شرایط مرخصی گرفتن زندانی

هنگامی که شما به عنوان متهم، به زندان وارد می شوید، کارکنان توضیحات فیزیکی، مشخصات شخصی شما را ثبت می کنند و دارایی شما را می گیرند. این شامل هر گونه جواهرات یا ساعتی است که ممکن است بپوشید. سپس در یک برنامه حاضر می شوید. جایی که در مورد زندان و قوانین آن و آنچه در طول مدت اقامت در آنجا از شما خواسته می شود، می آموزید. همچنین، شرایط مرخصی گرفتن زندانی نیز، به طور روشن بیان می شود.

انواع قاب گوشی سامسونگ

اقدامات اولیه

سپس از نظر سلامت، آموزش و نیازهای مداخله ای برای طبقه بندی امنیتی مورد ارزیابی قرار می گیرید. این گزینه‌های قرارگیری در مرکز و همچنین دسترسی به آموزش، مداخله و برنامه‌های کاری را تعیین می‌کند. طبقه بندی و ارزیابی می تواند تا 3 هفته طول بکشد و پس از تکمیل ممکن است به زندان دیگری منتقل شوید که با نیازهای شما سازگارتر است.

امکاناتی که در زندان خواهید داشت شامل لوازم بهداشتی، لباس، کفش، ملافه و گاهی اوقات تلویزیون است. همچنین، وسایل شخصی مانند لباس، کاغذ تحریر، خودکار، عکس و ساعت، کتاب‌ها و مواد آموزشی اضافی، رادیو یا موارد دیگری که تأیید شده‌اند را در اختیار دارید. این بسته به مکانی که در آن قرار دارید و طبقه‌بندی امنیتی شما می باشد. در نهایت با شرایط مرخصی گرفتن زندانی نیز آشنا می شوید.

پول و خریدن وسایل در زندان

زمانی که در زندان هستید، می توانید یک حساب شخصی در زندان داشته باشید. می توانید از این برای خرید اقلام مجاز استفاده کنید. می توانید از حساب زندان خود برای خرید اقلامی از غذاخوری زندانیان از جمله اقلام غذایی و اقلام تفریحی خاص مانند وسایل هنری، سرگرمی و آموزشی مستقیماً از زندان استفاده کنید.

ممکن است بتوانید اقلام خاصی را که از غذاخوری زندانیان در دسترس نیستند، از یک منبع خارجی تأیید شده خریداری کنید. همچنین مواردی مانند لباس زیر، مجلات، کارت تبریک، موسیقی ضبط شده، کفش و کالاهای الکتریکی را شامل می شود. هنگام استفاده از شرایط مرخصی گرفتن زندانی ، می توانید این اقلام را خود تهیه نمایید.

همچنین ممکن است مجبور شوید برای پرداخت اقلامی از اموال زندانی که در حین زندان عمداً شکسته‌اید، از پول در حساب زندان خود استفاده کنید یا ممکن است مجبور شوید طبق طرح جبران خسارت جنایی به قربانی پرداخت کنید. پس از ترخیص از زندان، پول باقی مانده در صندوق امانی به شما داده خواهد شد.

مقررات لباس

شما باید همیشه از لباس های ارائه شده توسط زندان استفاده کنید. در صورت حضور در دادگاه مجاز به پوشیدن لباس شخصی خود خواهید بود. لباس شما باید مرتب و تمیز باشد. برنامه های روزانه یک زندانی بسیار ساختار یافته است، با زمان‌های مشخصی برای تجمع، سرشماری، وعده‌های غذایی است که به صورت جمعی خورده می‌شود.

انواع قاب گوشی سامسونگ
انواع قاب گوشی سامسونگ
انواع قاب گوشی سامسونگ

برقراری تماس

در زمان زندان اجازه دسترسی به تلفن همراه را ندارید. با این حال، می توانید از طریق سیستم تلفن زندانیان تماس برقرار کنید. برای دسترسی به آن باید یک درخواست کتبی به مقامات زندان ارائه دهید که شامل لیستی از شماره تلفن ها می شود. یک زندانی می تواند تا 10 شماره ثبت شده داشته باشد. در صورتی که شرایط مرخصی گرفتن زندانی وجود داشته باشد، این موارد برای ایشان ساده تر می شود.

افرادی که می خواهید با آنها تماس بگیرید. اینها از نظر صحت بررسی می شوند و اطمینان حاصل می شود که شخصی که لیست کرده اید می خواهد از شما تماس دریافت کند. مدت زمان تماس ها نیز محدود است، ضبط می شود و ممکن است توسط مقامات زندان نظارت شود. شما مجاز به تغییر مسیر به شماره های دیگر یا شرکت در تماس های کنفرانسی نیستید.

دریافت تماس های تلفنی

زندانیان معمولا نمی توانند تماس های تلفنی دریافت کنند. اگر فکر می کنید ممکن است شرایط اضطراری وجود داشته باشد که خانواده شما ممکن است نیاز به تماس با شما داشته باشد، این موضوع را با یکی از کارکنان در میان بگذارید. در زندان، زندانیان به ایمیل، رسانه های اجتماعی یا اینترنت دسترسی ندارند.

در شرایط مرخصی گرفتن زندانی ، تعریف مشخصی از محدودیت ها و شرایط تعیین شده برای زندانی وجود دارد. اما این در حالی است که هیچ محدودیتی برای تعداد نامه هایی که می توانید ارسال یا دریافت کنید وجود ندارد. تمام نامه‌های معمولی برای کالاهای قاچاق جستجو می‌شوند، اما سانسور نمی‌شوند مگر اینکه توسط شخص مسئول مجاز باشد. نامه های دریافتی (به استثنای نامه های ممتاز) باید فقط حاوی نامه ها و عکس های خانوادگی تایید شده باشد. در صورت تایید، می توانید مطالب مذهبی، لباس زیر و لباس مجلسی را نیز از طریق پست دریافت کنید.

هر نامه ای که تهدیدی برای امنیت یا ایمنی محسوب می شود ممکن است توقیف شود و ممکن است فرستنده برای ارسال اقلام غیرقانونی هزینه شود. تمام نامه‌های ارسالی، بدون مهر و موم در جعبه ارائه شده قرار می‌گیرند. محتوای نامه‌های ممتاز نمی‌تواند توسط افسر خدمات اصلاحی باز یا خوانده شود، مگر در شرایط خاص باشد و به نظر بیاید که آنها مشکوک بوده و حاوی یک کالای ممنوعه است.

اقلام نامه های ممتاز را فقط می توان به یک شخص تجویز شده ارسال کرده یا از آن دریافت نمود. این شامل نامه های نماینده قانونی زندانی، مدیر دادستانی عمومی، هیئت اصلاحات جامعه، دادگاه، بازرس یا وزیر خدمات اصلاحی است. اگر زندانی در حال ارسال نامه برای یک فرد تعیین شده باشد، می توان آن را بدون حضور افسر خدمات اصلاحی مهر و موم کرد. در صورتی که به عنوان متهم در زندان هستید، شرایط مرخصی گرفتن زندانی را از گروه سون سوال کنید.

بازدیدکنندگان زندان

در حین زندان مهم است که با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنید. یک زندانی حق دارد هفته ای یک بار ملاقات غیر تماسی داشته باشد، اما در صورت تایید، ممکن است هر هفته حداکثر 2 ساعت ملاقات شخصی داشته باشد.

این علاوه بر بازدید نمایندگان قانونی یا بازدیدکنندگان رسمی است. با این حال، همه نمی توانند بازدید داشته باشند. افراد دارای سابقه کیفری ممکن است اجازه ملاقات با شما را نداشته باشند. بازدیدکنندگان باید درخواست دهند و وقت بازدید را درخواست کنند تا شما را ملاقات نمایند. همچنین، باید ثابت شود که چه کسی هستند و قوانین و مقررات زندان را در طول بازدید رعایت کنند. برای اطلاع از شرایط مرخصی گرفتن زندانی و تامین قرار وثیقه و اجاره سند ، از خدمات ما بهره مند شوید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.