دعاوی دادگاه مدنی

پرونده مدنی یک پرونده خصوصی است که در آن شخصی از شخص دیگری شکایت می کند. در یک پرونده جنایی، متهم تحت یک قانون عمومی مانند قانون کیفری یا قانون کنترل مواد مخدر تحت تعقیب قرار می گیرد. اما دعاوی دادگاه مدنی زمانی شروع می‌شود که افراد یا شرکت ‌ها بر سر یک موضوع حقوقی، مانند شرایط قرارداد یا مالکیت یک ملک، اختلاف نظر داشته باشند. در صورتی که در دادگاه مدنی یا دادگاه کیفری پرونده دارید، می توانید از خدمات گروه حقوقی سون بهره مند شده و برای اجاره سند و یا اجاره وثیقه ، در جلسه قرار وثیقه اقدام نمایید.

دعاوی دادگاه مدنی

دعوای مدنی چگونه شروع می شود؟

دعوای مدنی نیز می تواند در صورت مجروح شدن یا آسیب به اموال منجر شود. برای مثال، شخصی که هنگام سر خوردن روی یک راه پله یخی، پایش می‌شکند، ممکن است برای غرامت شکایت کند. شخصی که شکایت می کند شاکی نامیده می شود. شخص مورد شکایت متهم نامیده می شود. پرونده های مدنی پیچیده هستند. عاوی دادگاه مدنیچندین مرحله را طی می کند که شامل دادخواست، کشف و محاکمه است.

دادخواست:

ابتدا شاکی به دادگاه شکایت می کند. این نشان دهنده شکایت از متهم و راه حلی است که شاکی به دنبال آن است. سپس مأمور دادگاه با چسباندن مهر دادگاه و امضای دادخواست از طرف دادگاه دعوی را صادر می کند. پس از آن، رونوشت ها به متهم تحویل داده می شود یا به او ابلاغ می شود.

متهم باید دفاعیه خود را به دادگاه ارائه کند. اگر او این کار را نکند، دادگاه فرض می کند که ادعای شاکی درست است. بنابراین ممکن است متهم به طور پیش فرض ضرر کند. هم شاکی و هم متهم حق دارند با وکیل مشورت کنند. وکلا اغلب در مورد دعوی بحث می کنند تا قبل از اینکه محاکمه لازم باشد، آن را حل و فصل کنند. دو طرف می توانند در هر زمانی قبل از تصمیم گیری قاضی در دعاوی دادگاه مدنی به توافق برسند. در واقع، 98 درصد از دعاوی مدنی هرگز به دادگاه راه نمی یابند.

کشف:

سپس هر یک از طرفین حق دارند قبل از محاکمه برای کشف شواهد اقدام کنند. هدف آن روشن کردن ادعای متهم است و به هر یک از طرفین اجازه می دهد شواهدی را که طرف مقابل قصد استفاده از آنها در دادگاه را دارد بررسی کند. در طول دادرسی، ارائه حقایقی برای اثبات ادعای متهم بر عهده شاکی است.

در دعوای مدنی، شاکی باید ثابت کند که احتمالاً متهم از نظر قانونی مسئول یا مسئول است، زیرا یک پرونده مدنی بر اساس تعادل احتمالات تصمیم گیری می شود. این معیار اثبات دعوای دادگاه مدنی است، همچنان که معیار اثبات دعوای کیفری، اثباتی فراتر از شک معقول است. اگر حقایق، راه حلی را که شاکی به دنبال آن است، توجیه کند، دادگاه متهم را از نظر قانونی مسئول می داند.

در دادگاه مدنی چه اتفاقی می افتد؟

محاکمه با ارائه مدارک توسط شاکی علیه متهم آغاز می شود. شاکی می‌تواند شاهدان را برای شهادت بر حقایق و ارائه شواهد: اوراق، عکس‌ها یا اسناد دیگر فرا بخواند. متهم می تواند از شهود شاکی برای آزمایش مدارک آنها بازجویی کند. سپس متهم مدارک خود را از جمله شهود ارائه می کند. شاکی نیز همین حق را در بازجویی متقابل در دعاوی دادگاه مدنیدارد.

در طول محاکمه، قاضی باید مطمئن شود که تمام شواهد ارائه شده و تمام سؤالات مطرح شده به پرونده مربوط است. به عنوان مثال، در بیشتر موقعیت‌ها، قاضی اجازه شهادت بر اساس آنچه شاهد از شخص دیگری شنیده است را نمی‌دهد که این را شواهد شنیداری می‌گویند.

در پایان، هم شاکی و هم متهم به جمع بندی استدلال می پردازند. سپس قاضی باید شواهد ارائه شده را قبل از تصمیم گیری، بر اساس آنچه محتمل ترین آنها ثابت شده است، بررسی کند. او باید تصمیم بگیرد که آیا واقعیت ها نشان می دهد که متهم یک قانون مدنی را نقض کرده است، مانند قانونی که می گوید ما موظف به اجرای قراردادهای خود هستیم.

بسته به دعوا و دادگاه، متهم ممکن است حق محاکمه توسط قاضی و هیئت منصفه را داشته باشد. سپس این هیئت منصفه در دعاوی دادگاه مدنیتصمیم می گیرد که کدام نسخه از حقایق را باور دارد. قاضی هنوز تصمیم می گیرد که کدام قانون اعمال شود و شواهد و قوانین مربوطه را برای هیئت منصفه توضیح می دهد. سپس هیئت منصفه باید موضوع را بررسی کرده و به رأی برسد.

چگونه یک محاکمه به پایان می رسد؟

در صورت عدم مسئولیت متهم، قاضی پرونده را رد می کند. اگر متهم مسئول شناخته شود، قاضی یا هیئت منصفه باید سه چیز را در نظر بگیرند. چاره ای که شاکی در دادخواست خواسته است، حقایق و نحوه جبران خسارت شاکی که در دعاوی دادگاه مدنی مطرح است.

چاره جویی وسیله ای برای حل و فصل یک پرونده مدنی است. سه نوع مختلف وجود دارد. پرداخت پولی، به نام خسارت، رایج ترین این راه حل ها هستند. قاضی یا هیئت منصفه که در مورد پرونده تصمیم گیری می کند میزان خسارت را تعیین می نماید.

قاضی یا هیئت منصفه هزینه های متحمل شده توسط شاکی را در نظر می گیرد. در مواردی که قانون اجازه می دهد، آنها همچنین می توانند مبلغ اضافی را برای جبران خسارات وارده به شاکی در نتیجه تخلف متهم تعیین کنند. قاضی یا هیأت منصفه ملزم نیستند مبلغی را که شاکی درخواست می کند، به او بدهند.

بازداشت مطابق رای دادگاه

پلیس باید رویه های خاصی را برای حمایت از حقوق متهم رعایت کند. فردی که مطابق با دعاوی دادگاه مدنی دستگیر شده است ابتدا حقوق او خوانده می شود. پلیس باید به شخص بگویید که حق دارد بدون معطلی با وکیل مشورت کند. ضمن آنکه باید دلایل دستگیری و اتهام خاص را در صورتی که مورد اتهام قرار گرفته است توضیح دهد.

فردی که بازداشت می شود به سلول نگهداری در یک بازداشتگاه می رود. او حق دارد در اسرع وقت که معمولاً ظرف 24 ساعت است، نزد قاضی صلح حاضر شود. در آن زمان قاضی در مورد آزادی پیش از محاکمه یا قرار وثیقه تصمیم می گیرد.

در جلسه وثیقه در دعاوی دادگاه مدنی ، دادستان باید نشان دهد که چرا متهم باید در بازداشت بماند. اگر قاضی تشخیص دهد که متهم باید آزاد شود، ممکن است متهم با یا بدون قید و شرط آزاد شود. آزادی با وثیقه تنها در صورتی امتناع خواهد شد که دلایل بسیار محکمی برای انجام آن وجود داشته باشد. شما می توانید برای تهیه سند اجاره ای ، از خدمات گروه حقوقی سون بهره مند شوید.

دعاوی دادگاه مدنی
دعاوی دادگاه مدنی
دعاوی دادگاه مدنی
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.