کارشناسی سند برای وثیقه

هنگامی که شخصی به یک جرم کیفری متهم می شود، می تواند تا زمان صدور قرار وثیقه از بازداشت آزاد گردد. فرد به یکی از دو نوع اصلی دستور آزاد می شود. یا توسط پلیس از ایستگاه آزاد شده یا از دادگاه آزاد خواهد شد. اگر فردی توسط پلیس بدون حضور در برابر قاضی صلح آزاد شود، با تعهد یک افسر مسئول آزاد خواهد شد. اگر متهم در دادگاه به قاضی معرفی شود، معمولاً آزادی شناخت نامیده می شود. هر دو نوع سند دارای شرایطی هستند که اثر قانونی کامل دارند و باید رعایت شوند. اگر برای پرونده خود در دادگاه نیاز به اجاره وثیقه یا اجاره سند دارید، می توانید پس از انجام کارشناسی سند برای وثیقه ، آن را از گروه حقوقی سون دریافت کنید.

کارشناسی سند برای وثیقه

شرایط وثیقه

صرف نظر از اینکه چه نوع آزادی صادر شده است، آزادی متهم از بازداشت مشمول شرایط خواهد بود. این، شرطی است که فرد متهم در صورتی که بخواهد خارج از زندان بماند باید از آن پیروی کند. برخی شرایط مستلزم آن است که متهم اقدامی انجام دهد. برخی شرایط ایجاب می کند که متهم از انجام عملی خودداری کند.

عدم پیروی از این شرایط موجب بازداشت مجدد، اتهامات جدید و لغو فرم قبلی آزادی می‌شود. برخی از متهمانی که ابتدا با کارشناسی سند برای وثیقه آزاد شدند، دیگر واجد شرایط آزادی نیستند و باید قبل از محاکمه در بازداشت بمانند. یک شرط فوق‌العاده متداول برای افراد متهم، عدم تماس مستقیم یا غیرمستقیم با شاهد یا قربانی جرم است.

 معمولاً یک شعاع از خانه یا محل کار فرد وجود دارد. این اغلب برای شخص متهم در یک مشارکت خانگی دشوار است زیرا قربانی اغلب آغاز کننده تماس است. متهم با این شرایط باید اقدامات مثبتی را برای اجتناب از قربانی یا شاهد انجام دهد. اگر تصادفاً به مجاورت آنها بیایند، متهم باید فوراً آنجا را ترک کند.

تغییر شرایط

اغلب اوقات یک متهم با وعده رعایت شرایط خود از بازداشت آزاد می شود، اما پس از آن متوجه می شود که یک شرط غیرقابل اجرا است. متهم پس از آزادی با قرار وثیقه و ارائه کارشناسی سند برای وثیقه ، با واقعیت شرایط جدید و اینکه چگونه آزادی آنها را محدود می کند کنار می آید.

 آنها اغلب مایلند شرایط خود را تغییر دهند.  امکان تغییر شرایط وجود دارد، در حالی که معمولاً در برنامه فرد متهم نیست. به این معنا که معمولاً ماه ها طول می کشد تا شرایط سختگیرانه را دنبال کنند تا قاضی یا دادگاه تغییر آنها را در نظر بگیرد.

موافقت دادگاه

اگر دادگاه به تغییر رضایت دهد، احتمال وقوع آن بسیار بیشتر است. معمولاً می توان بدون رسیدگی رسمی انجام داد. بسته به شرایطی که به دنبال تغییر است، گاهی اوقات گرفتن رضایت از قاضی برای قرار وثیقه و ارائه کارشناسی سند برای وثیقه بسیار دشوار است.

استماع تغییرات رسمی

در صورت عدم رضایت قاضی، می توان یک جلسه استماع برای استدلال در مورد تغییر شرایط تعیین کرد. این در واقع یک جلسه وثیقه است به جز اینکه متهم در حال حاضر خارج از بازداشت است. این می تواند یک پیگیری پرهزینه و زمان بر باشد. با این حال، در صورت موفقیت‌آمیز، شرایط تغییر می‌کند و موارد برای آزادی متهم با قرار وثیقه بررسی می گردد.

4 نوع متداول وثیقه

4 نوع متداول وثیقه هنگامی که صحبت از تودیع وثیقه می شود، وجود دارد که ممکن است فرد از زندان آزاد شود. میزان وثیقه توسط قاضی تعیین می‌شود که هنگام تصمیم‌گیری در مورد این رقم، چندین فاکتور را در نظر می‌گیرد که همراه با کارشناسی سند برای وثیقه می باشد.

آنها به سوابق متهم، جنایتی که در حال حاضر متهم است، نگاه می کنند و آنها را ارزیابی می نمایند تا دریابند که آیا خطر فرار هست یا خیر. در صورتی که قاضی دلیلی برای رد وثیقه پیدا نکند، مبلغ وثیقه تعیین می شود. در این مرحله یک شخص می تواند با استفاده از یکی از روش های زیر وثیقه بگذارد.

وثیقه نقدی

می توانید از پول نقد برای ارسال وثیقه برای یک دوست یا یکی از عزیزان خود استفاده کنید. اگر این روش را انتخاب کنید به مبلغ کامل وثیقه از قبل نیاز خواهید داشت. درک این نکته مهم است که برخی از جرایم می توانند منجر به هزینه های وثیقه بالایی شوند که در این حالت، ارائه وثیقه و کارشناسی سند برای وثیقه بهترین راه حل است. بسیاری از مردم چنین پولی در اختیار ندارند، که ممکن است استفاده از روش وثیقه دیگری را ضروری کند.

وثیقه ملکی

شما می توانید با استفاده از اموال غیرمنقول مانند خانه، زمین، وسایل نقلیه، جواهرات یا هر چیز با ارزش دیگری، وثیقه بگذارید. مانند هنگام استفاده از پول نقد، پس از تسویه پرونده به شما بازگردانده می شود.

ضمانت نامه

قاضی ممکن است برای یک متهم ضمانت نامه شناسایی شخصی صادر کند، به این معنی که او به میل خود آزاد می شود و نیازی به وثیقه نیست. این معمولاً فقط برای مجرمانی که برای اولین بار متهم به جرایم غیرخشونت آمیز هستند اتفاق می افتد.

اجاره سند برای دادگاه

آخرین راه برای سپردن وثیقه و کارشناسی سند برای وثیقه ، تماس با شرکت های ارائه دهنده سند اجاره ای است. یک آژانس وثیقه یک بار هزینه حدود 10 درصد از کل مبلغ وثیقه را برای آزاد کردن عزیز شما از زندان دریافت می کند. پس از تودیع وثیقه، به هر نحوی، حضور متهم در هر یک از جلسات دادگاه مهم است.

روند ارائه وثیقه

وثیقه چیزی است که اجازه آزادی موقت فردی را می دهد که به جرمی متهم شده و در انتظار دادگاه است. این معمولاً مبلغی است که توسط یا از طرف یک متهم برای تضمین حضور او در تاریخ دادگاه پرداخت می شود. پس از تعیین وثیقه از سوی دادگاه برای آزادی متهم، شرکت ضامن می‌تواند آنچه را که به عنوان وثیقه شناخته می‌شود در اختیار دادگاه قرار دهد که در صورت عدم حضور متهم در دادگاه، پرداخت کامل وجه وثیقه را تضمین می‌کند.

شرکت یا اشخاص وثیقه گذار، پس از کارشناسی سند برای وثیقه ، این ضمانت را با دریافت درصدی از کل مبلغ وثیقه ارائه می دهند. در صورت عدم حضور متهم در دادگاه، وثیقه ساقط می شود. غرامت دهنده یا ضامن شخصی است که مایل است در قبال اعمال متهم در زمانی که به قید وثیقه آزاد است پاسخگو باشد و باید اطمینان حاصل کند که متهم به دادگاه خود می رسد.

 این شخص همچنین در صورت عدم حضور شخص در دادگاه، مسئولیت مالی برای تضمین کل مبلغ وثیقه را بر عهده می گیرد. برای دریافت سند اجاره ای برای ارائه به دادگاه، می توانید از خدمات تخصصی گروه حقوقی سون بهره مند شوید.

کارشناسی سند برای وثیقه
کارشناسی سند برای وثیقه
کارشناسی سند برای وثیقه
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.