وثیقه مورد قبول دادگاه

وثیقه مبلغ وثیقه ای است که توسط پلیس، کارکنان وثیقه یا قضات تعیین می شود تا اطمینان حاصل شود که یک فرد پس از دستگیری به دادگاه رفته یا به دادگاه باز می گردد. پلیس در زمان دستگیری وثیقه تعیین کرد. طبق قانون، پلیس موظف است زمانی که متهم نمی تواند مبلغ وثیقه تعیین شده توسط پلیس را بپردازد، به کارکنان وثیقه اطلاع دهد. اما وثیقه های مورد قبول دادگاه چه هستند؟

وثیقه های مورد قبول دادگاه

روند قرار وثیقه چگونه است؟

کارکنان وثیقه، برای دریافت اطلاعات شخصی از متهم و بررسی میزان وثیقه تعیین شده توسط پلیس، مصاحبه ای انجام می دهند. کارکنان وثیقه می توانند مبلغ تعیین شده توسط پلیس را افزایش یا کاهش دهند. برای ارسال وثیقه، شخص می ‌تواند ارزش نقدی کامل را ارسال کند یا با یک گروه حرفه ای اجاره سند و یا اجاره وثیقه ، تماس بگیرد که ممکن است وثیقه شخص را در ازای پرداخت هزینه ارسال کند.

وثیقه ممکن است در یک اداره پلیس که متهم در آن زندانی است، در دادگاه یا در زندانی که متهم در آن نگهداری می شود، واریز شود. در صورتی که پول وثیقه شخص به صورت نقدی ارسال شده باشد، اگر فرد تبرئه شود یا اگر شکایت یا اطلاعات ارائه شده علیه شخص رد شده یا حکم دادگاه برای فرد صادر شود، وثیقه های مورد قبول دادگاه به فرد بازگردانده می شود.

چگونه وثیقه توسط قضات تعیین می شود؟

قضات، از عوامل خاصی برای تصمیم گیری در مورد نوع و میزان وثیقه استفاده می کنند. این عوامل، معیارهای آزادسازی نامیده می شوند و طبق قوانین و تشخیص قاضی تعیین می شود. معیارهای آزادسازی عبارتند از :

 • ماهیت و شرایط جرم
 • روابط خانوادگی متهم
 • سوابق شغلی متهم
 • منابع مالی متهم
 • روابط اجتماعی متهم
 • شخصیت و وضعیت روحی متهم
 • سابقه محکومیت های قبلی متهم
 • سابقه حضور متهم در دادگاه پس از اعطای وثیقه

قرار وثیقه مجدد زندان چیست؟

وثیقه های مورد قبول دادگاه مطابق با قرار وثیقه تعیین شده ارائه می شود. اما می توان آن را تغییر داد. این برنامه ای است برای کمک به مجرمان پیش از محاکمه که وثیقه ارسال نکرده اند. در نتیجه مصاحبه مجدد، ممکن است مقدار اوراق یا شرایط آزادسازی تغییر کند. کارکنان مصاحبه مجدد زندان نیز ممکن است مجرمان را برای معالجه معرفی کنند.

قاضی یا دادگاه ممکن است شرایط غیرمالی آزادی را اعمال کند که ممکن است از شخص دستگیر شده تضمین دریافت کند که یکی از موارد زیر را انجام دهد:

 1. تحت نظارت شخص یا سازمان تعیین شده باقی بماند.
 2. عدم شرکت در فعالیت های مشخص یا استفاده یا داشتن سلاح خطرناک را تعهد نماید.
 3. از هرگونه تماس با قربانی ادعایی جنایت و شاهد بالقوه ای که ممکن است در مورد جرم شهادت دهد خودداری کند.
 4. یا هر شرط دیگری را که به طور منطقی برای اطمینان از مراجعه شخص به دادگاه ضروری است، برآورده کند.
 5. از محدودیت ‌های مربوط به فرار شخص، افرادی که با آنها در ارتباط هستند یا جایی که زندگی می‌کنند با وثیقه های مورد قبول دادگاه پیروی کند.
وثیقه های مورد قبول دادگاه
وثیقه های مورد قبول دادگاه
وثیقه های مورد قبول دادگاه

اگر فردی شرایط آزادی خود را رعایت نکند چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که فردی از شرایط آزادی خود تبعیت نکند، می توان به جرم جدیدی متهم شده یا ضمانت نامه وی توسط دادگاه تعدیل یا لغو گردیده و قرار جدید تعیین شد. اما آیا فردی می تواند شهر را ترک کند اگر وثیقه بگذارد؟ مگر اینکه دادگاه یا مامور وثیقه دستور دهد که شخص در شهر بماند، آن شخص می تواند تا زمانی که به موقع برای حضور در دادگاه بازگردد، آنجا را ترک کند.

اگر شخص دادگاه را از دست بدهد، قاضی ممکن است دستور بازداشت شخص را به عدم حضور بدهد یا قاضی حکم صادر کند که نامه مامور وثیقه صادر شود که با تاریخ دادگاه جدید برای شخص ارسال می شود. اگر دادگاه حکم عدم حضور را صادر کند، فرد باید با وکیل خود یا دادگاه تماس بگیرد و بپرسد که چه کاری انجام دهد.

وثیقه های مورد قبول دادگاه را می توانید از گروه سون دریافت کنید. اجاره سند و یا اجاره وثیقه از این گروه همراه با کارشناسی های انجام شده بوده و در دادگاه های کیفری و مدنی، پذیرفته می شود. برای این کار و تنظیم قرارداد، با کارشناسان گروه سون در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.