معاونت دادگاه چیست و چه کار می کند؟

ضابطان اجرائی که گاه به آنها معاونت دادگاه نیز گفته می شود، امنیت و ثبات را برای سالن های دادگاه و آنهایی که در آن هستند فراهم می کنند. در حالی که وظایف خاص آنها می تواند از یک حوزه قضایی به حوزه دیگر متفاوت باشد.

معاونت دادگاه

وظایف معاونت دادگاه

آنها اغلب مسئول موارد زیر هستند:

 • اعلام ورود قاضی به دادگاه
 • حفظ نظم در طول محاکمه
 • اعلام و اجرای قوانین دادگاه
 • اسکورت زندانیان به دادگاه
 • رسیدگی به شواهد
 • حصول اطمینان از داشتن کلیه پرونده ها و لوازم مورد نیاز قضات

همچنین، معاونت دادگاه، از اینکه مردم هنگام ورود به دادگاه مسلح نیستند و هرگونه سلاح غیرمجاز را مصادره می کنند، را کنترل می نمایند. یک مسئولیت حیاتی برای ضابطان، نظارت دادگاه است. این امر مستلزم نظارت یک ضابط دادگستری بر مجموعه ای از شواهد، حرکات آنها و الگوهای ارتباطی آنها است تا از صداقت و صلاحدید در دادگاه اطمینان حاصل شود.

تجربه و آموزش معاون دادگاه

 • علاوه بر این، آموزش مناسب و تجربه در دادگاه می‌تواند تا حد زیادی بر توانایی معاون دادگاه برای حفظ آرامش در دادگاه در طول دعوا و صدور حکم تأثیر بگذارد. این نکته، از اهمیت بالایی برخوردار است، معاون دادگاه باید به خوبی آموزش دیده باشد.

  دادگران باید آماده باشند تا هر موقعیتی را قبل از اینکه از کنترل خارج شود، خنثی کنند. یکی از موقعیت‌هایی که از چندین سال پیش به ذهن متبادر می‌شود، شامل وکلایی می‌شود که در بحثشان نسبتاً به سرعت از یکدیگر به عنوان بدون صداقت یاد می‌کنند، به همدیگر ‌عنوان دروغگو داده و خیلی زود دعوای شدید آغاز می‌شود.

  خوشبختانه، معاونت دادگاه آموزش دیده، قبل از اینکه اتفاق جدی بیفتد، بین آنها قرار گرفته و قائله را ختم به خیر می کند.

مراحل ضابط شدن

برای آنکه به عنوان معاونت انتخاب شوند، پیش نیازهای اولیه را برآورده می کنند. هنگامی که شغل خود را به عنوان یک ضابط دادگستری دنبال می کنید، الزامات غیرمستقیم موجود در حوزه قضایی خود را شناسایی کنید.

بسیاری از دادگاه ها، از ضابطان می خواهند که گواهی اجرای قانون خود را دریافت کنند. این گواهی به طور کلی به کسانی داده می شود که از یک آکادمی پلیس دارای مجوز دولتی فارغ التحصیل می شوند. با این حال، برخی از ایالت‌ها نیازی به حضور در آکادمی پلیس از نامزدهای اجرای حکم ندارند.

معاونت دادگاه
معاونت دادگاه

مدارک مورد نیاز

در مورد الزامات حوزه قضایی در خصوص معاونت دادگاه تحقیق کنید و تأیید نمایید که آیا نیاز به حضور در آکادمی پلیس یا دریافت هر گونه گواهینامه اضافی دارید یا خیر. به طور کلی، می توانید الزامات خاصی را از بخش کلانتری محلی خود پیدا کنید. کسب مدرک بالاتر را در نظر بگیرید.

چه منطقه شما نیاز به مدرک داشته باشد یا نه، بسیاری از داوطلبان می توانند از دریافت مدرک بهره مند شوند. دریافت مدرک در رشته مرتبط، مانند عدالت کیفری، می تواند به شما کمک کند تا در برابر کارفرمایان مجری قانون متمایز شوید و می تواند منجر به پتانسیل درآمد بیشتری شود. سایر زمینه‌های تحصیلی کاربردی، مانند علوم سیاسی، اغلب توسط مأموران اجرای قانون و ضابطان جستجو می‌شوند.

مدرک می تواند به داوطلبان اجازه دهد تا قبل یا بعد از معاونت دادگاه، وارد سایر زمینه های اجرای قانون شوند. اگر علاقه مند به دنبال کردن جنبه های مختلف قانون یا اجرای قانون هستید، جستجوی تحصیلات عالی می تواند به شما در برآوردن شرایط مختلف برای آن موقعیت ها کمک کند.

بسیاری از ضابطان تازه استخدام شده ممکن است به عنوان “کارآموز ضابط” استخدام شوند. یک کارآموز قبل از ارتقاء به ضابط، آموزش های میدانی بیشتری را طی می کند. طول این دوره آموزشی در هر حوزه قضایی متفاوت است.

علاوه بر این، بسیاری از سازمان های مجری قانون، به دنبال نامزدهایی با تجربه قبلی در پلیس، اصلاحات و اداره دادگاه هستند. بنابراین، کسانی که به دنبال ورود به این حرفه هستند، باید قبل از اینکه به دنبال نقش وکالت باشند، تجربه ایجاد در اجرای قانون را به طور کلی در نظر بگیرند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.