا به موقعیت هایی می پردازد که بر عموم یا کل جامعه تأثیر می گذارد، مانند قتل و حمله. اگرچه جنایتکار ممکن است یکی از قربانیان را به قتل رسانده یا مورد تعرض قرار داده باشد، اما اگر عدالت اجرا نشود، پیامدهایی برای بقیه جامعه دارد. فقط دادگاه می تواند یک محاکمه جنایی را آغاز کند و علیه متهم اتهامات جنایی مطرح کند.

از سوی دیگر، قانون مدنی هر گونه تخلف غیرقانونی است که متوجه شخص یا شرکت خاصی باشد، مانند نقض قرارداد یا آسیب به اموال. بنابراین اختلاف حقوقی بین دو طرف است. در دعوای مدنی معمولاً این شخص است که پرونده را به دادگاه رسانده و دعوی را آغاز کرده است.

اثبات ادعا در پرونده کیفری

همچنین در اثبات برای متهم شدن مظنون به دعوی مدنی در مقابل دعوای کیفری تفاوت وجود دارد. برای اینکه یک فرد در خلافی، مجرم شناخته شود، باید فراتر از شک منطقی، ثابت شود که آنها مسئول هستند. وکیل پرونده کیفری می تواند در این خصوص، نقش مهمی داشته باشد.

با این حال، پرونده های مدنی استانداردهای پایین تری دارند و اثبات آن آسان تر است. زیرا به شواهد کمتری نیاز دارند. برای اثبات صحت یک دعوای مدنی، فقط «غلبه ادله» مورد نیاز است، به این معنی که بیش از 50 درصد احتمال دارد که ادعا بر اساس شواهد ارائه شده صادق باشد. اکثریت پرونده های مدنی بر اساس رأی قاضی تصمیم گیری می شود. این تفاوت عمدتاً به دلیل درجات مختلف مجازات مرتبط با هر دو است که ما را به نقطه بعدی می رساند.

وکیل پرونده کیفری
وکیل پرونده کیفری
وکیل پرونده کیفری

نوع مجازات

از آنجایی که پرونده های جنایی به عنوان موضوعی برای کل جامعه تلقی می شود و معمولاً شامل فعالیت های غیرقانونی شدیدتر است، نوع مجازات مرتبط نیز جدی تر است. اکثر افرادی که مجرمیت آنها ثابت شود با زندان مواجه می شوند یا بسته به قوانین قضایی ایالت ممکن است با مجازات اعدام روبرو شوند.

بنابراین نیاز است که حتما در این شرایط، از وکیل پرونده کیفری کمک گرفته شود. در مقایسه، پرونده های مدنی شامل حبس نمی شوند. در عوض، آنها معمولاً شامل یک مجازات پولی، مانند پرداخت جریمه یا جبران خسارت وارد، دستور یا ترکیبی از هر دو هستند.

حقوق و حمایت در دادگاه کیفری

حقوق و حمایت از متهم نیز بین قوانین جزایی و مدنی متفاوت است. همه متهمان در یک محاکمه کیفری حق دارند از وکیل برخوردار شوند. هر فردی که خودش نمی تواند هزینه آنها را بپردازد، وکیل پرونده کیفری توسط دولت ارائه می شود، بنابراین آنها نمایندگی عادلانه ای دریافت می کنند.

با این حال، افراد در یک پرونده مدنی اگر توانایی پرداخت وکیل را ندارند، باید از خود وکالت نمایند. پرونده های جنایی نیز توسط حقوق اساسی محافظت می شود که از حریم خصوصی شهروندان محافظت می کند و از تفتیش و توقیف غیرقانونی توسط مقامات دولتی جلوگیری می نماید.

مصادیق پرونده های جزایی و مدنی

همانطور که گفته شد، پرونده های جنایی معمولاً کل جامعه را تحت تأثیر قرار می دهند یا دارای پتانسیل تأثیرگذاری هستند. آنها ممکن است یک فرد را هدف قرار دهند، اما تأثیر آن بسیار گسترده تر است. از سوی دیگر، پرونده های مدنی به حقوق و اموال افراد یا سازمان ها می پردازد.

برای درک بهتر اینکه آیا جرم مورد بحث به عنوان یک پرونده مدنی یا کیفری در نظر گرفته می شود، می توانید از یک وکیل پرونده کیفری ، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نمونه هایی از پرونده های حقوق جزا

نمونه هایی از جرائم جنایی که جامعه را تحت تأثیر قرار می دهند عبارتند از:

 • قتل عمد
 • دزدی و سرقت
 • خسارت یا آتش سوزی
 • خرید و فروش مواد مخدر
 • پولشویی و کلاهبرداری
 • تجاوز، از جمله تجاوز جنسی که وکیل پرونده کیفری می تواند در روند آن موثر باشد.

برای مثال، یک شرط ممکن است به مظنون خشونت خانگی دستور دهد که با قربانی ادعایی تماس نگیرد. می توانید برای اجاره وثیقه در کرج با گروه سون در ارتباط بوده و برای این منظور مشاوره های لازم را دریافت کنید.

نمونه هایی از پرونده های حقوق مدنی

نمونه هایی از جرایم مدنی که بر یک فرد یا شرکت تأثیر می گذارد شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 • پرونده های موجر و مستاجر
 • تبعیض یا اخراج ناعادلانه کارکنان
 • اختلاف بر سر قراردادها، خسارت مالی یا پرداخت ها
 • قوانین خانواده، مانند اختلافات طلاق و ترتیبات حضانت فرزند
 • صدمات شخصی، از جمله تصادفات جاده ای یا سهل انگاری پزشکی

آیا شخص می تواند با دعوای کیفری و مدنی روبرو شود؟

در حالی که دعاوی کیفری و مدنی از یکدیگر متمایز هستند، ممکن است همپوشانی وجود داشته باشد. در این خصوص وکیل پرونده کیفری ، راهنمایی های لازم را ارائه می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک فرد می تواند با اقدامات کیفری و مدنی روبرو شود.

این معمولاً زمانی است که یک محاکمه جنایی رد می‌شود، اما خانواده یا فرد همچنان به دنبال غرامت شخصی هستند. از آنجایی که اثبات پرونده های جنایی دشوارتر است، ممکن است یک محاکمه جنایی به دلیل فقدان شواهد رد شود در حالی که بعداً صحت پرونده مدنی ثابت شود. توجه داشته باشید که می توانید برای پرونده خود، سند اجاره ای را از سون تهیه کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.