آثار وثیقه گذاری ملک برای دریافت وام

شما ممکن است به دنبال یک وام شخصی برای اهدافی مانند تجمیع بدهی یا پوشش تعمیرات خانه باشید. برخی از وام های شخصی لازم است که توسط چیزی که دارای ارزش پولی است، حمایت شود. وثیقه در یک وام شخصی تضمین شده، می تواند شامل مواردی مانند پول نقد در حساب پس انداز، ماشین یا حتی خانه باشد. اما آثار وثیقه گذاری ملک برای وام چیست؟ در صورتی که نیاز به اجاره وثیقه دارید، می توانید با گروه حقوقی سون در ارتباط باشید.

آثار وثیقه گذاری ملک برای وام

اهمیت وثیقه برای تضمین

وثیقه صرفاً دارایی است، مانند ماشین یا خانه که وام گیرنده به عنوان راهی برای واجد شرایط شدن جهت یک وام خاص ارائه می دهد. وثیقه می ‌تواند وام‌دهنده را برای تمدید وام آسوده خاطر کند زیرا اگر وام گیرنده در نهایت نتواند وام را به طور کامل بازپرداخت کند، از سهام مالی آنها محافظت می‌کند.

از آثار وثیقه گذاری ملک برای وام این است که اگر وام گیرنده از پرداخت وام خود کوتاهی کند، وام دهنده می تواند وثیقه را برای جبران ضرر مالی خود ضبط نماید. بنابراین، اگر خودروی خود را به عنوان وثیقه برای وام شخصی قرار دهید، اما قادر به بازپرداخت وام نباشید، وام دهنده می تواند مالکیت خودروی شما را به دست گیرد.

از آنجایی که وام‌های تضمین شده توسط وثیقه پشتیبانی می‌شوند، معمولاً نرخ‌های درصد سالانه کمتر (APR) و دوره‌های بازپرداخت کوتاه‌تری ارائه می‌دهند. اما، البته، اگر وام گیرنده نتواند با پرداخت وام تضمین شده، وثیقه خود را از دست بدهد.

هنگامی که شما یک وام شخصی تضمین شده می گیرید، از آثار وثیقه گذاری ملک برای وام این است که وام دهنده اغلب در مقابل وثیقه، ضمانت قرار می دهد. این به وام دهنده این حق را می دهد که در صورت عدم پرداخت وام، اموال شما را بگیرد. اما همچنان می توانید از وثیقه خود مانند ماشین یا خانه، در حالی که در حال پرداخت وام هستید، استفاده کنید. هنگامی که وام را پرداخت کردید، وام دهنده حق حبس ملک شما را حذف می کند.

علاوه بر این، باعث می شود شما هر دارایی را که تضمین کننده وام بوده، از دست بدهید، عدم پرداخت وام تضمین شده می تواند عواقب اعتباری شدیدی داشته باشد. یک وام معوق به مدت هفت سال در گزارش اعتباری شما باقی می ماند و بر امتیاز اعتباری شما در تمام مدتی که وجود دارد تأثیر می گذارد. اما با گذشت زمان، این تأثیر کاهش می‌یابد و اگر امتیازات شما قبلاً پایین باشد، تأثیر امتیاز وام معوق ممکن است کمتر باشد.

در مقابل آثار وثیقه گذاری ملک برای وام ، دریافت آن، بدون وثیقه نیازی به وثیقه ندارد. وام دهندگانی که وام های بدون وثیقه صادر می کنند، با بررسی اعتبار شما که بر اساس امتیازات اعتباری و اطلاعات موجود در گزارش های اعتباری و همچنین درآمد شما و سایر عوامل تعیین می شود، به دنبال اطمینان از بازپرداخت وام هستند.

وام های بدون وثیقه همان عواقب اعتباری وام های تضمین شده را دارند، اما عدم پرداخت آنها مستقیماً منجر به از دست دادن دارایی نمی شود.

انواع وثیقه ای که می توانید استفاده کنید.

چندین نوع وثیقه را می توان برای یک وام شخصی تضمین شده استفاده کرد. گزینه های شما که همراه با آثار وثیقه گذاری ملک برای وام می باشد، ممکن است شامل موارد زیر باشد:

پول نقد در حساب پس انداز، وجه نقد در حساب گواهی سپرده (CD)، سهام یا اوراق قرضه، طلا یا جواهر و دیگر فلزات گرانبها یا فیش های حقوقی. به طور معمول، وجوه موجود در حساب بازنشستگی به عنوان وثیقه واجد شرایط نیستند. علاوه بر این، برخی از وام دهندگان ممکن است خودروی بالای پنج تا هفت سال را به عنوان وثیقه نپذیرند.

مزایا و معایب وثیقه در وام

قرار دادن وثیقه برای یک وام شخصی تضمین شده ممکن است تنها راهی باشد که می توانید وام بگیرید، اما به خاطر داشته باشید که انجام این کار هم مزایا و هم معایب دارد.

مزایا عبارتند از:

  1. قرار دادن وثیقه ممکن است گرفتن وام را آسان‌تر از عدم ارائه وثیقه کند، به خصوص اگر سابقه اعتباری آسیب‌دیده دارید یا اصلاً سابقه اعتباری ندارید که دارای آثار وثیقه گذاری ملک برای وام با شرایط آسان تری است.
  2. از آنجایی که وثیقه شما ریسک مالی وام دهنده را کاهش می دهد، ممکن است بتوانید پول بیشتری نسبت به وام بدون وثیقه قرض کنید.
  3. وام های تضمین شده معمولاً نسبت به وام های بدون وثیقه، نرخ بهره کمتر و دوره بازپرداخت طولانی تری ارائه می دهند.
  4. وام تضمین شده ممکن است به افزایش اعتبار شما کمک کند. پرداخت به موقع به وام تضمین شده می تواند به شما در ایجاد سابقه اعتباری در صورت نداشتن و یا کمک به بهبود اعتبار خود در صورت آسیب رساندن به آن کمک کند. اگر این یک اولویت برای شماست، مطابق با آثار وثیقه گذاری ملک برای وام مطمئن شوید که وام دهنده پرداخت های شما را به دفاتر اعتباری اصلی گزارش می دهد.

معایب وام شخصی تضمین شده با پشتوانه وثیقه عبارتند از:

  1. در صورت عدم پرداخت وام، وام دهنده می تواند وثیقه شما را بگیرد.
  2. وام دهنده ممکن است نحوه استفاده شما از پولی را که قرض می کنید محدود کند.
  3. اگر از حساب پس انداز به عنوان وثیقه استفاده می کنید، ممکن است حداقل موجودی لازم باشد.
  4. برخی از وام دهندگان ممکن است نرخ های بهره بالا یا کارمزدهای بالایی را برای وام های شخصی تضمین شده دریافت کنند، به خصوص اگر اعتبار بدی داشته باشید.
  5. جدای از توقیف وثیقه شما، وام دهنده ممکن است برای دریافت وجه معوقه از شما به جمع کننده بدهی ضربه بزند، ممکن است پرداخت های از دست رفته شما را به دفاتر اعتباری گزارش کند یا حتی ممکن است شما را در تلاش برای دریافت بدهی به دادگاه بکشاند که از آثار وثیقه گذاری ملک برای وام است.

می توانید برای دریافت وثیقه و یا اجاره وثیقه ، با گروه حقوقی سون در ارتباط بوده و ضمن تهیه و اجاره سند ، توضیحات و راهنمایی های لازم در این روند را از کارشناسان حرفه ای و مجرب دفتر حقوقی سون دریافت نمایید.

آثار وثیقه گذاری ملک برای وام
آثار وثیقه گذاری ملک برای وام
آثار وثیقه گذاری ملک برای وام
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.