بررسی پرونده های دادگاه کیفری

پرونده های دادگاه کیفری ، با پرونده های مدنی متفاوت است. در آغاز یک پرونده جنایی، تصمیم گیرندگان اصلی دادستان است. وکیل متحده در اکثر دادرسی های دادگاه، از جمله تمام تعقیب کیفری، نماینده دولت می باشد. در صورتی که به عنوان جرم کیفری در زندان هستید و قاضی برای شما قرار وثیقه صادر کرده است، می توانید برای اجاره سند از طریق گروه سون اقدام کنید. در این خصوص، راهنمایی های لازم ارائه می شود.

پرونده های دادگاه کیفری

بار اثبات جرم

در محاکمه جنایی، بار اثبات بر عهده دادگاه است. متهمان مجبور نیستند بی گناهی خود را ثابت کنند. در عوض، دادگاه باید برای اثبات گناهکار بودن متهم، شواهدی ارائه کند. معیار اثبات در یک محاکمه کیفری به دادستان بار بسیار بیشتری نسبت به شاکی در یک دادگاه مدنی می دهد. متهم باید “فراتر از شک معقول” مجرم شناخته شود، به این معنی که شواهد باید آنقدر قوی باشند که هیچ شک منطقی در ارتکاب جرم در پرونده های دادگاه کیفری ، توسط متهم وجود نداشته باشد.

پیش محاکمه

در اولین حضور، قاضی که گزارش های دستگیری و تحقیقات پس از دستگیری را بررسی کرده است، اتهامات وارده را به متهم ارائه می کند، بررسی می نماید که آیا متهم باید تا زمان محاکمه در زندان نگه داشته شود یا خیر. همچنین در این زمان است که تعیین می کند که آیا دلیل محتملی برای باور به جرم وجود دارد یا خیر و متهم مرتکب آن شده است.

به متهمانی که توانایی پرداخت وکیل را ندارند از حق برخورداری از وکیل تعیین شده توسط دادگاه آگاه می شوند. متهمانی که قبل از محاکمه در جامعه آزاد می شوند، ممکن است تحت نظارت الکترونیکی یا آزمایش مواد مخدر قرار گیرند و در پرونده های دادگاه کیفری لازم است برای اطمینان از حضور در دادگاه، گزارش های دوره ای را به یک افسر خدمات پیش از محاکمه ارائه دهند.

دادرسی در پرونده کیفری

متهم به اتهامات وارده توسط دادستان در یک جلسه دادگاه موسوم به دادرسی وارد می شود. بیش از 90 درصد از متهمان به جای حضور در دادگاه به گناه خود اعتراف می کنند. اگر یک متهم در ازای موافقت دادگاه با کنار گذاشتن برخی اتهامات یا توصیه مجازات ملایم به گناه خود اقرار کند، این توافق اغلب «معامله اعتراف» نامیده می‌شود.

اگر متهم اقرار به گناه کند، قاضی ممکن است حکمی را صادر نماید، اما معمولاً جلسه بعدی را برای تعیین حکم تعیین می کند. در بیشتر پرونده های دادگاه کیفری و پرونده های جنایی، قاضی قبل از صدور حکم منتظر نتایج گزارش حضوری از دفتر دادگاه است. اگر متهم اعتراف به بی گناهی کند، قاضی جلسه محاکمه را تعیین می کند.

پرونده های دادگاه کیفری
پرونده های دادگاه کیفری

کشف پیش از محاکمه

پرونده‌های جنایی شامل مراحل محدود کشف قبل از محاکمه، مشابه موارد در پرونده‌های مدنی، اما با محدودیت‌هایی برای محافظت از هویت خبرچین‌های دولتی و جلوگیری از ارعاب شاهدان است. وکلای دادگستری، همچنین می‌توانند درخواست‌هایی را مطرح کنند که درخواست‌هایی برای صدور حکم توسط دادگاه قبل از محاکمه است، مانند سرکوب شواهدی که می‌تواند حقوق اساسی متهم را نقض کند.

اگر متهمی در پرونده های دادگاه کیفری بی گناه شناخته شود، متهم آزاد می شود و دادگاه نمی تواند تجدید نظر کند. این شخص ممکن است دوباره برای همان جرم در دادگاه مورد اتهام قرار نگیرد. قانون اساسی «خطر مضاعف» یا دو بار محاکمه برای یک جرم را ممنوع کرده است.

صدور حکم متعم

در صورت مجرم بودن حکم، قاضی حکم متهم را تعیین می کند. در طول صدور حکم، دادگاه ممکن است دستورالعمل‌های کمیسیون مجازات، شواهد ارائه شده در دادگاه و همچنین اطلاعات مرتبط ارائه شده توسط افسر خدمات پیش از محاکمه، وکیل مدافع را در نظر بگیرد.

در پرونده های دادگاه کیفری ، مجازات ممکن است شامل مدت حبس، جریمه نقدی به دولت و جبران خسارت به قربانیان جرم باشد. افسران آزمایشی دادگاه، شرایطی را که توسط دادگاه در بخشی از یک مجازات کیفری وضع شده است، اجرا می کنند.

نظارت بر مجرمان ممکن است شامل خدماتی مانند آزمایش و برنامه‌های درمانی سوء مصرف مواد، مشاوره شغلی و گزینه‌های جایگزین بازداشت، مانند حبس خانگی یا نظارت الکترونیکی باشد. در صورتی که نیاز به کمک در خصوص پرونده خود دارید و توان پرداخت مبلغ قرار وثیقه را نداشته و به دنبال اجاره سند برای ارائه به دادگاه هستید، می توانید از خدمات گروه سون بهره مند شده و برای اجاره وثیقه اقدام کنید.

برای این کار، مشاوره های لازم را از ابتدا از کارشناسان دریافت کرده و نحوه انعقاد قرارداد را با ایشان، بررسی کنید. همچنین هزینه دریافتی بابت سند اجاره ای را نیز می توانید پیش از هر اقدامی، جویا شوید. گروه سون به شما کمک خواهد کرد تا شرایط دشوار رهایی از این مساله و زندان را پشت سر بگذارید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.