تفاوت های حقوق جزا در جهان

قانون جزا، مجموعه قانونی است که جرایم کیفری را تعریف می کند، دستگیری، اتهام و محاکمه افراد مظنون را تنظیم می کند و مجازات ها و شیوه های رفتاری را که برای مجرمان محکوم می شود تعیین می نماید. حقوق جزا در جهان تنها یکی از ابزارهایی است که جوامع متشکل از امنیت منافع فردی محافظت می کنند و بقای گروه را تضمین می کنند. علاوه بر این، معیارهای رفتاری القا شده توسط خانواده، مدرسه و مذهب وجود دارد. قوانین اداره و کارخانه؛ مقررات زندگی مدنی که توسط اختیارات پلیس عادی اجرا می شود. و تحریم های موجود از طریق اعمال جرم.

حقوق جزا در جهان

قانون کیفری در حقوق جزا

تمایز بین قانون کیفری و قانون جرم را به سختی می توان با دقت واقعی ترسیم کرد، اما به طور کلی می توان گفت که در قانون کیفری جرم یک آسیب خصوصی است در حالی که ممکن است به عنوان یک جرم علیه عموم تصور می شود، اگرچه قربانی واقعی ممکن است یک فرد باشد. در صورتی که پرونده ای در دادگاه کیفری دارید، می توانید برای آزادی از زندان، از گروه سون، برای اجاره سند اقدام کنید.

اصول حقوق جزا

رویکرد سنتی به حقوق کیفری در حقوق جزا در جهان این بوده است که جرم عملی است که از نظر اخلاقی نادرست است. هدف از مجازات کیفری این بود که مجرم در قبال ضرر وارده قصاص کند و گناه اخلاقی او را جبران کند. قرار بود به تناسب جرم متهم مجازات شود.

در دوران مدرن، دیدگاه‌های عقل‌گرایانه و عمل‌گرایانه‌تر غالب بوده است. نویسندگان عصر روشنگری، هدف اصلی حقوق کیفری را پیشگیری از جرم می دانستند. با توسعه علوم اجتماعی، مفاهیم جدیدی مانند حمایت از مردم و اصلاح مجرم مطرح شد.

چنین هدفی را می توان در قانون کیفری مشاهده کرد، که به دادگاه ها توصیه کرد که اثراتی که انتظار می رود مجازات بر زندگی آینده متهم در جامعه اثر بگذارد باید در نظر گرفته شود. در واقع، هدف قانون کیفری در حقوق جزا در جهان ، باید اعلام هشدار منصفانه به ماهیت رفتاری که به عنوان جرم اعلام شده است و ترویج اصلاح و بازپروری باشد. امروزه، علاقه مجددی به مفهوم پیشگیری عمومی، از جمله بازدارندگی مجرمان احتمالی و تثبیت و تقویت هنجارهای اجتماعی، افزایش یافته است.

تفاوت قوانی کیفری

تفاوت های مهمی بین قوانین کیفری اکثر کشورهای انگلیسی زبان و سایر کشورها وجود دارد. قوانین جزایی انگلستان و ایالات متحده از قانون عرفی جرایم انگلیسی سنتی سرچشمه می گیرد و منشأ آن در تصمیمات قضایی تجسم یافته در گزارش های پرونده های تصمیم گیری شده است.

انگلستان پیوسته تمامی تلاش‌ها را برای تدوین قانون‌گذاری جامع قوانین جزایی خود رد کرده است. حتی در حال حاضر هیچ تعریف قانونی از قتل در حقوق انگلیس وجود ندارد. با این حال، برخی از کشورهای مشترک المنافع، به ویژه هند، قوانین کیفری را وضع کرده اند که بر اساس قانون عمومی جرایم انگلیسی است.

حقوق جزا در جهان
حقوق جزا در جهان
حقوق جزا در جهان

حقوق کیفری ماهوی

حقوق کیفری ماهوی در حقوق جزا در جهان ، از عناصر متفاوتی تشکیل شده است که دارای تعاریف انواع جرایم قابل مجازات می باشد. طبقه بندی جنایات، اصول و آموزه هایی که در قضاوت جرم اعمال می شود و احکام قوانین کیفری (مانند دفاع مشروع، ضرورت، جنون و غیره) را احراز می کند. اصول، تعیین کننده صلاحیت ملی در مورد جرایم با جنبه بین المللی (جرایم ارتکابی توسط خارجی ها، اتباع خارج از کشور، یا در کشتی ها و هواپیماهای خارج از قلمرو و آب های ملی) است.

تعریف رفتار مجرمانه

رفتارهای مجرمانه، بر اساس موارد ذیل تعریف می شوند:

قانونی بودن

اصل قانونی بودن حقوق جزا در جهان ، تقریباً در تمام نظام های حقوقی جهان به عنوان رکن اساسی حقوق کیفری شناخته شده است. در چهار معنا به کار می رود. اول این که هیچ جرمی بدون حاکمیت قانون وجود ندارد. بنابراین، رفتار غیر اخلاقی یا ضد اجتماعی که توسط قانون ممنوع و مجازات نشده باشد، جرم نیست.

قانون ممکن است عرفی باشد. با این حال، در بیشتر کشورها، تنها منبع حقوق کیفری یک قانون است.  اصل قانونی بودن دستور می دهد که قوانین کیفری به طور دقیق تفسیر شوند و آنها را با گسترش قیاسی اعمال نکنند. اگر یک قانون کیفری در مفهوم یا کاربرد آن مبهم باشد، اغلب تفسیر مضیق به نفع متهم داده می شود.

این بدان معنا نیست که قانون در حقوق جزا در جهان باید به معنای واقعی کلمه تفسیر شود، در صورتی که انجام این کار، هدف روشن اساسنامه را نقض می کند. قانون جزایی نمونه شامل مقرراتی است که در برخی از قوانین وضع شده است. از سویی دیگر، اصل قانونی بودن اعمال قانون را به ماسبق نمی‌داند.

برای محکومیت شخصی، باید قانون در زمان ارتکاب عمل جاری بوده باشد. این جنبه از اصل در مقررات پیشین قانون اساسی برای حمایت از حقوق بشر و آزادی‌های اساسی و میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی گنجانده شده است. در نهایت باید در نظر داشت که زبان قوانین کیفری باید تا حد امکان واضح و بدون ابهام باشد تا به قانون شکن احتمالی هشدار عادلانه داده شود. در برخی کشورها قوانین حتی ممکن است غیرقابل اجرا در نظر گرفته شوند، اگر مبهم باشند.

محافظت در برابر خطر مضاعف

سیستم‌های حقوقی در حقوق جزا در جهان ، عموماً محدودیت‌هایی را در برابر تعقیب بیش از یک‌بار یک فرد برای همان جرم در نظر می‌گیرند. در حقوق انگلیسی-آمریکایی، دشوارترین مشکلات خطر مضاعف شامل این سؤال است که آیا تعقیب دوم برای جرم «یکسان» است یا «متفاوت» است.

بر این باور خواهد بود که تبرئه یا محکومیت یک جرم، تعقیب بعدی یک جرم کمتر را که در جرم اول گنجانده شده است، ممنوع می کند. با توجه به تفاوت های اجرای حقوق کیفری در  کشورهای مختلف، بهتر است در صورت مهاجرت به هر یک از کشورهای اروپایی، آسیایی و دیگر نقاط دنیا، اطلاعات کافی را در خصوص حقوق جزا در جهان بدست آورید. در صورتی که دارای پرونده کیفری در دادگاه هستید، می توانید برای اجاره وثیقه از طریق سون اقدام کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.