ضبط وثیقه زندانی فراری

افرادی که در زندان هستند ممکن است متوجه شوند که حکم بازداشت آنها از ناحیه، دیگری صادر شده است. برای مثال، شخصی که در بازداشت در انتظار محاکمه است ممکن است در پرونده دیگری در شهرستان دیگر متهم شود. در هر یک از این شرایط، دادگاهی که حکم را صادر کرده است، ممکن است تقاضا کند که زندانی برای پاسخگویی به حکم به دادگاه معرفی شود. این در حالی است که در صورت فرار، ضبط وثیقه زندانی فراری توسط دادگاه صورت می گیرد.

ضبط وثیقه زندانی فراری

بررسی پرونده

 معمولاً متهم به دادگاه منتقل می‌شود، درخواست دادرسی می‌کند و بلافاصله یا پس از انجام اقدامات تکمیلی به زندان اصلی بازگردانده می‌شود. زندان اصلی و حوزه قضایی صادر کننده، جزئیات محل اقامت زندانی را تا حل و فصل پرونده بررسی می کنند.

زندانیانی که حکم بازداشت دارند، باید در اسرع وقت با وکیل تماس بگیرند. این امر به ویژه در مورد افرادی که در انتظار محاکمه هستند یا در آستانه ورود به دادخواست می باشند، برای جلوگیری از ضبط وثیقه زندانی فراری ، صادق است. اغلب، یک تبادل می تواند با حوزه قضایی صادر کننده حکم انجام شود. البته با فرض اینکه زندانی بخواهد به اتهام خود اعتراف کند.

به عنوان مثال، فرض کنید شخصی به اتهام سرقت در یک منطقه در زندان است و متوجه می شود که یک شهرستان دیگر، نیز حکم بازداشت او را صادر کرده است. متهم قصد دارد در پرونده خود اعتراف کند و در مورد دیگر نیز همین کار را خواهد کرد. وکیل مدافع و دادستان در هر شهرستان، ممکن است توافقی را انجام دهند که در آن متهم به یک پرونده اقامه کند. تا از ضبط وثیقه زندانی فراری جلوگیری شود.

 ممکن است در ازای رد اتهام دیگر به پرونده شهر دیگر اقامه شود. انگیزه برای دادستان این است که چنین معامله ای پرونده را از دادگاه های دیگر که مملو از پرونده هستند، پاک کند. در مقابل، متهم مجازاتی کمتر از آنچه می توانست دریافت کند، را شاهده خواهد بود در شرایطی که اجازه می داد پرونده دوم به طور مستقل ادامه یابد.

تاخیر در آزادی

احکام معوقه برای زندانیانی که در حبس به سر می برند، چالش متفاوتی را ایجاد می کند. با فرض اینکه مسئولان زندان از آنها اطلاع داشته باشند اما مرجع صادرکننده آن به آنها عمل نکرده باشد، در پایان دوره محکومیت زندانی مانع از آزادی وی خواهند شد. یعنی زمانی که زندانی محکومیت خود را سپری کرد، آزاد نمی‌شود و یا برای ضبط وثیقه زندانی فراری اقدام می شود.

از دست دادن امتیازات

  1. مشکلات حتی ممکن است قبل از تاریخ آزادی زندانی ایجاد شود. احکام معوقه که برای مقامات زندان شناخته شده است ممکن است در توانایی زندانی برای استفاده از برخی برنامه ها و امتیازات زندان تداخل ایجاد کند. برای مثال، برنامه‌های آزادی کار، مزایای رفتار خوب و حتی آزادی مشروط ممکن است دور از دسترس باشند. ممکن است یک زندانی بخواهد این حکم ها را برای جلوگیری از این عواقب پاک کند. برای جلوگیری از ضبط وثیقه زندانی فراری با کارشناسان گروه حقوقی سون مشورت کنید.

تسویه ضمانتنامه معوق

  1. ممکن است یک وکیل بتواند به زندانی کمک کند تا حکم وثیقه را کاهش دهد. در اینجا مراحلی وجود دارد که معمولاً دنبال می شوند. وکیل کلیه اطلاعات موجود در مورد حکم معوق از جمله شماره پرونده و دلیل صدور آن را جمع آوری می کند. وکیل درخواست نامه ای را به وکیل دادگستری حوزه قضایی صادر کننده قرار می فرستد که شامل اطلاعات شماره پرونده و دلیل صدور قرار می شود.

    این نامه شامل دلایلی است که چرا مجرم در زمان صدور آن حکم حاضر نشد، به خصوص اگر نتیجه آن زندانی شدن باشد. این می تواند از ضبط وثیقه زندانی فراری جلوگیری کند. وکیل درخواست دادرسی سریع می کند، به این معنی که حوزه قضایی صادرکننده برای متخلف ارسال می کند و یا پرونده را رد می کند یا تا زمانی که مجرم محکومیت فعلی را تمام کند، آن را به تعویق می اندازد.

    با کمک یک وکیل، ممکن است زندانی بتواند در یک معامله ادعایی که شامل افزودن زمان به حکم فعلی، در ازای اقرار به اتهام جدید باشد، حوزه قضایی صادرکننده پرونده، خلاص می شود و زندانی مجازات کمتری دریافت خواهد کرد. اگر پرونده به خودی خود رسیدگی می شد، او ممکن است که ضبط وثیقه زندانی فراری را دریافت می کرد.

ضبط وثیقه زندانی فراری
ضبط وثیقه زندانی فراری
ضبط وثیقه زندانی فراری

پذیرش اتهام

این مراحل، فرض را بر این می گذارد که زندانی مایل به اقامه دعوی است یا کاملاً مطمئن است که حوزه قضایی صادرکننده پس از اطلاع از اینکه متهم در حال حاضر در زندان به سر می برد، از اتهامات خود صرف نظر می کند، به خصوص اگر مدت محکومیت طولانی باشد.

زندانیانی که قصد مبارزه با این اتهام را دارند ممکن است بخواهند در حالی که محکومیت اصلی خود را سپری می کنند، این کار را انجام دهند. در این صورت، درخواست نامه آنها منجر به پیشبرد پرونده می شود و ممکن است خود را در زندان شهرستان محلی در انتظار محاکمه ببینند به جای آنکه ضبط وثیقه زندانی فراری صورت گیرد.

 اگر محکومیتی وجود داشته باشد، می‌توان حکم را به حکم اصلی زندانی الحاق کرد، یا دستور اجرای همزمان آن صادر شود. در حالت کلی، تبرئه به این معنی است که زندانی برای پایان اجرای حکم اولیه به زندان بازگردانده می شود. با این حال، در برخی شرایط، ممکن است به نفع زندانی باشد که حکم را به حال خود رها کند و امیدوار باشد که دادستان صادرکننده به آن عمل نکند.

برای مثال، فرض کنید حکم مربوط به حادثه‌ای است که تنها یک شاهد برای آن وجود دارد، که سالخورده است یا به شدت بیمار است، یا احتمال دارد جابه‌جا شود و به سختی پیدا شود. زندانی ممکن است تصمیم بگیرد که حکم را نادیده بگیرد، به این امید که فقط در پایان دوره محکومیت زندانی آشکار شود. تا آن زمان، توانایی دادستان برای پیگیری پرونده ممکن است به دلیل غیبت شاهد که ممکن است فوت کرده باشد یا یافتن آن غیرممکن شود، به طور جدی به خطر بیفتد. ضبط وثیقه زندانی فراری نیز ممکن است مطرح شود.

دریافت مشاوره

همانطور که می بینید، بسیاری از ملاحظات تاکتیکی و عملی در تصمیم گیری در مورد افشای حکم و تلاش برای پاک کردن آن یا برخورد با آن نقش دارند. زندانیان معمولاً در موقعیتی نیستند که بدانند صلاحیت صادرکننده چگونه احتمالاً به تقاضای محاکمه سریع پاسخ می دهد و همچنین نمی دانند که چگونه با وکیل دادگستری چانه زنی کنند و به توافقی مطلوب برسند.

فقط یک وکیل مدافع مطمئن و با تجربه می داند که چگونه و با چه کسی مذاکرات را آغاز کند و فقط یک حرفه ای می تواند به شما در خصوص پرونده ای که برای آن متهم هستید، توصیه کند. می توانید برای جلوگیری از ضبط وثیقه زندانی فراری و اقدام برای اجاره سند و یا اجاره وثیقه ، با گروه حقوقی سون مشورت نمایید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات

اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.