اجاره وثیقه در کرج

هنگامی که به عنوان متهم در پرونده ای گرفتار می شوید، دادگاه برای شما قرار وثیقه تعیین می کند. در صورتی که توان پرداخت وثیقه و یا ارائه سند ملکی را ندارید، می توانید برای اجاره سند اقدام کنید. گروه سون، در این خصوص شما را یاری کرده و این امکان را فراهم می کند تا بتوانید برای اجاره وثیقه در کرج اقدام کنید.

اجاره وثیقه در کرج

ضامن وثیقه

ضامن کسی است که موافقت می کند بر یک متهم نظارت کند در حالی که او به قید وثیقه در جامعه آزاد می شود تا پرونده جنایی خود در دادگاه حل شود. معمولاً این یک دوست یا خویشاوند است. در این شرایط، لازم است که تمامی شرایط را به عنوان ضامن داشته باشید. در این خصوص، مشاوره های لازم را دریافت کنید.

قرار وثیقه

فردی که دستگیر شده و به ایستگاه پلیس آورده می شود را می توان از طریق برگه اتهام دستگر کرد و با قرار وثیقه آزاد نمود تا در تاریخ و ساعت معینی در دادگاه حاضر شود. ممکن است از آنها خواسته شود قبل از رهایی از بازداشت مبلغ یا سندی را ارائه بدهند. در صورتی که نیاز به اجاره وثیقه در کرج دارید، می توانید با گروه سون در ارتباط باشید.

از سویی دیگر، وقتی شخصی به دادگاه معرفی می شود، قاضی می تواند او را به قید وثیقه آزاد کند و شرایطی را برای وثیقه تعیین نماید. ممکن است شخص قبل از آزادی از دادگاه ملزم به تسلیم پول شود. دادگاه ممکن است تصمیم بگیرد که برای تضمین حضور متهم، ضامن مستقلی لازم است.

ضامن مستقل شخصی است که خود را مسئول حضور متهم در دادگاه می کند. او متعهد می شود که در صورت عدم حضور متهم طبق توافق، مبلغی را به دادگاه بپردازد. دادگاه باید ضامن مستقل را تأیید کند. وثیقه دادگاه عالی زمانی تعیین می شود که فردی به خیانت، جنایات جنگی، قتل، اقدام به قتل، توطئه برای قتل یا دزدی متهم می شود. در چنین شرایطی، دادگاه منطقه قدرت صدور وثیقه برای او را ندارد. تا بتواند با اجاره وثیقه در کرج آن را حل نمایید.

درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی

شخصی که از وثیقه در دادگاه منطقه امتناع کرده است می تواند به دادگاه عالی شکایت کند. شخص همچنین می تواند برای کاهش میزان وثیقه یا اعتراض به شرط وثیقه تعیین شده توسط دادگاه منطقه به دادگاه عالی شکایت کند. وجه وثیقه زمانی استرداد می شود که پرونده در دادگاه تکمیل شود و تمام شرایط تعیین شده توسط دادگاه رعایت شده باشد. در صورت عدم حضور متهم در دادگاه مسترد نمی گردد. در این صورت مبلغ وثیقه ضبط خواهد شد.

اجاره وثیقه در کرج
اجاره وثیقه در کرج

ارائه وثیقه

اولین فکر یک فرد هنگام گرفتار در زندان اغلب این است که چگونه از زندان خارج شود. روش معمول برای انجام این کار، تودیع وثیقه و با اجاره وثیقه در کرج انجام شدنی است. به عنوان وثیقه باید وجه نقد را ملکی را به عنوان سپرده به دادگاه ارائه کند. در واقع وثیقه، وجه نقد، وثیقه یا اموالی است که شخص دستگیر شده به دادگاه می دهد تا اطمینان حاصل شود که در صورت صدور حکم در دادگاه حاضر می شود. در صورت عدم حضور متهم، دادگاه می تواند وثیقه را حفظ کرده و قرار بازداشت متهم را صادر کند.

وثیقه چگونه تنظیم می شود؟

قضات مسئول تعیین وثیقه هستند. از آنجایی که بسیاری از مردم می‌خواهند فوراً از زندان خارج شوند (به‌جای اینکه یک روز یا بیشتر برای دیدن قاضی منتظر بمانند)، اکثر زندان‌ها برنامه‌های استانداردی برای وثیقه دارند که میزان وثیقه را برای جرایم رایج مشخص می‌کند. یک فرد دستگیر شده اغلب می تواند با پرداخت مبلغی یا اجاره وثیقه در کرج که در جدول وثیقه قید شده است، به سرعت از زندان خارج شود.

اگر مظنونی بخواهد وثیقه بگذارد اما نتواند مبلغ مورد نیاز طبق برنامه وثیقه را بپردازد، مظنون می تواند از قاضی بخواهد که آن را کاهش دهد. بسته به رویه‌های رایج، درخواست کاهش وثیقه ممکن است در یک جلسه ویژه وثیقه یا زمانی که مظنون برای اولین بار در دادگاه حاضر می شود.

محدودیت های وثیقه

وثیقه نباید در درجه اول برای جمع آوری پول برای دولت استفاده شود. همچنین نباید برای تنبیه فردی که مظنون به ارتکاب جرم است استفاده شود. به یاد داشته باشید هدف اولیه از اجاره وثیقه در کرج این است که به فرد دستگیر شده اجازه داده شود تا زمانی که به یک جرم محکوم نشده است آزاد بماند و در عین حال بازگشت او به دادگاه را تضمین کند. در واقع، بسیاری از قضات در انواع خاصی از پرونده ها وثیقه را غیرممکن تعیین می کنند، زیرا می دانند که وثیقه بالا عملاً مظنون را تا پایان پرونده در زندان نگه می دارد.

اگر مظنونی بخواهد وثیقه بگذارد اما نتواند مبلغ مورد نیاز طبق برنامه وثیقه را بپردازد، مظنون می تواند از قاضی بخواهد که آن را کاهش دهد. بسته به رویه‌های رایج، درخواست کاهش وثیقه ممکن است در یک جلسه ویژه وثیقه یا زمانی که مظنون برای اولین بار در دادگاه حاضر می شود.

شرایط وثیقه

مظنونان نجات یافته معمولاً باید «شرایط آزادی» را رعایت کنند. اگر مظنونی شرطی را نقض کند، قاضی می‌تواند وثیقه را لغو کند و حکم به بازداشت مجدد مظنون و بازگرداندن او به زندان بدهد. برخی از شرایط وثیقه، مانند الزام مظنون به “اطاعت از همه قوانین” رایج است. سایر شرایط ممکن است منعکس کننده جرمی باشد که مظنون به خاطر آن دستگیر شده است.

برای مثال، یک شرط ممکن است به مظنون خشونت خانگی دستور دهد که با قربانی ادعایی تماس نگیرد. می توانید برای اجاره وثیقه در کرج با گروه سون در ارتباط بوده و برای این منظور مشاوره های لازم را دریافت کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.