تعویض وثیقه برای زندانی

جلسه وثیقه زمانی است که قاضی تصمیم می گیرد که آیا باید در زندان نگه داشته شوید یا اجازه داده شود تا زمانی که پرونده شما در دادگاه جنایی است به جامعه بازگردید. پس از این جلسه، ممکن است قرار وثیقه دریافت کنید. این حکم دادگاهی است که به شما امکان می‌دهد تا زمانی که پرونده شما در سیستم دادگاه است، در جامعه بمانید. معمولاً شرایطی برای وثیقه شما وجود دارد و اینها قوانینی هستند که باید دقیقاً رعایت شوند، در غیر این صورت ممکن است شما را به زندان برگردانند تا منتظر تاریخ دادگاه بعدی خود باشید. اما در این میان، آیا شرایطی برای تعویض وثیقه برای زندانی نیز وجود دارد؟

تعویض وثیقه برای زندانی

آماده شدن برای طرح وثیقه

در اینجا لیستی از مواردی است که باید در مورد ارائه وثیقه در قبال آزادی خود، به آن توجه نمایید. جایی که شما با قید وثیقه در آنجا زندگی خواهید کرد. اولین نکته این است که چه کسی بر شما نظارت خواهد کرد. به عنوان مثال، این می تواند ضامن باشد یا اگر کسی را ندارید که بتواند ضامن شما باشد، برنامه نظارت بر وثیقه که وکیل شما می تواند شما را به آن ارجاع دهد.

همچنین شرایط آزادی معقول و ضروری چه خواهد بود. به عنوان مثال، مقررات منع رفت و آمد معقول چگونه است، چه کار یا مدرسه داشته باشید که باید در نظر بگیرید. ضمن آنکه اطلاعاتی در مورد شغل یا دوره هایی که می گذرانید و چگونه برای پیگیری تاریخ دادگاه خود و رفتن به دادگاه برنامه ریزی می کنید. اما در برخی از موارد، شرایطی ایجاد می شود که می بایست جهت تعویض وثیقه برای زندانی اقدام نمود. در این خصوص، یک وکیل حرفه ای می تواند شما را یاری کند.

مرحله یک: تسلیم وثیقه

بر اساس قانون کیفری، شما حق دارید در 24 ساعت پس از دستگیری در صورت وجود قاضی، یا در اسرع وقت در صورت عدم دسترسی، جلسه وثیقه داشته باشید. ممکن است شما را از ایستگاه پلیس یا زندان به دادگاهی ببرند که در آن نگه داشته می شوید. شما این فرصت را خواهید داشت که در آن روز با وکیل خود صحبت کنید.

مرحله دو : تفهیم اتهامات

مسئول دادگاه، اتهامات را می خواند. این جرائمی است که پلیس مدعی است شما انجام داده اید. در برخی موارد، دادگاه یک شاهد را فرا می خواند که به طور معمول، افسر تحقیق است. این فرد می تواند نشان دهد چرا نباید با وثیقه آزاد شوید.

در این جا برای شما مهم است که بر برنامه وثیقه خود و یا در برخی از موارد تعویض وثیقه برای زندانی تمرکز کنید که به دادگاه نشان می دهد در کجا زندگی خواهید کرد و اگر در جامعه هستید چگونه بر شما نظارت می شود.

مرحله سه: قید وثیقه

وکیل شما می تواند شما یا یک ضامن بالقوه را به دادگاه بخواند تا دادگاه را متقاعد کند که اگر به قید وثیقه آزاد شوید، شرایط وثیقه خود را رعایت خواهید کرد و در تاریخ دادگاه حاضر خواهید شد. مرحله چهار: سپس یک قاضی تصمیم می گیرد که یا شما را به قید وثیقه آزاد کند یا شما را در زندان نگه دارد تا منتظر محاکمه خود باشید.

تعویض وثیقه برای زندانی
تعویض وثیقه برای زندانی

تاثیر سوابق متهم در تعیین وثیقه

دادگاه به شدت اتهامات، سوابق و برنامه شما رسیدگی خواهد کرد. اگر آزاد شوید معمولاً شرایطی برای انجام یا عدم انجام برخی کارها در قبال تعویض وثیقه برای زندانی وجود دارد. رعایت دقیق شرایط بسیار مهم است. اگر این کار را نکنید، ممکن است دوباره به زندان بیفتید.

اگر آزاد نشوید، نمی توانید جلسه دیگری برای وثیقه داشته باشید. وکیل می تواند گزینه ها را توضیح دهد. اگر دستگیر شوید و پلیس شما را از بازداشت آزاد نکند، تا جلسه وثیقه بازداشت خواهید شد. در جلسه وثیقه، قاضی صلح تصمیم می گیرد که آیا شما باید در بازداشت نگه داشته یا آزاد شوید.

اگر قرار وثیقه و تعویض وثیقه برای زندانی داده شود، احتمالاً باید شرایطی را که دادگاه به شما داده است، رعایت کنید. جلسه وثیقه محاکمه نیست. قاضی صلح تصمیم نمی گیرد که شما مجرم هستید یا بی گناه. در عوض، قاضی این خطر را در نظر می گیرد که به شما اجازه دهد تا زمانی که پرونده شما توسط دادگاه بررسی می شود به جامعه بازگردید.

دلایل بازداشت

خطرات ناشی از آزادی شما با وثیقه به عنوان دلایل بازداشت یا دلایلی که چرا شما نباید با وثیقه آزاد شوید نامیده می شود. در اینجا دلایل بازداشت در نظر گرفته می شود.

1 – در صورت لزوم نمی توانید به دادگاه بیایید که در این شرایط قرار وثیقه و تعویض وثیقه برای زندانی صادر نمی شود.

2 – ممکن است جنایت دیگری مرتکب شوید، یا ممکن است تا زمانی که به قید وثیقه آزاد هستید، مردم در امان نباشند.

3 – به دلیل شرایط جرم شما، اگر از بازداشت خارج شوید، عموم ممکن است احساس کنند که سیستم قضایی کار نمی کند.

تعویض وثیقه برای زندانی

صدور آزادی از سوی دادگاه

چندین نوع آزادی وجود دارد که دادگاه می تواند دستور دهد. هر نوع شامل سطوح و شرایط خاصی از نظارت است.

اصل نردبان:

دادگاه وثیقه از رویکردی به نام اصل نردبان برای تعویض وثیقه برای زندانی و تصمیم گیری در مورد سطح نظارتی که در صورت آزاد شدن باید داشته باشید، استفاده می کند. اصل نردبان کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که آزادی شما فقط به اندازه ای که برای رضایت نگرانی های دادگاه باید محدود شود، لازم می شود.

طرح وثیقه:

وکیل در مورد طرح وثیقه شما به دادگاه می گوید. اگر وکیل شما فکر می کند لازم است که شما ضامن را در برنامه وثیقه خود لحاظ کنید، باید این کار را انجام دهید. اگر وکیل شما وثیقه ای را توصیه نکرده باشد و دادگاه تشخیص دهد که وثیقه ضروری است، دادگاه می تواند تعویض وثیقه برای زندانی را به گونه ای تنظیم کند که در توانایی وی باشد. این بدان معناست که دادگاه تصمیم گرفته است که در صورت یافتن وثیقه مناسب می توانید آزاد شوید. تا زمانی که با ارائه وثیقه مناسب به دادگاه، وثیقه خود را «تامین» نکنید، از بازداشت آزاد نخواهید شد.

تضمین وثیقه

داشتن ضمانت نامه می تواند به شما در مقابله با خطراتی کمک کند که در صورت لزوم نمی توانید به دادگاه مراجعه کنید. همچنین، ممکن است شما مرتکب جرم دیگری شوید، یا ممکن است مردم به قید وثیقه با شما در امان نباشند. جلسه وثیقه تعویض وثیقه برای زندانی ، گام بسیار مهمی در روند دادگاه کیفری است.

شما فقط یک جلسه وثیقه در دادگاه دادگستری دریافت می کنید. اگر از وثیقه محروم شوید، تا زمانی که پرونده شما حل و فصل شود، به دادگاه بروید یا پس از بررسی وثیقه در دیوان عالی دادگستری آزاد شوید، در بازداشت خواهید بود. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، با گروه حقوقی سون تماس بگیرید  و برای اجاره سند یا تعویض وثیقه برای زندانی ، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تعویض وثیقه برای زندانی
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.