اجاره وثیقه در شیراز

هنگامی که شخصی به جرمی متهم می شود و در بازداشت پلیس قرار می گیرد، باید به اولین دادگاه موجود آورده شود تا دادگاه تصمیم بگیرد که آیا باید همچنان در بازداشت نگه داشته شود یا خیر. سرویس دادستانی عمومی، باید اتهامات را بررسی کند که آیا هنوز نیازی به نگه داشتن فرد در بازداشت وجود دارد یا خیر. دادستانی، در برخی از مواقع، از دادگاه می خواهد که در صورتی که فردی را در معرض خطر قرار می دهد، در بازداشت باقی بماند. اما اگر برای آزادی موقت تا زمان محاکمه، به وثیقه نیاز دارید، می توانید برای اجاره وثیقه در شیراز از طریق گروه سون اقدام کنید.

اجاره وثیقه در شیراز

وثیقه چیست و چه کاربردی دارد؟

وثیقه اغلب به این معنی است که یک متهم در صورت شکستن شرایط وثیقه، برای پرداخت پول وارد یک تعهد می شود که یک پیوند بین آنها و دادگاه است. هرکسی که ضمانت نامه ارائه می دهد نیز ممکن است مجبور به شناسایی شود. اینها افرادی هستند که آماده اند در صورت زیر پا گذاشتن شرایط وثیقه خود، وارد یک وثیقه شده و ضرر کنند.

اگر فردی توسط پلیس متهم و با قرار وثیقه آزاد شود، اولین حضور در دادگاه باید ظرف 28 روز از تاریخ اتهام باشد. این معمولاً در دادگاه قاضی اتفاق می افتد، جایی که قاضی ناحیه بررسی می کند که آیا شواهد کافی برای ارتباط متهم با جرم وجود دارد یا خیر. بنابراین، می توانید در این شرایط، از اجاره وثیقه در شیراز استفاده کنید.

اگر متهمی در زندان نگه داشته شود، ممکن است دوباره برای وثیقه درخواست کند، اما معمولاً فقط زمانی که از آخرین باری که برای وثیقه درخواست کرده تغییری در شرایط ایجاد شده باشد. متهم همچنین می تواند به دلایلی مانند تشییع جنازه خانوادگی برای مدت کوتاهی برای وثیقه رحمت درخواست کند.

پس از این، آنها نمی توانند درخواست دیگری ارائه دهند مگر اینکه بتوانند قاضی را متقاعد کنند که چیزی در مورد پرونده یا شرایط شخصی آنها تغییر کرده است. قاضی بایستی برای وثیقه حکم صادر کند. اما اگر دادستان، مدارکی نشان دهد که خطر خاصی هست، ممکن است قاضی در صدور قرار وثیقه تعلل کند.

شرایط وثیقه

اگر دادگاه به متهم وثیقه اعطا کند، مدعی العموم بررسی خواهد کرد که آیا شرایط وثیقه می تواند به مقابله با خطرات شناسایی شده کمک کند، متهم باید زمان های مشخصی در آدرس تعیین و تایید شده حضور داشته باشد که به آن منع رفت و آمد گفته می‌شود. ممکن است متهم اجازه نداشته باشد به مکان های خاصی برود، افراد خاصی را ببیند.

اگر دادگاه وثیقه صادر کند حتی اگر دادستان علیه آن استدلال کرده باشد، مدعی العموم می تواند تجدید نظر کند. این استیناف در دیوان عالی رسیدگی خواهد شد. در چنین شرایطی می توانید از یک وکیل مجرب، راهنمایی های لازم را دریافت کنید و یا برای اجاره وثیقه در شیراز ، از کارشناسان سون یاری بگیرید.

روند ارائه وثیقه به دادگاه

پس از دستگیری و متهم شدن به یک جرم، پلیس باید این گزینه را داشته باشد که قبل از اولین حضور در دادگاه، فرد را در بازداشت نگه دارد یا به او وثیقه پلیس بدهد. در شرایطی که یک فرد در بازداشت قرار گرفته است، می تواند در اولین حضور خود یا در جلسات بعدی در دادگاه تقاضای تودیع وثیقه کند.

وثیقه اغلب به کسانی تعلق می گیرد که خطری برای امنیت عمومی تلقی نمی شوند. به عنوان مثال، بسیار بعید است که به فردی که متهم به یک جنایت بسیار جدی است وثیقه داده شود. قرارداد وثیقه ممکن است مشمول شرایط خاصی باشد. مثلاً ممکن است متهم مجبور باشد هر دو هفته یکبار به ایستگاه پلیس یا افسر وثیقه مراجعه کند. این در حالی است که می توان برای آزادی موقت، از اجاره وثیقه در شیراز استفاده کرد.

اجاره وثیقه در شیراز
اجاره وثیقه در شیراز
اجاره وثیقه در شیراز

تفاوت بین وثیقه پلیس و وثیقه دادگاه چیست؟

دو نوع وثیقه اصلی وجود دارد که شامل وثیقه پلیس و وثیقه دادگاه می شود.

وثیقه پلیس جایی است که پلیس، در حالی که تحقیقات در مورد جرم هنوز ادامه دارد یا جایی که فرد متهم شده است اما هنوز در دادگاه حاضر نشده است، وثیقه را دریافت می کند. وثیقه پلیس، به آنها اجازه می دهد تا تحقیقات خود را در مورد جرم ادعایی ادامه دهد و از فرد بخواهد برای بازجویی بیشتر به ایستگاه پلیس بازگردد.

وثیقه دادگاه جایی است که مقامات دادگاه بین جلسات دادگاه برنامه ریزی شده به متهم وثیقه می دهند. این به عنوان جایگزینی برای “بازداشت” است که در آن متهم بین جلسات یا قبل از تاریخ محاکمه در بازداشت نگهداری می شود.

بازداشت به چه معناست؟

هنگامی که فردی به عنوان بازداشت شده توصیف می شود، به این معنی است که تا زمان برگزاری دادگاه یا جلسه صدور حکم در بازداشت یا زندان نگه داشته می شود. معمولاً فرد بازداشت شده به دلیل خطایی مجرم شناخته نشده است و خود را «بی گناه» اعلام کرده است. در این خصوص، با کمک وکیل خود، برای اجاره وثیقه در شیراز اقدام کنید.

شرایط عدم پذیرش قرار وثیقه

دادگاه ها یا پلیس ممکن است تصمیم بگیرند که به فردی قرار وثیقه اعطا نکنند، اگر فکر کنند که آن فرد برای امنیت عمومی خطر دارد. اگر دادگاه یا پلیس احساس کند که احتمال بازگشت شما برای جلسه دادگاه کم است، ممکن است از وثیقه نیز امتناع کنند.

اما اگر وثیقه خود را نقض کنید یا به وثیقه پاسخ ندهید چه اتفاقی می افتد؟ در صورت عدم پاسخگویی به وثیقه یا نقض وثیقه، قانوناً مسئول بازداشت خواهد بود. اگر شرایط وثیقه تعیین شده توسط پلیس رعایت نشود یا نقض نشود، دادگاه ممکن است تصمیم به صدور حکم بازداشت بگیرد.

 

اگر وثیقه را نقض کرده اید، بهتر است با یک وکیل متخصص صحبت کنید که می تواند بهترین اقدام را به شما توصیه کند.

آیا می توانید برای وثیقه درخواست تجدید نظر کنید یا پس از رد اولیه وثیقه به شما اعطا شود؟

هر کس به زندان محکوم می شود حق دارد درخواست تجدید نظر برای وثیقه به دادگاه ارائه دهد. به این معنی که اگر به هر دلیلی از وثیقه رد شده اید، می توانید با مشاوره حقوقی صحیح به آن اعتراض کنید. همچنین برای درخواست اجاره وثیقه در شیراز اقدام نمایید.

دادگاه ها همچنین ممکن است تصمیم بگیرند که در صورت عدم ایجاد خطر برای مردم، بخشی از مدت محکومیت خود را به وثیقه اعطا کنند. بنابراین شرایط وثیقه شما واجد شرایط تغییر است و مواقعی وجود دارد که می توان پس از اینکه در ابتدا از شما رد شد، وثیقه به شما داده شد.

نحوه استیناف برای وثیقه

اگر به دنبال درخواست تجدیدنظر برای وثیقه هستید، باید با یک وکیل با سابقه ماهر در حقوق کیفری و وثیقه پلیس و دادگاه صحبت کنید. یک وکیل خوب که سالها تجربه در حقوق کیفری دارد، می تواند به شما در پرونده وثیقه کمک کند، چه درخواست تجدید نظر برای وثیقه که در ابتدا رد شده است یا چیز دیگری در مورد وثیقه دادگاه و پلیس را در نظر بگیرد.

از طرف دیگر، اگر احساس می‌کنید که مقامات به پرونده وثیقه شما بد رسیدگی کرده‌اند یا در این فرآیند با شما ناعادلانه رفتار شده است، در مورد اقدامات علیه پلیس اعتراض کنید. وکیل، توصیه‌ های زیادی در مورد طرح ادعای شما خواهد داشت. همچنین می توانید برای اجاره وثیقه در شیراز نیز از طریق گروه سون اقدام نمایید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.