شرایط ضمانت در دادگاه

ضامن بودن می تواند یک مسئولیت بسیار استرس زا باشد. از منظر قانونی بودن، حصول اطمینان از حضور متهم در تمام مراحل دادگاه بر عهده ضامن است. این باعث می شود که آنها به عنوان یکی از طرف های مسئول اطمینان از اجرای عدالت وارد شوند. اگر زمانی از شما خواسته شد که ضامن شوید، باید مطمئن شوید که میزان کامل مسئولیت‌های خود را درک کرده‌ و شرایط ضمانت در دادگاه را به خوبی می دانید تا مطمئن شوید که متهمانتان آزاد می‌مانند. عدم انجام این کار می تواند به این معنی باشد که شما پول زیادی را از دست داده و با اقدامات قانونی احتمالی روبرو خواهید شد.

شرایط ضمانت در دادگاه

عوارض مربوط به دادگاه

مسئولیت های شما در قبال دادگاه ها بستگی به این دارد که چه دادگاهی به پرونده جنایی رسیدگی می کند. این پرونده ها می تواند با یک دادگاه محلی یا موارد دیگر بررسی شود. این تمایز بر اساس اتهامات وجود دارد. سیستم حقوقی کشور، انواع اتهامات را بسته به نوع جرم به دسته بندی تقسیم می کند.

گاهی اوقات ممکن است که اتهامات به طور کلی واجد شرایط وثیقه نباشند. توجه به این تمایز قبل از اینکه تصمیم بگیرید مسئولیت یک ضامن را بپذیرید و شرایط ضمانت در دادگاه را قبول نمایید، مهم است. هنگامی که تصمیم می گیرید به عنوان ضامن برای یک متهم عمل کنید، بزرگترین مسئولیت شما این است که مطمئن شوید که متهم شما در جلسات محاکمه شرکت می کند.

در اصل پرداخت پول به دادگاه برای ضمانت متهم به این معناست که فکر می کنید او در دادگاه حضور خواهد داشت. کاملاً ممکن است که اگر موفق به آوردن متهمان خود به دادگاه نشدید، تحقیقاتی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که شما مسئول این موضوع نیستید. در این شرایط، متهم شما فراری از قانون محسوب می شود و می توانید به عنوان  شرایط ضمانت در دادگاه ، به ممانعت از اجرای عدالت متهم شوید.

این می تواند یک اتهام جنایی بسیار جدی باشد و بنابراین نه تنها پول را در معرض خطر قرار می دهید، بلکه با چنین تعهدی امنیت خود را نیز به خطر می اندازید. به همین دلیل بسیاری از مردم اجازه می دهند که ماموران اوراق قرضه خود مسئولیت را بر عهده بگیرند، ماموران وثیقه می توانند این بار مالی را بر عهده بگیرند و در برخی موارد به عنوان جوایز برای آوردن متهمان عمل کنند.

زمانی که متهم نتواند به دادگاه خود مراجعه کند، دادگاه مبلغ وثیقه را مطابق با شرایط ضمانت در دادگاه ضبط می کند و قرار دادرسی صادر می کند. در این شرایط، مأموران وثیقه یا مقامات مجری قانون می‌توانند در ازای دریافت درصدی از کل مبلغ وثیقه، یک شکار گسترده برای متهم را آغاز کنند.

گروه حقوقی سون، یکی از دفاتر حقوقی است که در تهران، برای تأمین وثیقه برای جامعه کار می کند. آنها می توانند به خوبی مشاوره های لازم را در خصوص رویه پرونده ارائه کرده و برای اجاره سند یا اجاره وثیقه ، اقدامات لازم را برای شما فراهم نمایند.

شرایط ضامن در وام

چگونه امضای مشترک و تضمین متفاوت است؟ وقتی وام را امضا می کنید، شما و وام گیرنده مشترکاً مسئول بدهی هستید. هر دوی شما برای تمام مبلغ آماده هستید. اگر یکی از شما پرداختی را از دست داد، وام دهنده می تواند از هر یک از شما پول بخواهد.

وقتی وام را تضمین می‌کنید، درست مانند شرایط ضمانت در دادگاه ، قول می‌دهید در صورت عدم پرداخت بدهی وام گیرنده را بپردازید. قبل از درخواست، وام دهنده باید ابتدا از وام گیرنده مطالبه کند. در هر دو مورد، در صورت عدم پرداخت وام گیرنده، وام دهنده می تواند به دنبال شما بیاید. اما اگر مشترکاً امضا کنید، وام دهنده می تواند مستقیماً برای پرداخت به شما مراجعه کند.

ضمانت وام

اگر وام دهنده در مورد ارائه وام نگران باشد، ممکن است درخواست ضمانت کند. این وعده شخص دیگری برای پرداخت بدهی در صورتی است که وام گیرنده نتواند از پس پرداخت وام برآید. وام گیرنده “بدهکار اصلی” نامیده می شود. تضمین کننده بدهی، ضامن نامیده می شود که همانند شرایط ضمانت در دادگاه ، دارای ضوابط مشخصی است.

به عنوان یک ضامن، تنها در صورتی مسئول بدهی می شوید که وام گیرنده تعهد خود را نپذیرد. به عنوان مثال، با عدم پرداخت وام. وام دهنده باید قبل از مراجعه به شما از بدهکار اصلی درخواست پرداخت کند. مسئولیت های شما نیز به نوع تضمینی که می دهید بستگی دارد.

شرایط ضمانت در دادگاه
شرایط ضمانت در دادگاه
شرایط ضمانت در دادگاه

سه نوع ضمانت وجود دارد:

ضمانت خاص یا محدود: شما موافقت می کنید که برای یک چیز خاص مسئول مبلغ مشخصی باشید.

ضمانت ادامه دار: شما موافقت می کنید که تا زمانی که ضمانت ادامه دارد، مسئولیت وام را بر عهده بگیرید.

ضمانت تمام حساب ها یا ضمانت نامحدود: در این مورد همانند شرایط ضمانت در دادگاه ، شما موافقت می کنید که هر چه بدهکار اصلی بدهکار است را بپردازید.

امضای مشترک وام

وقتی وام مشترکی را امضا می کنید، اکنون شما و وام گیرنده مالک یک بدهی هستید. شما بدهکار مشترک هستید. اگر یکی از شما پرداختی را از دست داد، وام دهنده می تواند آن را از دیگری انتظار داشته باشد. و وام دهنده نباید ابتدا از وام گیرنده بپرسد. آنها می توانند مستقیماً به شما مراجعه کنند.

به عنوان مثال، فرض کنید که یک وام برای دخترتان امضا کرده اید. مانند شرایط ضمانت در دادگاه هر دوی شما مسئول بازپرداخت کل مبلغ هستید. اگر پس از بازپرداخت، مبلغی را از دست داد، وام دهنده می تواند پرداخت های معوقه را از شما بخواهد. لازم نیست وام دهنده ابتدا از دختر شما این مطالبه را داشته باشد.

نکته قابل توجه این است که قرارداد وام را در خصوص بندها و اصطلاحات به خوبی بررسی کنید. نکاتی در شروط وجود دارد که به وام دهنده اجازه می دهد تا در صورت عدم پرداخت وام گیرنده، درخواست پرداخت فوری کل وام را داشته باشد. بنابراین یک پرداخت از دست رفته می تواند به معنای سررسید کل وام باشد. می توانید در خصوص شرایط ضمانت در دادگاه و رویه آن، اطلاعات لازم را از گروه حقوقی سون دریافت کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.