اعتراض به دادگاه تجدید نظر

هنگامی که برای جرمی متهم می شوید، در صورت اعتراض به حکم صادر شده، می توانید تجدید نظرخواهی کنید. این در حالی است که ممکن است رای صادر در این دادگاه نیز به نفع شما نبوده و معتقد باشید قاضی، تمامی جوانب قانون و پرونده شما را در نظر نگرفته است. در بسیاری از موارد، شما می توانید برای اعتراض به دادگاه تجدید نظر اقدام کنید.

اعتراض به دادگاه تجدید نظر

دادگاه تجدید نظر

احکام موقت در دادگاه استان قابل تجدیدنظر نیست. شما می توانید در مورد احکام قطعی از دادگاه استانی و دستورات موقت و نهایی از دادگاه عالی تجدید نظر کنید. هنگامی که حکمی اخیراً توسط قاضی صادر شده است و فکر می کنید قاضی در مورد حقایق یا قانون اشتباه کرده است، درخواست تجدید نظر می کنید. شما نمی توانید در مورد درخواست تجدید نظر مدارک جدیدی ارائه کنید. شما باید فوراً به حکم اعتراض نمایید.

هنگامی که حقایق یا شرایط تغییر کرده اند، مواردی را تغییر می دهید. به طور معمول هیچ محدودیت زمانی وجود دارد. معمولاً مدتی قبل از مراجعه مجدد به دادگاه برای تغییر حکم می گذرد. شما این کار را در همان دادگاهی انجام می دهید که اولین حکم شما را صادر کرده است. اعتراض به دادگاه تجدید نظر از یک دستور و رای صادره، پیچیده است و اگر وکیل استخدام کنید ممکن است گران تمام شود.

جایگاه دادگاه تجدید نظر

درخواست تجدیدنظر توسط دادگاهی متفاوت از دادگاهی که حکم شما در آن صادر شده رسیدگی می شود. شما به دادگاه بالاتر مراجعه می کنید. برای اینکه دادگاه تجدیدنظر حکم دادگاه بدوی را تغییر دهد، باید موافقت کند که دادگاه بدوی در قانون اشتباه کرد یا شواهد را کاملاً اشتباه متوجه شده است.

قبل از درخواست تجدید نظر با یک وکیل صحبت کنید. ولی سریع عمل نمایید. هیچ وقت نمی توانید درخواست تجدید نظر را تمدید کنید. محدودیت‌های زمانی سختی وجود دارد. بسته به دادگاه و حکمی که درخواست تجدیدنظر می‌کنید، ظرف 14، 30 یا 40 روز این مهلت داده می شود. بهتر است که لایحه اعتراض به رای صادر شده در دادگاه بدوی را از طریق یک وکیل مجرب تنظیم کنید. اعتراض به دادگاه تجدید نظر را با کمک یک وکیل انجام دهید.

سند اجاره ای برای دادگاه
سند اجاره ای برای دادگاه

کجا درخواست تجدید نظر می کنید؟

اگر حکم موقت از دادگاه استان داشته باشید، نمی توانید به آن اعتراض کنید. شما می توانید به دادگاه بروید و قاضی در مورد مسائل شما تصمیم جدیدی می گیرد و حکم نهایی را صادر می کند. اگر یک رئیس دادگاه تجدید نظر دستور موقت شما را صادر کرد، می توانید آن را به قاضی دیوان عالی کشور تجدید نظر کنید. اگر حکم شما بر اساس قانون خانواده صادر شده باشد، فقط در صورتی می‌توانید درخواست تجدیدنظر کنید که دادگاه تجدیدنظر بگوید ادامه درخواست اشکالی ندارد. اگر بر اساس قانون طلاق حکمی دارید، می‌توانید مستقیماً به دادگاه تجدیدنظر اعتراض کنید.

تجدید نظر چیست؟

در پایان یک دادرسی در یک دادگاه پایین‌تر، طرفی که شکست خورده است ممکن است بخواهد آن تصمیم توسط دادگاه بالاتر مورد بررسی قرار گیرد به این امید که ممکن است تصمیم را لغو یا تغییر دهد. در چنین مواردی، طرف به دادگاهی که در سطح بالاتری در مقایسه با دادگاه بدوی است، اعتراض می‌کند. لازم است که اعتراض به دادگاه تجدید نظر را با کمک یک وکیل انجام دهید.

آیا درخواست تجدید نظر، محاکمه جدید است؟

درخواست تجدیدنظر یک محاکمه جدید یا تجدید نظر در پرونده نیست. درخواست تجدیدنظر ، یک بررسی جدید، جلسه استماع با شاهد یا هیئت منصفه، فرصتی برای ارائه شواهد جدید یا شاهدان جدید به قاضی جدید، مگر در شرایط استثنایی، یا راهی برای اجتناب از اجرای دستور دادگاه بدوی نیست.

دادگاه تجدید نظر به هر پرونده ای رسیدگی نخواهد کرد. در برخی موارد، شما باید از دادگاه اجازه درخواست تجدید نظر از طریق فرآیندی به نام «ترک درخواست تجدیدنظر» داشته باشید. حتي اگر دادگاه تجديدنظر به درخواست رسيدگي كند، موارد ذیل را انجام نخواهد داد:

– از ابتدا تا انتها پرونده را دوباره بررسی کند.

– تصمیم را تغییر دهید زیرا ناعادلانه به نظر می رسد

– تصمیم را فقط به دلیل مخالفت دادگاه تجدیدنظر با آن تغییر دهید. (تصمیم باید به دلیل اشتباه واقعی یا قانونی نادرست باشد.)

برای موفقیت آمیز بودن درخواست تجدیدنظر، شخص باید نشان دهد که تصمیم گیرنده خطای واقعی یا قانونی مرتکب شده است که بر نتیجه پرونده تأثیر گذاشته است. تجدیدنظر، محاکمه یا رسیدگی مجدد به پرونده نیست. در صورتی که به جرمی محکوم شده و نیاز دارید تا برای آزادی وثیقه به دادگاه ارائه کنید، می توانید از خدمات گروه سون، برای اجاره سند یا اجاره وثیقه اقدام کنید. در این خصوص، راهنمایی های لازم را کارشناسان سون ارائه خواهند کرد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اجاره سند در کرج
مقالات
اجاره سند در کرج

گاهی اوقات ممکن است به افرادی که توسط دادگاه ها قرار وثیقه داده می شود، حتی توسط دادگاه عالی، باید روزها منتظر بمانند تا مقامات

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.