نحوه گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانیان

اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده اخیرا دستگیر شده باشد، ممکن است به دنبال راهی باشید که چگونه می توانید ایشان را از زندان بیرون بیاورید. احتمالاً قبلاً اصطلاحات وثیقه و ضمانت نامه را شنیده اید، بنابراین ممکن است در حال برنامه ریزی برای نجات آنها با گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی باشید. اما آزادی فردی از زندان به چه معناست؟ گزینه های شما چیست؟

گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی

پرداخت وثیقه برای زندانی

اگر فرد در زندان (متهم) اخیراً دستگیر شده است، ممکن است باید منتظر برگزاری جلسه اولیه وثیقه باشید. این زمانی است که قاضی به طور رسمی متهم را به جرم کرده تفهیم می کند و مبلغ وثیقه تعیین می نماید. به این فرآیند معمولاً دادرسی یا دادخواست نیز گفته می شود. در این جا می توانید برای اجاره سند یا اجاره وثیقه از طریق شرکت های معتبر اقدام کنید. گروه حقوقی سون ، در این خصوص، خدماتی شایسته را درباره گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی اختیار شما خواهد گذاشت.

در حالت کلی، قاضی میزان وثیقه را به صورت موردی تعیین می کند. مبلغ وثیقه تضمین می کند که متهم در تمام جلسات دادگاه خود حاضر شود. برخی از اتهامات، اغلب دارای نرخ استاندارد وثیقه هستند. همچنین موارد نادری وجود دارد که قاضی تشخیص دهد که متهم واجد شرایط وثیقه نیست. این بدان معناست که متهم باید تا تاریخ دادگاه خود در زندان بماند.

جلسه مقدماتی وثیقه معمولاً بین 48 تا 72 ساعت پس از بازداشت برگزار می شود. در واقعیت اغلب خیلی سریعتر از آن اتفاق می افتد. اگر متهم در آخر هفته دستگیر شده باشد، اولین زمانی که قاضی می تواند قرار وثیقه او را تعیین کند تا گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی انجام شود، روز بعد از تعطیلی است. بهتر است در زمان مناسب تا قبل از جلسه تعیین قرار وثیقه، با یک وکیل حرفه ای و مجرب در تماس باشید. گروه حقوقی سون می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص، ارائه نماید.

آگاهی از تعیین وثیقه

برای اطلاع از تعیین وثیقه، می توانید متهم را ملاقات کرده و با زندانی که در آن نگهداری می شود، تماس گرفته تا در جریان روند پرونده وی قرار بگیرید. همچنین این امکان را دارید تا با وکیل متهم، در تماس باشید. گاهی اوقات می توانید وثیقه را بر اساس برنامه وثیقه از پیش تعیین شده پیش پرداخت کنید. از طریق گروه حقوقی سون می توانید برای اجاره سند اقدام کرده و با شرایطی مناسب، در راستای آزاد سازی زندانی و گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی اقدام کنید.

گزینه های پرداخت وثیقه

پس از تعیین وثیقه، متهم یا خانواده وی باید وثیقه را برای آزادی متهم بپردازند. این به عنوان ارسال وثیقه نیز شناخته می شود. وقتی برای شخص دیگری وثیقه می پردازید، چند گزینه دارید:

گزینه 1: پرداخت کل وثیقه به صورت نقدی به دادگاه

اگر پول نقد برای پوشش کامل وثیقه در دسترس دارید، می توانید آن مبلغ را در دادگاه بپردازید. پس از آن متهم روند آزادی را آغاز خواهد کرد. توجه به این نکته ضروری است که اگر متهم در تاریخ دادگاه خود حاضر شود، دادگاه کل مبلغ وثیقه را برمی‌گرداند. اما در صورتی که متهم در تاریخ دادگاه خود حاضر نشود، کل مبلغ وثیقه را از دست می دهید. با ارسال کل مبلغ وثیقه، شما این خطر را می پذیرید که متهم در دادگاه حاضر نشود. گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی در این شرایط، همراه با ریسک است.

گزینه 2: سپردن وثیقه با وثیقه شخصی

اگر پول نقد برای پرداخت کل مبلغ وثیقه را ندارید، ممکن است بتوانید با استفاده از اموال شخصی ارزشمند، مانند وثیقه ملکی یا اجاره سند، وثیقه بگذارید. دادگاه انواع مختلفی از دارایی ها را به عنوان وثیقه می پذیرد. برخی از نمونه های رایج خانه، ماشین یا سایر اشیاء با ارزش مانند جواهرات هستند.

در این شرایط شما همچنان این خطر را دارید که متهم در دادگاه حاضر نشود. اگر از ماشین خود به عنوان وثیقه استفاده می کنید و آنها در دادگاه حاضر نمی شوند، باید ماشین خود را واگذار کنید. قاعده کلی هنگام استفاده از دارایی های شخصی به عنوان وثیقه این است که ارزش آنها باید 150٪ از مبلغ قرار وثیقه، هنگام گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی را پوشش دهد.

گزینه 3: استخدام ضامن وثیقه

گزینه سومی که دارید این است که یک ضامن را استخدام کنید. پس از پرداخت حق بیمه وثیقه، ضامن وثیقه، مبلغ وثیقه را برای شما ارسال می کند. این حق بیمه معمولاً 10٪ از کل مبلغ وثیقه است و غیر قابل استرداد است. برای واجد شرایط بودن برای وثیقه، ممکن است نیاز باشد علاوه بر حق بیمه، وثیقه نیز ارسال کنید. تفاوت بین استفاده مستقیم از وثیقه با دادگاه و با ضامن وثیقه این است که نماینده اوراق قرضه، به وثیقه بسیار کمتری نیاز دارد.

علاوه بر اینکه هزینه کمتری می پردازید، می توانید از مزایای اجاره سند و اجاره وثیقه نیز بهره مند شوید. در این خصوص، توصیه می شود که با گروه حقوقی سون در ارتباط بوده و ضمن دریافت راهنمایی های لازم درباره روند پرونده و حضور در جلسه قرار وثیقه، برای اجاره سند و گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی نیز اقدامات لازم را در این دفتر حقوقی، صورت دهید.

گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی
گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی

وثیقه گذاشتن برای دیگری

هنگام پرداخت وثیقه برای شخصی، گزینه هایی دارید. اولین قدمی که باید در هنگام پرداخت وثیقه برای شخصی انجام دهید، این است که بررسی کنید و ببینید آیا وثیقه تعیین شده است یا خیر. اگر تنظیم نشده باشد، باید منتظر باشید تا زمانی که محاکمه انجام شود.

پس از تعیین وثیقه، سه گزینه دارید. می توانید مبلغ کامل اوراق را خودتان به صورت نقدی پرداخت کنید. می توانید از دارایی های شخصی به عنوان گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی نزد دادگاه استفاده کنید. شما همچنین می توانید یک ضامن وثیقه استخدام کنید تا برای شما وثیقه بگذارد.

هر کدام از این گزینه ها هزینه ها و سطوح ریسک متفاوتی دارند. وثیقه گذاشتن خودتان می تواند 10 درصد حق بیمه وثیقه پرداختی به ضامن وثیقه را برای شما ذخیره کند. همچنین به این معنی است که شما در معرض خطر از دست دادن کل مبلغ وثیقه هستید. این شما هستید که بهترین گزینه را برای پرداخت وثیقه برای کسی و بیرون کردن او از زندان تعیین کنید. اگر سوالی درباره گذاشتن وثیقه برای آزادی زندانی دارید می توانید از کارشناسان گروه حقوقی سون بپرسید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.