تامین وثیقه فوری برای زندانی

اولین فکر یک فرد هنگام گرفتاری در زندان این است که چگونه به سرعت از زندان خارج شود. روش معمول برای انجام این کار، تودیع وثیقه است. وثیقه وجه نقد، سند یا اموالی است که شخص دستگیر شده به دادگاه می دهد تا اطمینان حاصل شود که در صورت صدور حکم در دادگاه حاضر می شود. در صورت عدم حضور متهم، دادگاه می تواند وثیقه را حفظ کرده و قرار بازداشت متهم را صادر کند. می توانید برای تامین وثیقه فوری برای زندانی با وکلای گروه حقوقی سون مشورت نمایید. اجاره سند فوری برای زندانی یک راه مناسب است که به سادگی می توانید آن را تهیه کنید.

تامین وثیقه فوری برای زندانی

اجاره سند فوری برای زندانی

در ابتدا باید اشاره کنیم که قضات مسئول تعیین وثیقه هستند. از آنجایی که بسیاری از مردم می خواهند فوراً از زندان خارج شوند، به جای اینکه یک روز یا بیشتر برای دیدن قاضی منتظر بمانند، اکثر زندان ها برنامه های استاندارد وثیقه ای دارند که میزان وثیقه را برای جرایم رایج مشخص می کند. یک فرد دستگیر شده اغلب می تواند با پرداخت مبلغی که در جدول وثیقه قید شده است، برای تامین وثیقه فوری برای زندانی اقدام کرده و به سرعت از زندان خارج شود.

اگر مظنونی بخواهد وثیقه بگذارد، اما نتواند مبلغ مورد نیاز طبق برنامه وثیقه را بپردازد، می تواند از قاضی بخواهد که آن را کاهش دهد. بسته به رویه های تعیین شده، درخواست کاهش وثیقه ممکن است در یک جلسه ویژه وثیقه یا زمانی که متهم برای اولین بار در دادگاه حاضر می شود و معمولاً محاکمه نامیده می شود، ارائه گردد. ضمن آنکه، در صورتی که توانایی ارائه وثیقه را ندارید، می توانید برای اجاره سند فوری برای زندانی اقدام نمایید.

محدودیت های وثیقه

مطابق با قانون اساسی، نبایستی وثیقه بیش از حد تعیین شود. این بدان معناست که وثیقه نباید در درجه اول برای جمع آوری پول برای دولت استفاده شود. همچنین نباید برای تنبیه فردی که مظنون به ارتکاب جرم است، مورد استفاده قرار گیرد.

به یاد داشته باشید، هدف اولیه وثیقه این است که به فرد دستگیر شده اجازه داده شود تا زمانی که به جرمی محکوم نشده است آزاد بماند و در عین حال بازگشت او به دادگاه را تضمین کند. بنابراین می توانید برای تامین وثیقه فوری برای زندانی از وکلا و کارشناسان گروه حقوقی سون استفاده کرده و این مسیر را سریع طی نموده و فرد زندانی شده را آزاد نمایید.

شرایط تامین و اجاره وثیقه

مظنونانی که توانسته اند برای اجاره سند فوری برای زندانی اقدام نمایند، معمولاً باید «شرایط آزادی» را رعایت کنند. اگر مظنونی شرطی را نقض کند، قاضی می تواند وثیقه را لغو کند و دستور بازداشت مجدد مظنون و بازگرداندن او به زندان را بدهد.

برخی از شرایط وثیقه، مانند الزام مظنون به “اطاعت از همه قوانین” رایج است. سایر شرایط ممکن است منعکس کننده جنایتی باشد که مظنون برای آن دستگیر شده است. برای مثال، یک شرط ممکن است به مظنون خشونت خانگی دستور دهد که با قربانی ادعایی تماس نگیرد.

گزینه هایی برای پرداخت وثیقه

تامین وثیقه فوری برای زندانی می تواند یکی از اشکال زیر باشد یا چشم پوشی از پرداخت را شامل شود، به شرطی که متهم در زمان لازم در دادگاه حاضر شود :

  • دارایی به ارزش کل مبلغ وثیقه
  • پرداخت مبلغ کامل وثیقه به صورت نقد یا چک
  • وثیقه (پرداخت تضمینی کل مبلغ وثیقه)

وثیقه ای که 10 درصد از مبلغ وثیقه را هزینه می کند، ممکن است در مقایسه با وثیقه نقدی معامله خوبی به نظر برسد، اما خرید اوراق ممکن است در بلند مدت هزینه بیشتری داشته باشد. در صورت پرداخت کامل مبلغ وثیقه، پس از اتمام پرونده و انجام کلیه موارد لازم، وجه آن (بدون هزینه اداری ناچیز) مسترد خواهد شد.

در مقابل اجاره سند فوری برای زندانی ، کارمزد پرداخت تضمینی (یعنی 10٪) غیرقابل استرداد است. علاوه بر این، فروشنده اوراق ممکن است به ضمانت نیاز داشته باشد. این بدان معناست که شخصی که وثیقه را می پردازد باید در برخی از اموال ارزشمند شخص نیز به فروشنده اوراق سود مالی بدهد. اگر مظنون در دادگاه حاضر نشود، فروشنده اوراق می‌تواند این سود را نقد کند.

تامین وثیقه فوری برای زندانی
تامین وثیقه فوری برای زندانی

آزاد شدن از زندان

گاهی اوقات افراد به تشخیص خودشان یا O.R آزاد می شوند. یک متهم که در O.R آزاد می گردد، باید به سادگی تنها قول حضور در دادگاه را امضا کند و نیازی به تودیع وثیقه ندارد. یک متهم، معمولاً در اولین حضور در دادگاه بنا به اطلاع خود درخواست آزادی می کند. اگر قاضی درخواست را رد کند، متهم درخواست وثیقه کم می کند و برای تامین وثیقه فوری برای زندانی اقدام می نماید.

به طور کلی متهمانی که در O.R آزاد می شوند، پیوندهای محکمی با جامعه دارند که باعث می شود آنها بعید است به فرار بپردازند. عواملی که ممکن است قاضی را متقاعد به اعطای O.R نماید، شامل داشتن اعضای خانواده (به احتمال زیاد والدین، همسر یا فرزندان) که در جامعه زندگی می کنند. یا آنکه سالها در جامعه اقامت داشته است و شاغل باشد.

اگر می‌خواهید از زندان خارج شوید یا در مورد وثیقه یا O.R سؤالی دارید. از یک وکیل مجرب در گروه حقوقی سون که با سیستم محلی و قانون کشوری آشنا است، کمک بگیرید. هنگامی که با اتهامات جنایی روبرو می شوید، همیشه باید از یک وکیل مشاوره و وکالت بگیرید.

یک وکیل آگاه ممکن است بتواند با اجاره سند فوری برای زندانی ، به ترتیب آزادی شما کمک کند و می تواند به طور کامل با تسلط به قوانین قابل اجرا در پرونده، شما را راهنمایی کند. در صورتی که به دلایلی، یکی از عزیزان شما در زندان گرفتار شده است و به دنبال رهایی زودهنگام او هستید، لازم است که با گروه حقوقی سون مشورت کرده و مدارک لازم را برای اجاره سند فوری برای زندانی به ایشان ارائه نمایید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.