وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می شود، جرم قابل وثیقه نامیده می شود، در حالی که نوع جرایمی که متهم حق دریافت وثیقه را ندارد، جرایم غیرقابل وثیقه شناخته می شود. شما می توانید برای تهیه وثیقه برای دادگاه یا وثیقه خروج از کشور، جهت سند اجاره ای اقدام کنید. در این راستا، با کارشناسان گروه سون در ارتباط باشید.

وثیقه خروج از کشور

انواع وثیقه در ایران

به طور خاص، سه نوع وثیقه در ایران وجود دارد که شامل وثیقه عادی، وثیقه موقت و یا وثیقه پیش بینی شده می شود.

وثیقه عادی

زمانی که فردی مرتکب جرم غیرقابل وثیقه ای شود، پلیس می تواند او را بازداشت کند و مدت بازداشت را تعیین کند، فرد مذکور باید روانه زندان شود. اما حق آزادی متهم در این جا در  قانون ذکر شده است. از این رو وثیقه معمولی، آزادی متهم از بازداشت پلیس برای اطمینان از حضور او در دادگاه است.

وثیقه موقت

این نوع وثیقه برای مدت کوتاهی و به صورت موقت، چه در زمان رسیدگی به درخواست یا زمانی که درخواست وثیقه پیش بینی شده یا عادی در دادگاه در جریان است، صادر می شود. وثیقه موقت همیشه مشروط است و ممکن است تمدید شود، اما اگر قبل از درخواست وثیقه موقت یا عادی از متهم بگذرد و او از پرداخت مبلغ لازم برای ادامه وثیقه خودداری کند، متهم حق خود را از دست می دهد. آزاد خواهد شد و تحت بازداشت قرار خواهد گرفت. اما اگر برای وثیقه خروج از کشور اقدام می کنید، کار ساده تر بوده و به سادگی از طریق سون می توانید اقدام کنید.

وثیقه پیش بینی شده

وثیقه پیش بینی شده خود شناسایی می شود. این نوع وثیقه ای است که به شخصی تعلق می گیرد که در انتظار یا انتظار دارد که به دلیل جرمی غیرقابل وثیقه توسط پلیس دستگیر شود. این مهم‌ترین وثیقه در دوران کنونی بوده است، زیرا رقابت‌ها در تجارت یا سایر افراد با نفوذ اغلب مخالفان را متهم به پرونده‌های دروغین می‌کنند. این یک وثیقه پیشرفته است که در شماره 438 کد ذکر شده است. فردی که وثیقه پیش بینی شده است، توسط پلیس نمی تواند دستگیر شود.

شرایط لازم برای اعطای وثیقه

شرایطی برای اعطای وثیقه وجود دارد که عبارتند از:

شرایط اخذ وثیقه در جرم قابل وثیقه

قانون، شرایطی را که تحت آن می‌توان برای جرائم قابل وثیقه اعطا کرد که طبق قانون مجازات انجام می‌شود، مشخص می‌کند و حاضر است وثیقه بدهد، ممکن است به قید وثیقه آزاد شود. این قانون شرایطی را مشخص می‌کند که تحت آن وثیقه صرف نظر از ماهیت جرم قابل وثیقه قابل رد کردن است.

اگر شخصی شرایط ظاهری مندرج در قرار وثیقه را رعایت نکند، ممکن است در هر موقعیت بعدی در همان مورد، در صورت دستگیری یا ارائه به دادگاه، از تودیع وثیقه خودداری شود. برای وثیقه خروج از کشور نیز می توان از گروه سون کمک گرفت.

شرایط اخذ وثیقه در جرم غیر قابل وثیقه

حق آزادی یکی از حقوق اساسی است، همانطور که توسط قانون اساسی هند تضمین شده است، باید به صورت ترکیبی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، در مورد اینکه آیا می توان متهم را با توجه به یک جرم غیرقابل وثیقه وثیقه اعطا کرد. دادگاه محترم حقوقی باید بین این دو اصل تعادل ایجاد می کرد.

این قانون تصریح می‌کند که برای متهم در جرم غیرقابل وثیقه نیز می‌توان قرار وثیقه قرار داد، اما صدور وثیقه یا عدم اعطای وثیقه با تشخیص دادگاه حقوقی است و حق متهم قابل ادعا نیست. موضوع حق این بخش همچنین تصریح می‌کند که اگر شخصی بدون قرار بازداشت و به دادگاه معرفی شود، هر دادگاهی غیر از دادگاه عالی یا دادگاه جلسات می‌تواند برای او وثیقه صادر کند.

شرایط دریافت وثیقه در انتظار بازداشت

این قانون نحوه اخذ وثیقه در انتظار دستگیری برای جرم غیر قابل وثیقه را مشخص می کند. یک عنصر اضطراب باید وجود داشته باشد، به عنوان مثال، شخصی که درخواست وثیقه می کند احساس می کند که در یک پرونده ساختگی، دستگیر می شود یا کسی که با او رقابت یا دشمنی دارد سعی می کند او را در یک پرونده دروغین دستگیر کند. توجه کنید که برای اجاره سند و یا دریافت وثیقه خروج از کشور، از راهنمایی های سون بهره مند شوید.

شارژ ساختگی متقاضی باید برخی از حقایق یا شرایط خاصی را در دادگاه ارائه کند که باعث می شود معتقد باشد منجر به دستگیری وی می شود. با این حال، در صورتی که چنین حقایقی برای اعطای وثیقه کافی در نظر گرفته شوند، به رضایت دادگاه واگذار می شود.

وثیقه خروج از کشور
وثیقه خروج از کشور
وثیقه خروج از کشور

کلام آخر

وثیقه یک جنبه مهم در سیستم عدالت کیفری است تا اطمینان حاصل شود که هیچ فرد بیگناهی تا زمانی که مجرمیتش ثابت نشود محکوم نمی شود. اما پیچیدگی مفهوم وثیقه که کشور غالباً نمی‌تواند مطابق یا رد وثیقه را قبول کند، به عواملی بستگی دارد که به سختی با شایستگی پرونده مرتبط است. تهیه گزارش ها در این موارد ضروری است و باید اجرا شود تا نظام عادلانه و شفاف وثیقه در نظام حقوق کیفری حفظ شود.

برای آن که بتوانید برای پرونده خود در دادگاه و یا موارد دیگری همچون خروج از کشور، وثیقه ارائه کنید، خدمات گروه سون را در نظر بگیرید. این کارشناسان، سندهای کارشناسی شده را در ساده ترین شکل، در اختیار شما قرار می دهند. این در حالی است که هزینه های سند اجاره و وثیقه خروج از کشور ، کاملا مناسب بوده و باری را از روی دوش شما بر می دارد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.