تغییر قرار وثیقه

وثیقه یک حکم دادگاه است که به شما اجازه می دهد تا زمانی که پرونده شما به پایان برسد در جامعه بمانید. شما باید حکم دادگاه را امضا کنید و به دادگاه قول دهید که شرایط خاصی را رعایت خواهید کرد. شرایط قوانینی هستند که باید در زمانی که به قید وثیقه آزاد هستید از آنها پیروی کنید. برای تغییر قرار وثیقه ، می توانید از طریق وکلای گروه حقوقی سون اقدام کنید.

تغییر قرار وثیقه

تعهد وثیقه

عدم پیروی از این شرایط، موجب بازداشت مجدد، اتهامات جدید و لغو فرم قبلی آزادی می‌شود. برخی از متهمانی که ابتدا آزاد شدند، دیگر واجد شرایط آزادی نیستند و باید قبل از محاکمه در بازداشت بمانند. یک شرط فوق‌العاده متداول برای افراد متهم، عدم تماس مستقیم یا غیرمستقیم با شاهد یا قربانی جرم است.

از شرایط آزاد شدن وثیقه این است که معمولاً یک شعاع از خانه یا محل کار فرد وجود دارد. این اغلب برای شخص متهم در یک مشارکت خانگی دشوار است، زیرا قربانی اغلب آغاز کننده تماس است. برای پلیس مهم نیست که چه کسی تماس را آغاز کرده است. متهم با این شرایط باید اقدامات مثبتی را برای اجتناب از قربانی یا شاهد انجام دهد. اگر تصادفاً به مجاورت آنها بیایند، متهم باید فوراً آنجا را ترک کند.

تغییر شرایط

تعهد پلیس شبیه وثیقه است. شما باید قول دهید که شرایط خاصی را رعایت کنید. اما یک تعهد پلیس به جای قول دادن به دادگاه، قولی به پلیس است. دو راه برای تغییر شرایط وثیقه یا تعهد پلیس وجود دارد. می توانید درخواست تغییر رضایت، یا درخواست تجدید نظر وثیقه در دیوان عالی دادگستری را در نظر داشته باشید. این ایده خوبی است که یک وکیل برای کمک به شما حضور داشته باشد. وکیل گروه حقوقی سون، در مورد تغییرات یا بررسی وثیقه کمک می کند.

تغییر قرار وثیقه زمانی است که با تغییر شرایط موافقت می شود. برای جلب موافقت قاضی، شما یا وکیلتان باید دلیل نیاز به تغییرات را به قاضی توضیح دهید. اگر موافقت کرد، شما و ضامن و نماینده فرمی را پر کرده و به دادگاه ارسال می کنید. تغییر رضایت وثیقه هیچ هزینه ای ندارد و معمولاً می تواند به سرعت اتفاق بیفتد.

اگر قاضی با تغییر شرایط شما موافقت نکرد، می توانید برای بررسی تغییر قرار وثیقه از دادگاه درخواست کنید. بررسی وثیقه می تواند گران باشد. همچنین بیشتر از یک تغییر رضایت طول می کشد. برای درخواست بازنگری تغییر قرار وثیقه، باید یک اخطار درخواست به قاضی بدهید.

آیا می توان شرایط وثیقه را تغییر داد؟

 1. شرایط حکم آزادی را می توان مطابق با قانون جزا تغییر داد. اغلب، شرایط وثیقه هدفمند، توسط یک متهم به سادگی پذیرفته می شود تا بتواند از بازداشت آزاد شود. پس از خارج شدن از زندان، مشخص می شود که برخی شرایط ممکن است بسیار محدود کننده باشد یا باعث ایجاد مشکلات مهم در خانواده و شغل شود.

  ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای تغییر قرار وثیقه، با رضایت دادستانی و قاضی است. این بدان معناست که دادستان با تغییرات در شرایط وثیقه موافقت می کند. سپس تغییرات به یک قاضی ارائه می شود که معمولاً به سادگی تغییرات را امضا می کند. تغییر وثیقه، می‌تواند خیلی سریع و بدون نیاز به برگزاری جلسه رسیدگی پرهزینه انجام شود.

  اگر به دنبال رضایت دادستان برای تغییر شرایط وثیقه هستید، برای متهم مهم است که اسناد و مدارک پشتیبان زیادی برای توجیه درخواست ارائه کند. در این خصوص وکلای گروه حقوقی سون می توانند به شما کمک کرده و راهنمایی های لازم و کاربردی را ارائه نماید.

تغییر بدون رضایت

اگر دادستان ولیعهد از موافقت با تغییر قرار وثیقه امتناع کند، باید در دادگاه و ارجاع پرونده به قاضی رسیدگی شود. این یک فرآیند بسیار طاقت فرساتر و وقت گیر است که مستلزم یک جلسه استماع واقعی است که در آن دادگاه تصمیم نهایی را خواهد گرفت. این فرآیند درخواست تجدید نظر وثیقه نامیده می شود.

متهم در این شرای، خود مسئولیت بررسی قانون جزا را بر عهده دارد تا دلیلی را بر اساس توازن احتمالات نشان دهد که چرا باید دستور فعلی لغو شود و شرایط جدیدی ایجاد شود. این را می توان با نشان دادن یک خطای اصولی در نظم یا تغییر مادی در شرایطی که تغییر نکردن نظم اصلی را ناعادلانه می کند ثابت کرد. در صورتی که در این بخش، نیاز به کمک یک وکیل دارید، از گروه حقوقی سون، راهنمایی بگیرید.

تغییر قرار وثیقه
تغییر قرار وثیقه
تغییر قرار وثیقه

تنها سه حالت وجود دارد که در آن متهم می تواند درخواست تجدید نظر وثیقه ارائه دهد:

 • یک اشتباه قانونی وجود داشته است.
 • جایی که تغییر مادی در شرایط ایجاد شده است.
 • در مواردی که تصمیم اولیه به وضوح نامناسب بوده است، مانند دادن وزن بیش از حد به یک عامل و وزن ناکافی به عامل دیگر.

هنگام بررسی تغییر بااهمیت در شرایط، دادگاه تجدیدنظر باید آزمون شواهد جدید را به شیوه ای انعطاف پذیر در نظر بگیرد تا بررسی کند که آیا شواهد جدید برای بررسی، باید در نظر گرفته شود یا خیر. این ملاحظات عبارتند از دقت نظر، ارتباط، اعتبار و تأثیر بر نتیجه که در تغییر قرار وثیقه ، موثر است.

اگر متهم در دادگاه حاضر نشود یا شرایط آزادی را رعایت نکند، مجازات دارد. دادگاه همچنین می تواند فرد را ملزم به واریز وجه نقد قبل از آزادی کند که در این شرایط، متهم یا خانواده وی می توانند آن را به وثیقه تبدیل کرده و با در نظر گرفتن تهیه اجاره سند یا اجاره وثیقه ، شرایط آزادی متهم را فراهم نمایند. در این شرایط، ضامن متهم، شخصی است که می پذیرد که در صورت عدم حضور متهم در دادگاه یا شرط آزادی، وثیقه را دادگاه ضبط نماید. در این خصوص، راهنمایی های لازم را از گروه حقوقی سون دریافت کنید.

بررسی وثیقه دادگاه تجدیدنظر

 • بر اساس قانون جزا، متهم می تواند در شرایط محدود به دادگاه تجدید نظر رسیدگی کند. بررسی وثیقه، مستلزم این است که چشم انداز معقولی برای موفقیت در بررسی وجود داشته یا دادگاه، با اعمال قانون، احتمالاً می‌تواند نتیجه بگیرد که درخواست آزادی باید مجاز باشد، در شرایطی که وثیقه رد می‌شود.

  اکثر افرادی که به جرایم جنایی متهم می شوند، پس از بازداشت با قرار وثیقه آزاد می شوند، زیرا پرونده آنها در سیستم پیش می رود. بسیاری از این افراد دارای شرایطی هستند که باید تا زمانی که اتهام فعال است، از آنها پیروی کنند. اغلب به عنوان شرایط وثیقه شناخته می شود. معمولاً مردم می خواهند شرایط خود را تغییر دهند. بسته به شرایط خاص پرونده، روش‌ های مختلفی وجود دارد که می‌توان برای تغییر شرایط وثیقه درخواست داد.

  اولین گام این است که تعیین کنیم شرایط چگونه وضع شده است. اگر آنها توسط یک افسر پلیس تحمیل شده باشند، می توان درخواست را به ایشان ارائه کرد.  قانون جزا برای تغییر قرار وثیقه یا جایگزینی تعهد پلیس در جریان است. این اغلب می تواند در مواردی مطرح شود که شامل ادعاهای خشونت خانگی است، جایی که نیاز به تماس با کودکان یا حتی شاکی است که نمی خواهد موضوع ادامه یابد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات

اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.