اعتراض به قرار وثیقه دادگاه

اگر پلیس نگرانی هایی در مورد آزادی زندانی داشته باشد، او را برای جلسه وثیقه به دادگاه خواهد برد. قاضی یا قاضی صلح، تصمیم می گیرد که او را در مدتی که منتظر محاکمه است، با قرار وثیقه دادگاه آزاد کند یا تا زمان محاکمه در بازداشت بماند. قرار وثیقه می تواند به صورت نقدی پرداخت شده و یا با وثیقه ملکی به صورت اجاره سند یا اجاره وثیقه صورت گیرد. شما می توانید در این خصوص، راهنمایی های لازم را از گروه حقوقی سون دریافت کنید.

قرار وثیقه دادگاه

جلسه وثیقه چیست؟

جلسه وثیقه، زمانی است که متهم به جرم، پس از دستگیری به دادگاه مراجعه می کند. آنها در دادگاه از یک قاضی یا قاضی صلح می خواهند که تصمیم بگیرد که آیا پلیس می تواند آنها را در زندان نگه دارد یا اینکه باید آنها را رها کند. ممکن است فرد با شرایطی رها شود که باید از آنها با قرار وثیقه دادگاه پیروی کند. به عنوان مثال، دادگاه ممکن است به آنها دستور دهد که از قربانی دوری کنند.

آنچه را که می خواهید دادگاه در مورد شما و زندانی بداند به افسر تحقیق بگویید. می ‌توانید شرایطی را که می ‌خواهید برای آزادی عزیزتان در زمان ارائه بیانیه یا در اسرع وقت بعد از آن، درخواست کنید. اگر زندانی تا جلسه وثیقه بازداشت شود، کارمندان دادگاه یا پلیس، قبل از آزادی، با شما تماس خواهند گرفت تا از شما اطلاعاتی مانند نگرانی های ایمنی را بخواهند.

برای شما مهم است که یک شماره تلفن به روز و در دسترس، به پلیس بدهید تا با شما تماس بگیرند. اگر زندانی با قرار وثیقه دادگاه آزاد نشود و او در زندان منتظر محاکمه خود باشد، دادگاه می تواند دستور دهد که او با خانواده ارتباط برقرار کند.

جلسات وثیقه

جلسه وثیقه زمانی است که قاضی تصمیم می گیرد که آیا باید در زندان نگه داشته شوید یا اجازه دهد تا زمانی که پرونده شما در دادگاه جنایی است به جامعه بازگردید. پس از جلسه وثیقه، ممکن است قرار وثیقه دادگاه را دریافت کنید که حکم دادگاهی است که به شما امکان می‌ دهد تا زمانی که پرونده شما در سیستم دادگاه است، در جامعه بمانید.

معمولاً شرایطی برای وثیقه شما وجود دارد و اینها قوانینی هستند که باید دقیقاً رعایت شوند، در غیر این صورت ممکن است شما را به زندان برگردانند تا منتظر تاریخ دادگاه بعدی خود باشید. می توانید در این خصوص، با وکلای گروه حقوقی سون مشورت کرده و از آنان در رویه پرونده زندانی، راهنمایی دریافت کنید.

آماده شدن برای طرح وثیقه

جایی که شما با قید وثیقه در آنجا زندگی خواهید کرد، دارای اهمیت می باشد. چه کسی پس از قرار وثیقه دادگاه ، بر شما نظارت خواهد کرد. به عنوان مثال، این می تواند ضامن باشد یا اگر کسی را ندارید که بتواند ضامن شما باشد، برنامه نظارت بر وثیقه که وکیل شما می تواند شما را به آن ارجاع دهد را بررسی کنید. وکلای گروه حقوقی سون، می توانند برای اجاره سند با شما همکاری کنند.

قرار وثیقه دادگاه
قرار وثیقه دادگاه
قرار وثیقه دادگاه

روند قانونی در جلسه وثیقه

بر اساس قانون کیفری، شما به عنوان متهم حق دارید در 24 ساعت پس از دستگیری در صورت وجود قاضی، یا در اسرع وقت در صورت عدم دسترسی، قرار وثیقه دادگاه داشته باشید. ممکن است شما را از ایستگاه پلیس یا زندان به دادگاهی ببرند که در سلولی نگه داشته شوید. شما این فرصت را خواهید داشت که در آن روز با وکیل خود یا وکیل آزاد صحبت کنید که به آن وکیل وظیفه می گویند.

مامور، اتهامات را می خواند. در برخی موارد، قاضی، یک شاهد را فرا می خواند که می تواند افسر تحقیق باشد. این وظیفه قاضی است که نشان دهد که می توانید با قرار وثیقه دادگاه آزاد شده و یا امکان آن را ندارید. برای شما مهم است که بر برنامه وثیقه خود تمرکز کنید. این به دادگاه نشان می دهد در کجا زندگی خواهید کرد و اگر در جامعه هستید چگونه بر شما نظارت می شود.

وکیل شما می تواند شما یا یک ضامن بالقوه را به دادگاه بخواند تا دادگاه را متقاعد کند که اگر به قید وثیقه آزاد شوید، شرایط وثیقه خود را رعایت خواهید کرد و در تاریخ دادگاه حاضر خواهید شد. سپس یک قاضی تصمیم می گیرد که یا شما را به قید قرار وثیقه دادگاه آزاد کند یا شما را در زندان نگه دارد تا منتظر محاکمه خود باشید.

دادگاه به شدت اتهامات، سوابق و برنامه شما رسیدگی خواهد کرد. اگر آزاد شوید معمولاً شرایطی برای انجام یا عدم انجام برخی کارها وجود دارد. رعایت دقیق شرایط بسیار مهم است. اگر این کار را نکنید، ممکن است دوباره به زندان بیفتید. اگر آزاد نشوید، نمی توانید جلسه دیگری برای وثیقه داشته باشید. وکیل شما می تواند گزینه ها را توضیح دهد.

معمولاً فرد متهم به جرم (متهم) در انتظار محاکمه آزاد می شود. با این حال، قاضی ممکن است تصمیم بگیرد که متهم باید در بازداشت بماند یا با قرار وثیقه دادگاه آزاد شود. این بدان معناست که متهمان باید تا پایان محاکمه پشت میله های زندان بمانند. قاضی این تصمیم را در «جلسه آزادی موقت» که «جلسه وثیقه» نیز نامیده می‌شود، اتخاذ خواهد کرد.

آیا جلسه وثیقه، محاکمه است؟

هنگامی که یک متهم بازداشت شده برای اولین بار نزد قاضی حاضر می شود، این امکان را دارد که درخواست آزادی کند. فردی که توسط پلیس دستگیر و بازداشت شده است باید در اسرع وقت به قاضی معرفی شود. این مرحله در فرآیند “ظاهر” نامیده می شود.

در این ظاهر، دادستان ممکن است به آزادی متهم اعتراض کند. پس از آن متهم می تواند درخواست «جلسه آزادی موقت» با قرار وثیقه دادگاه کند. این معمولاً به عنوان “جلسه وثیقه” شناخته می شود. این بدان معناست که قاضی در مورد آزادی متهم تا زمان محاکمه تصمیم می گیرد. جلسه وثیقه محاکمه نیست. قاضی نیازی به تشخیص مجرم یا بی گناه بودن متهم ندارد. ضمن آنکه متهم نیازی به دفاع از خود در برابر اتهام کیفری ندارد. اما آزادی یا بازداشت به عهده قاضی است.

در جلسه قرار وثیقه دادگاه ، قاضی تصمیم می گیرد که آیا متهم باید آزاد شود یا تا پایان محاکمه در بازداشت بماند. اگر متهم آزاد شود، عموماً باید شرایط خاصی مانند عدم تماس با قربانی یا افراد دیگر در ارتباط با جرم، به جاهای خاصی نرفتن و نداشتن سلاح گرم را در نظر داشته باشد.اگر متهم شرایط تعیین شده از سوی قاضی را رعایت نکند، متهم می تواند مجدداً دستگیر و به جرم جدیدی متهم شود. در خصوص حل پرونده خود و ارائه وثیقه و اجاره سند ، با کارشناسان و وکلای گروه حقوقی سون در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.