سند برای وثیقه

هنگامی که شما یا یکی از عزیزانتان، به دلایلی متهم شده و دستگیر می شوید، برای جلوگیری از ماندن در زندان، لازم است که سند برای وثیقه را تامین کنید. این می تواند به صورت اجاره سند انجام شود که گروه حقوقی سون در این خصوص، شما را یاری کرده و اقدامات لازم را فراهم خواهد نمود. اما در اینجا نکاتی مطرح است که ممکن است با آن مواجه شوید.

سند برای وثیقه

آیا در صورت از دست دادن اولین جلسه وثیقه می توانم جلسه دیگری داشته باشم؟

جلسه وثیقه شما گام بسیار مهمی در روند دادگاه کیفری است. شما فقط یک جلسه وثیقه در دادگاه دادگستری دریافت می کنید. اگر از وثیقه محروم شوید، تا زمانی که پرونده شما حل و فصل شده، به دادگاه بروید یا پس از بررسی وثیقه در دیوان عالی دادگستری آزاد شوید، در بازداشت خواهید ماند.

برای شما و وکیلتان مهم است که برای جلسه وثیقه اصلی خود در دادگاه دادگستری، همراه با سند برای وثیقه به خوبی آماده باشید. این می تواند به شما کمک کند تا از تأخیر و هزینه غیر ضروری بازبینی وثیقه جلوگیری کنید.

بررسی وثیقه

بازنگری وثیقه، درخواست تجدیدنظر در مورد حکم اصلی برای بازداشت یا آزادی شما با شرایطی، همراه با یک جلسه جدید وثیقه می باشد. شما به طور خودکار حق جلسه وثیقه دیگری ندارید. در صورتی که درخواست شما شرایط لازم برای بررسی سند برای وثیقه را داشته باشد، دادگاه تصمیم خواهد گرفت که اجازه دادرسی وثیقه جدید را بدهد.

درخواست شما باید توضیح دهد که چرا می خواهید وثیقه بررسی شود. شما باید نشان دهید که تغییر مادی در شرایط وجود داشته است، یا یک اشتباه قانونی در جلسه اصلی جلسه وثیقه شما رخ داده است. تغییر مادی در شرایط، یک تغییر قابل توجه در زندگی شما است که برنامه وثیقه شما را مناسب تر می کند. به عنوان مثال، ممکن است فرد جدیدی داشته باشید که مایل است ضامن باشد یا اتهامات معوقه علیه شما برطرف شده است.

درخواست تجدید نظر

بررسی سند برای وثیقه هزینه زیادی دارد و زمان زیادی می برد. برای درخواست تجدید نظر وثیقه، باید رونوشت جلسه اصلی وثیقه خود را سفارش داده و یک اعلان درخواست به دادگاه بدهید. همچنین، برای ارائه مدرک به دیوان عالی دادگستری مراجعه کنید و از درخواست کنید که به قید سند برای وثیقه آزاد شوید.

جمع آوری اسناد پشتیبان

  1. شما باید مدرکی دال بر تغییر مادی در شرایط ارائه دهید. تغییر مادی در شرایط، تغییر قابل توجهی در زندگی شما است که بر برنامه وثیقه شما تأثیر می گذارد. تغییر در شرایط کار یا زندگی شما، فرد جدیدی که مایل است خود را به عنوان ضامن معرفی کند یا اتهامات معوق علیه شما حل و فصل شده است را شامل می شود.

    در صورت داشتن اسناد پشتیبان که تغییرات اساسی در شرایط را نشان می دهد، به احتمال زیاد درخواست شما برای بررسی سند برای وثیقه تایید می شود. به عنوان مثال، اگر اتهام معوقه علیه شما رفع شده است، باید اطلاعاتی را درج کنید که نشان دهد اتهام دیگر فعال نیست.

سند برای وثیقه
سند برای وثیقه
سند برای وثیقه

صحبت با یک وکیل

برای واجد شرایط بودن برای بازبینی وثیقه، باید بتوانید ثابت کنید که شرایط جدیدی رخ داده است. با یک وکیل صحبت کنید که آیا می توانید ثابت کنید که یک تغییر اساسی در شرایط یا یک اشتباه قانونی ایجاد شده است. می توانید در این خصوص، با وکلای گروه حقوقی سون در تماس بوده و ضمن دریافت مشاوره های لازم، در خصوص اجاره سند برای وثیقه اقدام کنید.

در بسیاری از مواقع در پرونده های مهم و کیفری، شما به احتمال زیاد نیاز به پرداخت یک وکیل دارید تا در بررسی وثیقه به شما کمک کند. مشاور وظیفه ممکن است نتواند در این مورد کمک کند. این بستگی به صلاحیت قضایی و شرایط پرونده شما دارد. یک وکیل می تواند به شما کمک کند تا درخواست را تکمیل کرده و مدارک خود را ارائه دهید و از یک قاضی در دیوان عالی دادگستری بخواهد که دستور آزادی شما را صادر کند.

آماده کردن درخواست برای بررسی وثیقه

درخواست شما برای بررسی وثیقه باید شامل یک اعلامیه درخواست موافقت سند برای وثیقه باشد. این سندی است که توضیح می دهد که چرا درخواست شما باید تایید شود. این مدارک همچنین باید شامل رونوشت جلسه اصلی وثیقه و سوگندنامه های شما و ضامنتان باشد.  

برای سفارش رونوشت جلسه وثیقه خود، با منشی دادگاه در دادگاهی که جلسه اصلی وثیقه شما در آنجا برگزار شد، تماس بگیرید. رونوشت ها زمان زیادی نیاز دارند. ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا رونوشت های خود را دریافت کنید و هنگام تحویل گرفتن آنها ملزم به پرداخت هزینه خواهید بود.

هنگام سفارش رونوشت خود، اطلاعات زیر را به همراه داشته باشید:

  • سوگندنامه ها
  • تاریخ جلسه اصلی وثیقه شما
  • نام قاضی صلح در جلسه وثیقه شما
  • دادگاهی که جلسه وثیقه در آن برگزار می شود.

هنگامی که رونوشت جلسه اصلی وثیقه خود را دریافت کردید، باید سوگندنامه هایی را برای همراهی با درخواست موافقت سند برای وثیقه آماده کنید. سوگندنامه ها چگونگی تغییر شرایط شما و طرح وثیقه پیشنهادی را توضیح می دهند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.