شرایط آزاد شدن وثیقه

صرف نظر از اینکه چه نوع آزادی صادر شده است، آزادی متهم از بازداشت مشمول شرایط خواهد بود. شرط این است که فرد متهم، در صورتی که بخواهد خارج از زندان بماند، باید از آن پیروی کند. برخی شرایط مستلزم آن است که متهم اقدامی انجام دهد. برخی شرایط ایجاب می کند که متهم از انجام عملی خودداری کند. این موارد تماما می تواند در شرایط آزاد شدن وثیقه متهم، موثر باشد. شما می توانید برای دریافت و اجاره وثیقه یا اجاره سند ، از گروه حقوقی سون ، کمک های لازم را دریافت کنید.

شرایط آزاد شدن وثیقه

ضرورت رعایت شرایط

عدم پیروی از این شرایط، موجب بازداشت مجدد، اتهامات جدید و لغو فرم قبلی آزادی می‌شود. برخی از متهمانی که ابتدا آزاد شدند، دیگر واجد شرایط آزادی نیستند و باید قبل از محاکمه در بازداشت بمانند. یک شرط فوق‌العاده متداول برای افراد متهم، عدم تماس مستقیم یا غیرمستقیم با شاهد یا قربانی جرم است.

از شرایط آزاد شدن وثیقه این است که معمولاً یک شعاع از خانه یا محل کار فرد وجود دارد. این اغلب برای شخص متهم در یک مشارکت خانگی دشوار است، زیرا قربانی اغلب آغاز کننده تماس است. برای پلیس مهم نیست که چه کسی تماس را آغاز کرده است. متهم با این شرایط باید اقدامات مثبتی را برای اجتناب از قربانی یا شاهد انجام دهد. اگر تصادفاً به مجاورت آنها بیایند، متهم باید فوراً آنجا را ترک کند.

تغییر شرایط

اغلب اوقات یک متهم با وعده رعایت شرایط خود از بازداشت و مطابق با شرایط آزاد شدن وثیقه آزاد می شود، اما پس از آن متوجه می شود که یک شرط غیرقابل اجرا است. طبیعتاً وسوسه موافقت با هر چیزی برای رهایی وجود دارد. متهم پس از آزادی با واقعیت شرایط جدید و اینکه چگونه آزادی آنها را محدود می کند کنار می آید.

آنها اغلب مایلند شرایط خود را تغییر دهند زیرا آنها را دوست ندارند. شاید برای توضیح اینکه چرا باید با ادعای برخی نیاز، شرط را تغییر داد، به توجیه دیگری اتکا کرد. با این حال، شرایط هزینه آزاد شدن بود. افراد متهم باید بفهمند که به راحتی قابل تغییر نیستند.

امکان تغییر شرایط آزاد شدن وثیقه وجود دارد، اما معمولاً در برنامه فرد متهم نیست. به این معنا که معمولاً ماه ها طول می کشد تا شرایط سختگیرانه را دنبال کنید تا کسی اعم از قاضی و دادگاه، تغییر آنها را در نظر بگیرد.

موافقت قاضی

  1. اگر قاضی به تغییر رضایت دهد، احتمال وقوع آن بسیار بیشتر است. معمولاً می توان بدون رسیدگی رسمی انجام داد. بسته به شرایطی که به دنبال تغییر است، گاهی اوقات گرفتن رضایت از قربانی بسیار دشوار است. در صورت عدم رضایت ایشان، می توان یک جلسه استماع برای استدلال در مورد تغییر شرایط تعیین کرد. این در واقع یک جلسه برای شرایط آزاد شدن وثیقه است به جز اینکه متهم در حال حاضر خارج از بازداشت است. این می تواند یک پیگیری پرهزینه و زمان بر باشد.

    با این حال، در صورت موفقیت‌آمیز، شرایط تغییر می‌کند و شکل قدیمی انتشار برای شامل شرایط جدید اصلاح می‌شود. از سویی دیگر، پلیس ممکن است در طی تحقیقات فردی را دستگیر کند و سپس او را آزاد نماید یا بدون قید و شرط، برای حضور در دادگاه در تاریخ بعدی حضور در جامعه را برای وی خطر ساز نداند. این به عنوان ضمانت شناخته می شود.

    اما اگر مظنون را آزاد نکند، او باید با قید وثیقه نزد قاضی معرفی شود. آزادی موقت قضایی، زمانی اتفاق می افتد که قاضی یک متهم را آزاد کند، مشروط به بازگشت جامعه پس از طرح اتهام بوده و در انتظار محاکمه و استماع شرایط آزاد شدن وثیقه می باشد.

    اگرچه هیچ صلاحیت رسمی برای تبدیل شدن به یک ضامن شخصی در یک معامله وجود ندارد، اما به نظر می رسد می توان با نظارت و حضور دفتر حقوقی، برای آن اقدام نمود. در حالی که ضمانت‌ نامه شخصی وثیقه «سخت» نیست، اما در زمان نیاز به وثیقه ملکی ، سطحی از مسئولیت‌پذیری را افزایش می‌دهد و به وام‌دهندگان کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که وام‌گیرندگان قادر به ارائه وام خود هستند.

    نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که همواره باید در این خصوص، مشاوره های لازم را از کارشناسان دریافت کنید. اطلاعات ارائه شده در اینجا، صرفاً برای اهداف اطلاعاتی عمومی ارائه شده است و نباید به عنوان توصیه ای برای خرید، فروش یا نگهداری هر گونه اوراق بهادار یا سرمایه گذاری، مالیات، مالی، حسابداری، حقوقی، نظارتی تعبیر شود و یا در نظر گرفته شود. در صورتی که نیاز به وثیقه ملکی وجود دارد، می توانید برای اجاره سند یا اجاره وثیقه از طریق گروه حقوقی سون اقدام کنید.

شرط آزادی موقت متهم

یک استثنا از این عمل در جایی رخ می دهد که پلیس، متهمی را دستگیر کرده که معمولاً در یک غروب یا آخر هفته و وکیل حاضر نمی شود و یا برای بررسی گزارش به مشاور نیاز است، یا پلیس به زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند پرونده را کامل کند. در این شرایط، پلیس تصمیم گیرنده آن است که متهم را در بازداشت نگاه داشته یا به طور موقت تا زمان محاکمه و تکمیل مدارک، به جامعه بازگردد.

جایی که پلیس می خواهد متهم را برای دادگاه در بازداشت نگه دارد، پس از آن، متهم به دادگستری معرفی شده و برای رسیدگی به ارائه وثیقه مطابق با قرار تعیین شده و یا شرایط آزاد شدن وثیقه در بازداشتگاه قرار خواهد گرفت. در نهایت، یا جلسه وثیقه برگزار می‌شود و متهم یا بازداشت شده با شرایط آزاد خواهد شد.

قانون کیفری شامل قوانینی است که بر وثیقه حاکم است. افرادی که متهم به یک جرم طبق قانون اساسی حق آزاد شدن از حبس را دارند، مگر اینکه وکیل قربانی، بتواند ادامه بازداشت خود را مطابق با قانون توجیه کنند. موقعیتی که وکیل در رابطه با وثیقه، از جمله اینکه آیا به دنبال بازداشت این فرد است یا خیر، پیگیر است. این شامل بررسی دقیق شرایط خاص پرونده، سابقه متهم، شرایط آزاد شدن وثیقه و خطر برای پلیس است.

شرایط آزاد شدن وثیقه
شرایط آزاد شدن وثیقه
شرایط آزاد شدن وثیقه

انواع قرار وثیقه

پس از صدور قرار وثیقه، متهم می تواند بازداشت یا آزاد شود. دادگاه تصمیم می گیرد که متهم را به به تعهد یا شناسایی آزاد کند. ماهیت جرم مورد ادعا، سوابق متهم و خطر ارائه شده در شرایط در این امر و شرایط آزاد شدن وثیقه نقش دارد. یک تعهد، صرفاً متهم را ملزم به حضور در دادگاه و رعایت موارد گفته شده می کند.

اگر متهم در دادگاه حاضر نشود یا شرایط آزادی را رعایت نکند، مجازات دارد. دادگاه همچنین می تواند فرد را ملزم به واریز وجه نقد قبل از آزادی کند که در این شرایط، متهم یا خانواده وی می توانند آن را به وثیقه تبدیل کرده و با در نظر گرفتن تهیه اجاره سند یا اجاره وثیقه ، شرایط آزادی متهم را فراهم نمایند. در این شرایط، ضامن متهم، شخصی است که می پذیرد که در صورت عدم حضور متهم در دادگاه یا شرط آزادی، وثیقه را دادگاه ضبط نماید. در این خصوص، راهنمایی های لازم را از گروه حقوقی سون دریافت کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات

اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.