اجاره وثیقه برای پرونده مدنی

هنگامی که به فرد به جرمی متهم می شود، پرونده وی، در دو دسته بندی اصلی قرار می گیرد. این می تواند در یک دادگاه کیفری و یا دادگاه مدنی مورد بررسی واقع گردد که هر یک دارای مراحل اجرایی متفاوت و رای صادره متفاوتی است. این در حالی است که می توان جهت اجاره وثیقه برای پرونده مدنی نیز اقدام نمود. شما به راحتی می توانید اجاره سند از گروه سون را دنبال کنید. در اینجا سندهای کارشناسی شده با مبلغ منصفانه ای در اختیار متقاضیان قرار می گیرد تا بتوانند مسائل حقوقی خود را مرتفع کرده و به زندگی عادی خود بازگردند.

اجاره وثیقه برای پرونده مدنی

بررسی پرونده در جلسه وثیقه

در جلسه وثیقه، قاضی چندین گزینه دارد. هر یک از این گزینه ها می تواند در تعیین قرار وثیقه و نوع آن، موثر باشد.

آزادی پیش از محاکمه با تشخیص شخصی

قاضی می تواند متهم را با تشخیص خود آزاد کند. اساساً، این بدان معنی است که فرد با وعده شخصی خود برای حضور در محاکمه آزاد می شود. رهایی از طریق شناسایی شخصی ممکن است زمانی مناسب باشد که فردی با جامعه ارتباط داشته باشد و شغل قانونی و ثابت داشته باشد. قاضی همچنین ممکن است تأثیر حبس را بر خانواده و فرزندان شخص در نظر بگیرد.

آزادی پیش از محاکمه با وثیقه

قاضی می تواند با تعیین مبلغ وثیقه، متهم را آزاد کند، اما متهم در آن زمان ملزم به ارسال وجه نقد نیست. اگر متهم در دادگاه حاضر نشود یا هر یک از شرایط قرارداد ضمانت نامه را نقض کند، ممکن است مجبور به پرداخت کل مبلغ ضمانت شود. شما می توانید برای اجاره وثیقه برای پرونده مدنی اقدام کنید.

آزادی موقت به قید وثیقه

قاضی می تواند قرار وثیقه را درخواست کند و شرایط وثیقه را از جمله مبلغ و هرگونه شرایط خاص برای آزادی تعیین کند. وثیقه را می توان به صورت نقدی پرداخت کرد یا قاضی ممکن است حکم وثیقه را برای وثیقه تضمین شده، بدون وثیقه یا ضمانت صادر کند. ممکن است در این زمان از خدمات اجاره سند ستفاده شود.

عدم آزادی، وثیقه رد شده

قاضی پس از در نظر گرفتن سابقه کیفری متهم، جدی بودن اتهامات مربوط به سابقه کیفری و تهدیدی که برای جامعه ایجاد می کند، ممکن است دلیل خوبی برای رد وثیقه بیابد. سپس متهم به «بازداشت» می‌رود. یعنی به مسئولان مربوطه زندان تحویل داده می شوند.

 

اگر متهم به قید وثیقه آزاد شود، باید سندی مبنی بر حضور در جلسه دادگاه امضا کند. آنها همچنین ممکن است مجبور باشند سایر شرایط آزادی را رعایت کنند. به عنوان مثال، ممکن است متهم از سفر به خارج از حوزه قضایی منع شود یا از تماس با قربانی یا خانواده قربانی منع شود. در صورت نیاز به اجاره وثیقه برای پرونده مدنی، با گروه سون در ارتباط بوده و برای اجاره سند اقدام کنید.

اجاره وثیقه برای پرونده مدنی
اجاره وثیقه برای پرونده مدنی
اجاره وثیقه برای پرونده مدنی

شرایط نقض وثیقه

اما اگر متهمی شرایط آزادی خود را با وثیقه نقض کند، چند اتفاق می افتد؟

  • آنها را می توان دستگیر کرد و تا زمان محاکمه در بازداشت نگه داشت.
  • آنها ممکن است با اتهامات جنایی دیگری به دلیل نقض ارائه وثیقه روبرو شوند.
  • پولی را که بابت وثیقه نقدی به دادگاه پرداخته اند از دست خواهند داد.

اگر از وثیقه‌گذار استفاده شود، آن شرکت باید به قول خود مبنی بر پرداخت وثیقه به دادگاه عمل کند. در صورتی که متهم یا خانواده وی از وثیقه استفاده کرده باشد، شرکت می تواند دارایی هایی را که در ازای اجاره وثیقه برای پرونده مدنی وعده داده شده است را توقیف کند.

اصلاحات وثیقه

اصلاحات وثیقه در بسیاری از مواقع، برای حفظ حقوق افراد، مورد توجه قرار می گیرد. در حالی که آنهایی که پول دارند، از زندان آزاد شده و افراد کم درآمد که به خاطر همان جرم جنایی زندانی شده اند، ماه ها در حبس هستند و منتظر تاریخ دادگاه خود می مانند. آنها در واقع در حال گذراندن دوران محکومیت خود بدون قطعی شدن جرم هستند. برخی از متهمان بدون اینکه محکوم شوند شغل، خانه و حتی خانواده خود را از دست می دهند.

این یک مشکل جدید نیست. اصلاح وثیقه در تمامی دنیا، به دنبال آن است که سیستم قضایی را از وثیقه های نقدی غیرقابل مقرون به صرفه دور کند و به سمت سایر روش های تامین امنیت حضور در دادگاه از طریق نظارت پیش از محاکمه سوق دهد. اما در صورتی که گرفتار زندان شدید، می توانید با استفاده از اجاره وثیقه برای پرونده مدنی، مساله خود را حل نمایید.

تعیین وثیقه چه زمانی انجام می شود؟

اگر در مورد دادرسی وثیقه، مسائل پیچیده ای دارید، حدس و گمان را حذف کنید و یک وکیل استخدام نمایید. اگر منتظر جلسه وثیقه هستید یا در مورد نحوه محاسبه وثیقه یا چرایی امکان رد آن سؤالی دارید، لازم است تا با یک وکیل مدافع کیفری با تجربه صحبت کنید.

توجه داشته باشید که چندین مرحله در طول یک پرونده جنایی وجود دارد که امکان رسیدگی به وثیقه ایجاد  می شود:

 

  • پس از دستگیری، وثیقه می تواند توسط مامور وثیقه، قاضی صلح یا سایر مقامات تعیین شود.
  • قرار وثیقه می تواند در جلسه رسیدگی یا حضور در دادگاه اولیه تعیین گردد.
  • پس از محکومیت متهم و محکوم شدن به جرم، وکیل مدافع می‌تواند با طرح درخواست تجدیدنظر، از قاضی مجازات سبک‌تری درخواست کند. اجاره وثیقه برای پرونده مدنی می توان راهگشا باشد.
  • پس از آن که دادستان پس از صدور حکم مجرمیت، به دلیل نقض شرایط محکومیت متهم، درخواست ابطال داد. برای مثال، آنها ممکن است در یک برنامه پیش از محاکمه شرکت نکرده باشند یا در پرداخت به موقع جریمه ها کوتاهی کرده باشند.
  • قاضی می‌ تواند در زمان‌های دیگر در جریان دادرسی کیفری (هنگامی که اتهامات کیفری اصلاح می‌شوند، زمانی که اتهامات جدید اضافه می‌شوند و غیره) وثیقه را مجدداً مورد بررسی قرار دهد.

وثیقه پس از محکومیت نیز امکان پذیر است. در چنین شرایطی، یک متهم به قید وثیقه از وکیل خود می‌خواهد در مورد توافقنامه اقرار مذاکره کند و سپس آنها اقرار را به مجرمیت تبدیل کنند. قاضی موافقت نامه را می پذیرد، اما اجازه می دهد که مجازات باقی بماند.  قاضی وثیقه را تا زمان شروع حکم زندان به قوت خود نگه می دارد یا با وثیقه نقدی کمتر جایگزین می کند. برای اجاره وثیقه برای پرونده مدنی از گروه سون کمک بگیرید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
وکیل خوب پرونده کیفری
مقالات
وکیل خوب پرونده کیفری

وکیل خوب پرونده کیفری که به عنوان وکیل مدافع جنایی نیز شناخته می شود، از افرادی که به ارتکاب جرم متهم شده اند دفاع می

ادامه مطلب »
سند اجاره ای در شهریار
مقالات
سند اجاره ای در شهریار

اکثر افرادی که متهم به جرم هستند وثیقه می گیرند، یعنی تا زمان رسیدگی به دادگاه آزاد می شوند. دریافت وثیقه برای افرادی که متهم

ادامه مطلب »
وثیقه خروج از کشور
مقالات
وثیقه خروج از کشور

جرایم به دو بخش جرم قابل وثیقه و جرم غیر قابل وثیقه تقسیم می‌شوند. به نوع جرایمی که در آن به متهم وثیقه اعطا می

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.