جرائم کیفری شامل چه مواردی است؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که رایج ترین جنایات در دنیا چیست؟ بر اساس آمار به دست آمده، هر سه ثانیه یک جرم ملکی و هر 22 ثانیه یک جنایت خشونت آمیز گزارش می شود. اینها آمارهای نگران کننده ای است. برخلاف آنچه اکثر مردم فکر می کنند، جرایم دارایی تا حد زیادی بیشترین گزارش شده است، نه جنایات خشونت آمیز. جرایم دارایی حدود ده برابر بیشتر از جرایم خشن می باشد. از جمله جرائم کیفری می توان به موارد ذیل اشاره نمود. در صورتی که دارای پرونده کیفری هستید، می توانید برای اجاره سند از گروه سون اقدام کرده و جهت رهایی از زندان اقدام کنید.

جرائم کیفری

سرقت

سرقت در صدر فهرست جرایم قرار می گیرد که بسیار بیشتر از هر جنایت دیگری است. تعداد سرقت در کشور خیره کننده است. تقریباً 60 درصد از کل جرایم گزارش شده را تشکیل می دهد. جنایت بعدی که بیشترین جرم را دارد سرقت منزل است که یکی دیگر از جرایم اموال محسوب می شود.

ظاهراً دزدها تجارت پر رونقی در اتومبیل های دزدیده شده انجام می دهند. هر ساله بیش از یک میلیون اتومبیل دزدیده شده وجود دارد. سرقت خودرو سالانه بیش از ده درصد از کل جرایم گزارش شده را تشکیل می دهد.

حمله شدید

جرایم خشن در میان 5 جرم رایج در دنیا در رتبه پایین تر لیست قرار می گیرد. حمله تشدید شده به عنوان حمله ای با هدف آسیب جدی به دیگری تعریف می شود و می تواند شامل یک سلاح باشد. یا بدون اسلحه صورت گیرد که از جرائم کیفری محسوب می شود.

سرقت مسلحانه نیز می تواند در این دسته باشد. این دزدی ساده ای نیست و یک جرم خشن است و سرقت مستقیماً از یک شخص یا مکان انجام می شود.

طبقه بندی جرائم

جرایم را می توان از جهات مختلفی طبقه بندی کرد. آنها بر اساس موضوع قابل دسته بندی هستند. به عنوان مثال، جنایتی مانند حمله، ضرب و جرح یا تجاوز به بدن فرد دیگر آسیب می رساند، بنابراین، می توان آن را به عنوان “جنایت علیه شخص” طبقه بندی نمود.

 اگر جرمی با سلب مال یا آسیب رساندن به مال باعث صدمه به شخصی شود، می توان آن را در زمره «جنایت علیه مال» طبقه بندی کرد. این طبقه بندی ها اساساً برای راحتی هستند و برای مطالعه حقوق و جرائم کیفری ضروری نیستند.

 

مهمتر و اساسی تر، طبقه بندی جرایم بر اساس شدت مجازات است. به این درجه بندی می گویند. جرایم به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند جنایات، جنحه ها و تخلفات. غالباً عنصر قصد مجرمانه بر درجه بندی جرم تأثیر می گذارد. برای مثال، جنایات قتل، ماهیت شیطانی دارند و عموماً بالاتر از جرایم دیگر تخلفات در جرائم کیفری هستند. مواردی مانند عدم پرداخت مالیات بر درآمد، در دسته بندی دیگری درجه بندی می شوند.

جنایات

جنایات جدی ترین جرائم هستند. آنها یا با یک نیت شنیع پشتیبانی می شوند، مانند قصد قتل، یا با یک نتیجه بسیار جدی، مانند گرفتن جان، آسیب شدید، یا تخریب اموال همراه هستند. آنها از جمله جنایات جدی هستند، بنابراین، بالاترین درجه را دارند و همه گزینه های مجازات برای آنها در نظر گرفته می شود.

بسته به صلاحیت قضایی و جرم، مجازات این جرائم کیفری می تواند اعدام، مدت زندان طولانی، جریمه نقدی یا مجازات جایگزین مانند تعلیق، بازپروری و حبس خانگی باشد. عواقب احتمالی محکومیت جنایی نیز شامل ناتوانی در رأی دادن، داشتن سلاح یا حتی شرکت در مشاغل خاص است.

آسیب رساندن به دیگری

در این جرائم، به این دلیل که شرط قصد در سطح پایین تری قرار دارد یا نتیجه آن کمتر افراطی است، دارای مجازات کمتری می شود. جنایات معمولاً با یک سال یا کمتر زندان در هر جنحه، جریمه نقدی یا مجازات های جایگزین مانند مشروط، بازپروری یا خدمات اجتماعی مجازات می شوند.

توجه داشته باشید که حبس برای یک جنایت در زندان محسوب می شود. ماهیت محدودکننده حبس نیز بین زندان ها متفاوت است. زندان‌ها برای متهمانی است که مرتکب جرایم جدی‌تر شده‌اند، بنابراین به طور کلی محدودیت‌های کمتری نسبت به زندان ‌ها دارند.

جرائم کیفری
جرائم کیفری

جنایت جنحه

جنایات جنحه‌ای جرائم کیفری هستند که دولت بسته به شرایط خاص همراه با جرم می‌تواند آن‌ها را به عنوان جنایت یا جنحه تعقیب و مجازات کند. تشخیص تعقیب جرم به عنوان جنایت یا جنحه معمولاً به قاضی تعلق دارد، اما در برخی موارد دادستان می تواند تصمیم بگیرد.

تخلفات

تخلفات، کم‌خطرترین جرایم است و شامل جرائم جزئی مانند جرائم رانندگی در خیابان و تخلفات وسایل نقلیه موتوری می‌شود که منجر به صدور یک برگه رانندگی ساده می‌شود. تخلفات معمولاً با جریمه یا مجازات جایگزین انجام می شوند. در صورتی که با جرائم کیفری دستگیر شده اید و به دنبال راهی برای رهایی هستید، می توانید از طریق گروه سون اقدام کرده و جهت اجاره وثیقه مقدمات کار را انجام دهید. در گروه سون، اسناد ارائه شده کارشناسی شده و با قیمت مناسب در قالب یک قرارداد مطمئن، به شما ارائه می شود. شما با سند اجاره ای می توانید به راحتی، آزادی خود را تا جلسه محاکمه بدست آورید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.