تبدیل وثیقه کیفری

تبدیل وثیقه کیفری دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این یک تغییر در وثیقه است که در ابتدا به شما اعطا شده بود. هنگامی که در ابتدا به شما وثیقه اعطا می شود، به احتمال زیاد دادگاه یا پلیس پس از آزادی شما شرایط وثیقه را نیز تعیین کرده است. اگر دلیل موجهی برای تغییر شرایط وثیقه خود دارید، دادگاه ممکن است اجازه تغییر در این شرایط را بدهد.

تبدیل وثیقه کیفری

شرایط تغییر وثیقه

شرایطی وجود دارد که شما باید برای تغییر وثیقه اقدام کنید. به عنوان مثال، اگر خانه را تغییر دهید و آدرس شما تغییر کند، باید درخواست تبدیل وثیقه کیفری تا این حد را داشته باشید. درخواست تغییر در وثیقه شما می تواند یک فرآیند پیچیده باشد، بنابراین مهم است که یک وکیل در کنار خود داشته باشید تا بهترین شانس را برای تغییر وثیقه به شما بدهد. در این خصوص می توانید از خدمات گروه حقوقی سون بهره مند شده و برای اجاره سند و یا اجاره وثیقه نیز از طریق ایشان اقدام کنید.

تنها دو روش برای درخواست تغییر وثیقه وجود دارد. اولین مورد این است که از دادگاه درخواست تغییر دهید که به شما وثیقه داده است. دوم این است که برای تغییر شرایط وثیقه خود به دادگاه بالاتر شکایت کنید. وکیل شما درخواست تبدیل وثیقه کیفری مربوطه را برای دادگاهی که در آن درخواست وثیقه می کنید، آماده می کند. سپس آنها این درخواست را از طرف شما در دادگاه ارائه خواهند کرد.

چه کسی می تواند برای تغییر وثیقه درخواست دهد؟

متهم با قرار وثیقه، دادستان در رسیدگی به جرم و شاکی به جرم خشونت خانگی می توانید برای تغییر وثیقه ادام کند. در صورتی که وثیقه بر اساس قانون جنایات (خشونت خانگی و شخصی) اعطا شده باشد، شخصی که برای حمایت از او حکم صادر شده است، می تواند در خواست کند.

همچنین، یک دادگاه یا قاضی مجاز که قدرت رسیدگی به درخواست وثیقه را دارد، همچنین ممکن است به درخواستی برای تبدیل وثیقه کیفری رسیدگی کند. دادگاه یا قاضی مجاز رسیدگی کننده به درخواست تغییر می تواند آن را رد کند یا شرایط وثیقه را مطابق درخواست تغییر دهد.

چند نمونه رایج از تغییرات وثیقه چیست؟

 1. تغییرات در شرایط اجرایی مانند تغییر زمان یا نحوه ارائه تست تنفس توسط پلیس.
 2. تغییرات در الزامات امنیتی مانند تغییر میزان یا منبع امنیت، که برای تضمین وثیقه شما نگهداری می شود.
 3. تغییرات در الزامات رفتاری مانند تغییر زمان مراجعه به پلیس، زندگی در آدرس دیگری یا تغییر مقررات منع رفت و آمد.

اگر در حال حاضر وثیقه ارائه کرده و به تبدیل وثیقه کیفری خود نیاز دارید، پس می توانید از خدمات گروه حقوقی سون استفاده کنید که در زمینه خود متخصص هستند و تجربه زیادی در رسیدگی به درخواست های وثیقه، درخواست های وثیقه مرخصی و درخواست های تغییر وثیقه دارند.

نقض شرط وثیقه می تواند عواقب جدی داشته باشد و ممکن است منجر به دستگیری نابهنگام شما شود. برای جلوگیری از نقض وثیقه، ممکن است بتوانید از دادگاه برای تغییر در وثیقه خود درخواست دهید. تیم وکلای سون اینجا هستند تا بهترین دفاع حقوقی را به شما ارائه دهند.

آنها بر روی یک حوزه قانون تمرکز و بخش کیفری تمرکز کرده و تا اطمینان حاصل کنند که دانش آنها از قوانین و رویه قضایی که اعمال می شود همیشه به روز است. وکلای سون، درخواست های وثیقه آخر هفته و درخواست های تبدیل وثیقه کیفری را به طور منظم تهیه و ارائه می کنند. اگر در موقعیتی قرار گرفته اید که نیاز به تغییر شرایط وثیقه خود دارید، یکی از وکلای سون می تواند از طرف شما این امر را ترتیب دهد.

تغییر کارکرد وثیقه

 1. نکته ای که لازم است در اینجا به آن پرداخته شود تغییر کارکرد وثیقه است. در واقع، افزایش تعداد افرادی که قبل از محاکمه در زندان نگهداری می شوند، به دلیل تغییر در کارکرد وثیقه است. به طور سنتی، تصمیمات اساساً مبتنی بر ارزیابی این بوده است که آیا فرد متقاضی وثیقه، در صورت آزاد شدن مجدد به جامعه، برای رسیدگی به پرونده خود در دادگاه حاضر می شود یا خیر.

  هر کسی که بعید به نظر می رسد این کار را انجام دهد تا زمان محاکمه در زندان نگه داشته می شود. در حقیقت، تصمیمات در مورد وثیقه و تبدیل وثیقه کیفری ، اکنون بر محافظت از جامعه در برابر جنایاتی متمرکز است که ممکن است در صورت آزاد شدن افراد با وثیقه انجام شود. این بدان معناست که وثیقه در حال حاضر اساساً به عنوان وسیله ای برای پیشگیری از جرم عمل می کند.

  تغییرات قانونی دریافت وثیقه را دشوارتر کرده است. در حال حاضر بیش از 100 جرم وجود دارد که در آن فرد متقاضی وثیقه باید دلیل عدم ارتکاب به جرم خود را مشخص کند. این جرایم شامل قتل و همچنین بسیاری از جرایم مربوط به مواد مخدر و تجاوز است.

  این “تعهد معکوس” مغایر با اصول قانونی ثابت شده است که بی گناهی را فرض می کند و مسئولیت تشکیل پرونده علیه یک متهم را بر عهده دادستان می گذارد که در این شرایط، متهم می تواند برای تبدیل وثیقه کیفری نیز اقدام کند.

  اگر شرایط وثیقه خود را زیر پا بگذارم چه اتفاقی می افتد؟

  اگر وثیقه خود را نقض کنید، خطر از دست دادن آن را دارید. بسته به شدت نقض، افسر پلیس ممکن است به شما هشدار بدهد. اگر نقض جدی تلقی شود، ممکن است شما را دستگیر کرده و به دادگاه بازگردانند.

  در صورت داشتن اسناد پشتیبان که تغییرات اساسی در شرایط را نشان می دهد، به احتمال زیاد درخواست شما برای بررسی سند برای وثیقه تایید می شود. به عنوان مثال، اگر اتهام معوقه علیه شما رفع شده است، باید اطلاعاتی را درج کنید که نشان دهد اتهام دیگر فعال نیست.

تبدیل وثیقه کیفری
تبدیل وثیقه کیفری
تبدیل وثیقه کیفری

اگر شرایط من تغییر کند و درخواست تغییر وثیقه نکنم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر شرایط شما تغییر کرد و برای تبدیل وثیقه کیفری درخواست نکردید، ممکن است شرایط وثیقه را نقض کنید. عواقب انجام این کار می تواند شدید باشد و شامل ابطال وثیقه و دستگیری باشد. در صورت نیاز به کمک در خصوص اجاره سند و تبدیل وثیقه خود، می توانید از طریق گروه سون اقدام کرده و برای آزادی عزیزتان شرایط را ایجاد نمایید.

در بسیاری از مواقع در پرونده های مهم و کیفری، شما به احتمال زیاد نیاز به پرداخت یک وکیل دارید تا در بررسی وثیقه به شما کمک کند. مشاور وظیفه ممکن است نتواند در این مورد کمک کند. این بستگی به صلاحیت قضایی و شرایط پرونده شما دارد. یک وکیل می تواند به شما کمک کند تا درخواست را تکمیل کرده و مدارک خود را ارائه دهید و از یک قاضی در دیوان عالی دادگستری بخواهد که دستور آزادی شما را صادر کند.

اجاره سند در کرج
مقالات

اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.