وثیقه گذار برای زندانی

اگر به دنبال این هستید که بدانید چگونه کسی را از زندان آزاد کنید و چه مراحلی را به عنوان وثیقه گذار برای زندانی باید طی کنید، باید اشاره کنیم که دادگاه برای تمامی قرارهای وثیقه، مطابق با رای قاضی، وثیقه هایی همچون پول نقد، حواله یا سند ملکی را می پذیرد. در صورت تایید اعتبار، هر زندانی که از طریق سیستم دادگاه، با شرط ارائه وثیقه آزاد می شود، می تواند یکی از انواع وثیقه را ارائه نماید. همچنین در صورتی که یکی از عزیزانتان نیاز به ارائه وثیقه دارد، جهت اجاره سند یا اجاره وثیقه اقدام نمایید. در این خصوص، گروه حقوقی سون شما را راهنمایی خواهند کرد.

وثیقه گذار برای زندانی

اجاره سند برای زندانی

اگر می خواهید برای فردی که به دلیل جنایت دستگیر شده است، به عنوان وثیقه گذار برای زندانی ، وثیقه ارسال کنید، به نکات زیر توجه نمایید. حضور در دادگاه ضمانت بازگشت پول وثیقه را ندارد. طبق قانون، دادگاه باید پول وثیقه سپرده شده را ابتدا برای پرداخت هر گونه استرداد دستوری و سپس برای پرداخت حکم اعمال کند.

پرداخت پول اوراق قرضه ارسال شده ممکن است تا زمانی که پرونده خلع ید نشده باشد و ممکن است تا 120 روز پس از واگذاری و پس از یک دستور معلق برای استرداد، نگه داشته شود. اگر پولی که توسط فردی غیر از متهم سپرده شده است برای استرداد و یا حکم به کار گرفته شود، پس گرفتن وجه توسط ضامن بین طرفین مطرح است و به دادگاه مرتبط نمی شود که باید به عنوان وثیقه گذار برای زندانی در نظر بگیرید.

رعایت مفاد ضمانت از سوی متهم

عدم رعایت مفاد ضمانت از سوی متهم باعث می شود که دادگاه اقدام به ضبط وثیقه سپرده شده را آغاز کند. هنگامی که حکم محکومیت در دادسرا صادر می شود که طبق ضوابط زیر ودیعه در آن سپرده شده است. مانده این سپرده، پس از کسر هزینه های اوراق قرضه، ابتدا باید برای پرداخت هر گونه استردادی که قاضی دستور داده شده باشد، صورت گیرد  و سپس، اگر بازپرداخت دستوری به طور کامل برآورده شود، برای پرداخت حکم اعمال می شود.

وثیقه گذار برای زندانی باید در نظر داشته باشد در صورتی که حکم محکومیت در دادسرا صادر شود که طبق ضوابط زیر ودیعه در آن واریز شده باشد. در این شرایط، مانده سپرده، پس از کسر هزینه‌ های اوراق قرضه، ابتدا باید برای پرداخت هر گونه استردادی که دستور داده شده است اعمال شود و سپس، اگر بازپرداخت دستوری به طور کامل برآورده شود، برای پرداخت هزینه‌ ها مطابق با داوری اعمال می‌شود.

شرایط عمومی اوراق قرضه

شرط این ضمانت نامه بدون محدودیت شامل این است که متهم شخصاً در تاریخ و در زمان تعیین شده در دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به آن را دارد، در هر دادرسی که نسبت به آن اخطار دریافت می کند، حاضر شود. به عنوان وثیقه گذار برای زندانی در نظر داشته باشید که این شرط تا زمان ترخیص متهم به دستور قطعی دادگاه برقرار است.

در صورت عدم حضور متهم در زمان‌ ها و مکان ‌های اعلام شده، علاوه بر سایر مجازات ‌های مقرر در قانون برای عدم حضور، وجه نقد سپرده شده با این ضمانت‌ نامه ضبط می ‌شود و در این صورت هیچ بخشی از مبلغ پرداختی نخواهد بود. به عنوان سپرده نقدی برگشت داده خواهد شد.

اگر موضوع یک اتهام کیفری باشد، ممکن است در صورت عدم حضور، قرار بازداشت صادر شود. به عنوان وثیقه گذار برای زندانی در نظر داشته باشید که افراد ممکن است در معرض اتهام جنایی وثیقه قرار گیرند.اخطار کتبی در مورد تغییر آدرس متهم ظرف 48 ساعت پس از چنین تغییری به منشی دادگاه ها داده می شود. اخطار مذکور باید به منشی دادگاه ها اعلام گردد.

متهم هیچ اقدامی را که طبق آمار اعلام شده در قرار وثیقه تعیین شده ممنوع است، انجام نمی دهد، باعث انجام آن نمی شود و یا اجازه انجام آن را از طرف خود نمی دهد و هرگونه تخلف عمدی از شرط مشمول مجازات مقرر است. به عنوان شرط آزادی در همه موارد، شخص نباید مرتکب جرمی شود تا وثیقه گذار برای زندانی بتواند با خیالی آسوده اقدام کند.

وثیقه گذار برای زندانی
وثیقه گذار برای زندانی

شرایط آزادی متهم

دادگاه موظف است هنگام تعیین اینکه آیا شرایطی را برای آزادی متهم وضع کند، عوامل بسیاری را در نظر بگیرد. این عوامل شامل سابقه کیفری متهم است. پیوند آنها با جامعه، قدرت شواهد علیه آنها، شدت جرم متهم و خیلی های دیگر. داشتن وکیلی ماهر در طول جلسه رسیدگی به وثیقه می تواند به معنای تفاوت بین آزادی و اعطای وثیقه یا گذراندن زمان اضافی در زندان در انتظار محاکمه باشد.

اگر نمی توانید مبلغ وثیقه نقدی تعیین شده توسط دادگاه را بپردازید، ممکن است بتوانید با استفاده از یک وثیقه گذار برای زندانی این کار را انجام دهید. یک ضامن به جای پول نقد، ضمانت نامه را به دادگاه ارائه می کند، اما همچنان در صورت عدم حضور متهم، باید پول را به دادگاه تضمین کند.

در صورتی که برای جلسه قرار وثیقه و یا وثیقه ملکی جهت زندانی مساله دارید، می توانید از خدمات گروه حقوقی سون استفاده کرده و راهنمایی های عملی را دریافت کنید. کارشناسان و وکلای این دفتر حقوقی می توانند شما را در تمامی مراحل مربوط به ارائه وثیقه و اجاره سند ، همراهی کرده و در تعیین میزان وثیقه در جلسه دادگاه، منافع شما را دنبال کنند. همچنین وثیقه گذار برای زندانی را نیز هماهنگ خواهند نمود.

یک فرض قانونی وجود دارد که هر زمان که پرونده ای به تعویق بیفتد، برای متهم در فاصله بین جلسات قرار وثیقه صادر می شود. با این حال، این فرض ممکن است همیشه اعمال نشود. به عنوان مثال، اگر متهم به جرم سنگینی مانند قتل، قتل عمد یا تجاوز به عنف متهم شده باشد، ممکن است فرض کفالت در مورد آنها اعمال نشود.

این فرض همچنین ممکن است در مورد متهمان اعمال نشود که دلایل قابل توجهی برای این باور وجود داشته باشد که متهم در صورت لزوم در ایستگاه پلیس یا دادگاه حاضر نمی شود، مرتکب جرم دیگری می شود یا در صورت آزادی به قید وثیقه در کار شهود دخالت نمی کند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.